Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kilakoltatási moratórium...

Kilakoltatási moratórium alatt mint tulaj nem kapcsolhatom ki a közüzemeket?bérlő nem fizet bérleti díjat

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
A kilakoltatási moratérium a magán ingatlanokra nem vonatkozik.
2020. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

# 1


A kilakoltatási moratórium nem ingatlanokra vonatkozik, hanem magánszemélyekre, akik ellen kilakoltatás van folyamatban. Ennél fogva teljesen mindegy, ki az ingatlan tulajdonosa.


A kilakoltatási moratóriumnak semmi köze ahhoz, hogy kikapcsoltathathatod-e a közüzemeket.

2020. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező tette így fel a kérdést. Az értendő belőle,hogy ki nem rakhatja,de a közűzemeket kikapcsolná.Egyébként a vizet nem szabad lezárni,csak szűkiteni a víz kifolyását.A bérlőt magán ingatlanból ki lehet rakni.
2020. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

2 es én is tudom,hogy nem az ingatlan az albérlő.

Köszi a kioktatást !

2020. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem fizet b.zd ki a lakásból!
2020. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

# 4


Félreértesz, én ezt az állításod cáfoltam meg:


"A kilakoltatási moratérium a magán ingatlanokra nem vonatkozik."


Ez egy általános félreértés, ami eleve azon a tévedésen alapul, miszerint a moratóriumot befolyásolná az ingatlan tulajdonosának személye.

2020. szept. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fanta ***** válasza:
90%
Ezért érdemes közjegyző által hitelesített szerződéssel kiadni az ingatlant! Ha nem fizet,és ki szeretnéd tenni,olyankor pikpakk kiteszik! A közműórákat mindig a bérlő nevére kell íratni a szolgáltatóknál! Olyankor ő fog tartozni az elmaradt közműdíjakkal!
2020. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos rossz ötlet a bérlő nevére íratni!

Ugyanis ha nem fizet, akkor lekapcsolja a szolgáltató a közműveket.

A nevedre sem tudod visszaíratni, amíg tartozás van rajtuk és ott állsz meglőve.

2020. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!