Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vissza jár a kaució? “Kitúrás”...

Vissza jár a kaució? “Kitúrás” albérletből, tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Szeptember elején költöztünk be albérletbe, velem együtt 4en. A tulajdonossal csak egyikünknek van szerződése, ami egy évre szól.


Nemrég furcsán kezdtek viselkedni a “barátaim”. Ők már augusztusban felköltöztek, míg én csak szeptembertől mentem oda. Először ki akarták velem fizettetni az egész augusztust, majd mikor ez rendeződött a szeptemberi költségek közé soroltak olyat is ami az előző hónaphoz tartozott és próbáltak ezzel is lehúzni. Azt is mondták, hogy mielőtt még okoskodnék ez a szeptemberhez tartozik, mint kiderült nem.

Természetesen szóltam a szüleimnek, ők emiatt is elkezdtek piszkálni. Szerintem pedig igenis jogosan szóltam nekik, hiszen az ő pénzük joguk van tudni hova kerül.

A napokban hazaköltöztem, mert már nem éreztem ott jól magam.


Ők úgy voltak ezzel hogy akkor a kaucióm marad náluk, mivel amíg nincs másik lakó a helyemre többet kell fizetniük. Ezzel egyet is értenek, csak hogy ők szándékosan “túrtak ki” engem, mivel mikor már felmerült az hogy én otthagyom őket akkor írták, hogy decemberig bírjam ki mert akkor jönne a helyemre másik ember. Csakhogy ettől a másik lakótól már nem kérnének pénzt és az én kauciómon lenne ott.

A tulajt próbáltuk elérni de mindig azt válaszolta, hogy ő egy emberrel kötött szerződést így neki ehhez semmi köze. A volt lakótársammal pedig nyilván nem lehet beszélni, a szüleim is próbáltak de még velük is bunkó hangnemben beszélt.


Ő arra hivatkozva nem adja vissza a kauciót hogy én otthagytam őket és a szerződés szerint 1évig maradni kell vagy elbukjuk a kauciót. Csakhogy ő szerepel egyedül a szerződésben, ráadásul ők “túrtak ki”, ha nem csinálták volna ezt az egészet eszem ágában sincs eljönni onnan. Nem is kérjük az egész kauciót vissza csak egy részét. Amikor kérdeztük a tulajt persze szokásosan jött a “semmi közöm hozzá” szöveggel, de azt egyszer sem írta hogy nem jár vissza.


Szerintetek visszajárna nekünk az a kaució vagy feleslegesen vitázunk velük? Megteheti, hogy mást visz oda az én kauciómon?



2020. szept. 16. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem vagy benne a szerződésbe akkor így jártál, legközelebb okosabb leszel, tanulópénz.
2020. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy a szerződés szerint ha egy éven belül otthagyjuk akkor nem jár vissza a kaució, viszont én nem vagyok benne. Akkor nekem miért ne járna vissza? Főleg úgy hogy mást akarnak odavinni az én pénzemen
2020. szept. 16. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmi bizonyítékod sincs arra, hogy adtál nekik kauciót, ezért ha nem adják vissza, akkor sem tehetsz semmit.
2020. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hmm jogos. Köszönöm a választ!
2020. szept. 16. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így jártál. Viszont legközelebb senkinek ne adj semmit, amíg nincs róla papír, amin rajta van az is, hogy milyen célból adtad (kölcsön, kaució, fizetség valamiért), illetve ha visszajár, akkor milyen feltételekkel.
2020. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Mivel a diáktársad (aki a szerződést kötötte) nem költözött ki, ő fogja megkapni a kauciót év végén. Szerintem őt környékezd meg, bár neked nem jár semmi, hiszen megszegted a szerződést, elhagytad a bérleményt.

A tulaj sem fog fizetni neked, semmi köze a ti megállapodásotokhoz.

A szüleid se örülnek a dedós tempódnak, hogy el- és visszaköltözöl, mindenki sáros, csak te nem, vádaskodsz, de nincs igazad. Nőj fel végre. kisgyerek!

2020. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os..sehol nem állítottam hogy igazam lenne, elmeséltem a sztorit az én szemszögemből, mert nyílván máséból nem tudom és tanácsot kértem, hogy tehetek-e valamit. Ennyi történt..-.-
2020. szept. 17. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Augusztustól ki volt bérelve az ingatlan, szóval gyakorlatilag fent tartották a helyedet, mialatt másnak is ki lehetett volna adva. Amit érdemes észben tartani, hogy a fix költségeket általában előre fizetjük (lakbér,közös ktg, átalányok), a fogyasztást utólag.


Papír legyen mindig mindenről.

2020. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!