Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az Easyjet miért hazudott a...

Az Easyjet miért hazudott a repjegyek ingyenes módosítását illetően?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis csak 50%-ban volt igaz, amit írtak. Úgy volt, hogy a már megvásárolt repjegyeket a koronavírus miatt ingyenesen módosíthatom akármelyik elérhető dátumig, és akármelyik helyre. Na most, két repjegyem volt. Az egyiket át tudtam cserélni gond nélkül egy decemberi járatra, Amsterdam-Budapest. Viszont, ha a másikat is át akarnám cserélni Budapest-Amsterdamra januárra, ott már kérnék a különbözet kifizetését. Holott a leírásban is az áll, hogy azt csak akkor kérik, ha a megjelölt dátumot megelőző 14 napon belül hajtom végre a cserét. És szó nincs sehol arról, hogy az ingyenes módosítás csak 1 db repjegyre érvényes. Mégis hogy van ez?

2020. jún. 24. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Ennyiböl nem lehet megállapítani, miért nem cserélik ki a másikat, túl kevés a konkrét infó.

Emellett nem ismerem az általad említett különleges szabályozást, a konkrét szövegezés igen fontos.

A legokosabb, ha direkt nekik írsz és tölük kérsz felvilágosítást.

2020. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem neked is 50 százalékban van igazad, mert azt megértetted, hogy módosíthatod a jegyedet, de a továbbiakból egy büdös kukkot sem fogtál fel.


[link]


Hol van itt leírva drágaság, hogy bármikor bárhogyan bármire ingyen pakolhatod át a jegyedet. Segítek, az van odaírva, hogy elengedik a járatmódosítás díját. Az sehol nincs leírva, hogy egy esetlegesen drágább jegyre ne kellene ráfizetned.

2020. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2: Hiszed vagy sem, de két héttel ezelőtt még más állt itt.
2020. jún. 26. 18:42
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem mondhatod, én képes vagyok önállóan jegyet venni, és szövegértelmezésben is jó vagyok. Lehet, neked is jót tenne egy kis szövegértelmezés tanfolyam...
2020. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Neked pedig nem ártana levetkőzni egy nagy adag naívságot. Lehúzós, átcseszős utazási társaságok igenis léteznek.
2020. jún. 26. 22:41
 6/10 anonim válasza:
93%
En jaratomat is toroltek ami ebben a ket hetben lett volna szabadsagomon, mentem volna haza. Opciokent irtak, hogy ingyen at rakathatom egy masik idopontra. De mivel nem volt elerheto az az idopont, vartam 1 hetet de aztan inkabb a visszaterites mellett dontottem. A kerveny toltogetese kozben olvastam, hogy CSAK EGY kervenyt tolthetek ki, ha egy masikat is akarok akkor azt kulon kell kervenyezni es fizetni erte. En nagyon ideges lettem mert azt hittem, hogy egy foglalast egybe vesznek, de nem. Az oda es visszaut ket kulon dolog. Ugyhogy inkabb megvartam amig torlik a visszautamat is es igy tudtam kervenyezni az egesz retur jegyet. Erdekes, hogy ezt nem irjak bele mar az elejen, hogy csak egy kervenyt tolthetunk ki es egy retur jegy kulon kulon ertendo az oda vissza utnal.
2020. jún. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ja, de egyebkent, ha az uj jegyek dragabbak, akkor azt a kulonbozetet igen, ki kell fizetni. Az mas.
2020. jún. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-7: Én az Easyjettel általában úgy vagyok, hogy mint fapados légitársaság, a Wizzairnél és a Ryanairnél különbek, de ez önmagában nem nagy dicsőség, hanem alapszint, legalábbis részemről.
2020. jún. 27. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Megint okoskodni próbálsz és tolod a blődségeidet. Közben sem a fapados modellt nem érted, sem az összetett mondatokban megfogalmazott állításokat...
2020. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: Te okoskodsz. Hiszed vay sem, ezelőtt az állt ott, hogy jövő év március végével bezárólag teljesen igyen módosíthatok, SEMMIT nem kell fizetnem. És akkor magyarázd már el nekem, hogy ha én értettem félre a dolgot, és nem teljesen ingyenes, a legelső repjegyet miért tudtam úgy módosítani (Amszterdam-Edinburghról Amszterdam-Budapestre), hogy tényleg semmit nem kellett fizetnem?
2020. jún. 30. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!