Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Koronavírus- albérleti díj+rez...

Koronavírus- albérleti díj+rezsiköltség módosítása? További infó lent

Figyelt kérdés

A tulaj szobánként adta ki a lakást.(4 szoba) Az egyetem átállt online oktatásra így nem szívesen tartózkodnék a lakóhelyemtől 300km-re. Nem szeretném megszüntetni a szerződést. A tulajdonos nem hajlandó engedni a bérleti díjból amivel semmi probléma nem lenne, viszont a rezsi költséget továbbra is fizetnem kell annak ellenére hogy nem tartózkodok az albérletben. Azzal indokolta,hogy a szerződèsben mindenki a költségek 1/4-részét vállalta,így nem kötelezheti rá a másik 3 lakót hogy fizessék az én rèszemet.

Ha felbontanám a szerződést elbuknék 2 havi kauciót.

Mit gondoltok milyen megoldás lenne a legcélszerűbb?

Köszönöm segítségeteket!

Egy elkeseredett egyetemista



2020. nov. 9. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Reálisan nézve is, ha neked van egy saját otthonod, de mondjuk elmész 1 hónapra nyaralni, akkor is vannam olyan dolgok, amiket kötelező fizetni még ha nem is használtad, ilyen pl az internet, vagy fütés alapdíj, közös költség, sőt jelen esetben jogosan kéri el az albérlet diját is. Itt max az elfogyasztott dolgok alól bújhatsz ki, mint a víz, villany, ha gázzal föztök, akkor az.
2020. nov. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ezaz,hogy ezt a verziót is mondtam neki. Fizetem a lakbért minden féle közös költséget csak azt nem amit el fogyasztanak.Erre sem hajlik.
2020. nov. 10. 08:28
 3/8 xswerdy ***** válasza:
100%
ezt leginkább a lakótársaiddal kellene megbeszélni, már ha nem egy átalány összeget fizetsz rezsi címen, hanem a tényleges fogyasztást osztjátok. De a rezsinek jelentős tételei függetlenek attól, hogy hányan laktok. A fűtésen minimálisat lehet spórolni, ha egy szobában lekapcsoljátok (ha lehet egyáltalán), a villany kicsit kevesebb, de az se megy le a korábbi 3/4-ére, a közös költség, az internet ugyan annyi. Talán a víz az egyetlen, ami nagyjából arányos a lakók számával.
2020. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze,ezeket értem. Viszont nem szívesen fizetném ki az általuk elhasznált vizet, villanyt,gázt stb..

Nem érinte engem jogosan ez a költség.

Az internetet és az egyéb költségeket természetesen fizetném tovább.

2020. nov. 10. 08:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak a víz és esetleg egy kis villany költségen múlik, akkor én emiatt az 1 hónap miatt nem vitáznék a tulajjal. Max. a lakótársaimmal megbeszélném, hogy a vízdíjat valahogy úgy oldjátok meg, hogy az ott maradt lakótársaid fizessék csak. Nem is kell megtudnia a tulajnak, aki láthatólag nem szívesen matematikázik emiatt az egy hónap miatt. Szóval fizessétek ki négyen, ahogy eddig, aztán a többiek kompenzáljanak téged, ez nem megoldás? Lényegében csak a saját díjrészüket fizetik, szóval nem éri kár őket sem, és végül akkor téged sem.

Különben meg nem olyan bonyolult ezt igazán jól kiszámítani, hogy kire mennyi tétel esik, de emiatt az átmeneti helyzet miatt sok tulaj nem szívesen használja az agytekervényeit, meg nincs kedvük két percet áldozni ennek az átgondolására sem. Ha viszont elhúzódik ez az állapot, és nem egy hónap, hanem több lesz belőle, akkor már érdemes beleszállni a témába.

Szóval egy havi vízdíj nem a világ vége, be is nyelheted, de egymás között is megoldhatjátok. Egy hónap gyorsan eltelik, aztán mehet minden a régiben.

2020. nov. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Attól tartok,hogy ez nem csak egy hónap lesz és fogalmam sincs hogy mit kellene tenni. A lakótársaim sem hajlandóak bele menni abba,hogy ők fizessék ki a rezsit.” Nekem is van olyan hogy nem vagyok 2 hétig a lakásban” indokkal.

Nekik az lenne a tökéletes ha mindent kifizetnék úgy hogy egy percet sem vagyok a lakásban.

2020. nov. 10. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor csak azt tudom javasolni, hogy legyél türelmes, várd ki ezt az egy hónapot, ez tényleg nem sok. Milyen összeg különbségről van szó, ha fizeted ugyanúgy, ahhoz képest, ha most elkezdenétek kiszámolni pontosan? Szóval, van az az összeg, amiért nem éri meg problémázni. És majd meglátod, hogy hátha tényleg csak 1 hónapról van szó. Majd december közepén kezdenék el agyalni ezen, akkor már jobban látszik, hogy milyen hosszú távú lesz ez a dolog. Különben meg, ha nem vagy ott, kevesebb víz is fogy, kevesebb villany, szóval ha mégis beszállsz a rezsibe, akkor is kevesebb jut rád, szóval nem veszítesz olyan nagyon sokat.

Mellékes, de érdekel, hogy a többiek miért maradnak ott? Dolgoznak egyetem mellett? Esetleg van valami gyakorlatuk, ami miatt ott maradnak?

2020. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz a legjobb ha beletörődök. Dolgoznak.
2020. nov. 10. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!