Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem fizet a bérlő, nem...

Ha nem fizet a bérlő, nem tehetem ki a saját tulajdonú lakásomból?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 14. 09:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

De, igen, a hivatalos utat betartva.

Kivéve speciális esetekben, pl. moratórium vagy szükséghelyzet, vagy ilyesmik idején.

2020. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Van közjegyzői okiratba foglalt bérleti szerződésetek?
2020. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

A magánszemélyek közötti bérletekre nincs moratórium.

És innentől kezdve úgy pakolod ki, ahogy szerződtetek.

Ha nincs szerződésetek, vagy erre nem tér ki, akkor úgy teszed ki, ahogy tudod, törvényesen, vagy törvénytelenül.

2020. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy a szerződésben áll. Ha nincs szerződés, akkor érdekes helyzet. Felbérelhetsz pár virslinyakút, de cserébe ő is feljelenthet téged garázdaságért, önbíráskodásért, adócsalásért stb.
2020. ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%

#4

Nekem ez soha nem jelentett problémát és még csak törvényt sem sértettem.

Simán beköltöztem a nem fizető bérlő mellé családostól, kutyástól, macskástól mert ehhez viszont jogom van.

Általában 1 hét elég volt.

2020. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Nincs jogod még belépni sem, max. azt hiszed, és gondolom a nem fizető bérlőd meg inkább nem pattogott.
2020. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%

# 3


A moratórium minden magánszemélyre vonatkozik, aki ellen lakáskiürítés végrehajtása van folyamatban, és nem önkényes lakásfoglaló.


Tök mindegy, milyen szerződés volt köztetek, csak a hivatalos utat betartva, végrehajtóval lehet kilakoltatni.

2020. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

#6

Gondolom viccelsz 6-os!

"Nincs jogod még belépni sem, max. azt hiszed, és gondolom a nem fizető bérlőd meg inkább nem pattogott."


A szerződésszegést a nem fizetéssel a bérlő valósította meg, nem én.

Addig bérlő valaki, ameddig BÉREL, azaz fizet és addig illetik meg a bérlői jogok is. Erővel nem lett utcára téve, de tudomásul kellett vennie, hogy a nem fizetése miatt az én helyzetem is változott.


Szerencsére esetemben ez csak 2x fordult elő 20 év alatt, de el lett nekik magyarázva, hogy a rokkantjárulékból nem tudunk megélni, ezért adjuk ki az örökölt lakásunkat.

És mivel ők nem fizetnek, kénytelenek vagyunk kiadni azt, amiben lakunk, így nincs más lehetőség, beköltözünk melléjük.

2020. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%

Kiteheted, csak nem biztos, hogy sikerül.

Az állam csak két esetben segít: ha van bírói végzésed vagy közjegyzői kiköltöző nyilatkozat a bérlőtől.

2020. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%

7: "és nem önkényes lakásfoglaló."

De egy nem fizető bérlő (szerződésszegő) önkényes lakásfoglaló.

Persze csak akkor, mikor minden lejárt már.

2020. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!