Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet tulajdonos kauciót...

Albérlet tulajdonos kauciót miért nem akarja ügyvédi letétbe helyezni?

Figyelt kérdés

Mikor mondtam neki hogy jó akkor a 2 havi kauciót ügyvédi letétbe tesszük, akkor döbbenten nézett, és ideges lett hogy mi szükség van erre miért nem tudom csak úgy odaadni.


Hát azért mert a 2 havi kaució nem az ő költőpénze. Ha kárt okoznék a házában akkor megkapja, amúgy nem.


A letét költségeit mondtam hogy én fizetem.


Másnap hívott hogy inkább másnak adja ki a házat.



2020. nov. 17. 19:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Nem szokták, de az összeg nagyságára való tekintettel azért egy átvételi elismervényt, (két valós tanú) aláírásával együtt lehet írni.
2020. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Ez Magyarországon nem elterjedt. Mivel a kaució felhasználásara gyakorlatilag nincs törvény, így az ügyvédi letét nem biztosítek a bérbeadónak, hogy ő azt valoban fel tudná használni, ha elmaradnál a fizetéssel. Ez igy idegen. Mondj le erről az ügyvédi letétes dologról, vagy soha nem kapsz albérletet.
2020. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
50%
Mert minden második bérbeadó a kauciót a személyes kis költőpénzeként kezeli, amikor meg vissza kéne adni, akkor jön a trükközés.
2020. nov. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

# 2


Pont az a lényege és biztosítéka hogy mindkettőnk érdekeit védi. Pl. részéről az van rögzítve hogy ha elmaradok a fizetéssel vagy kárt okozok a lakásban akkor jogosan megkapja a pénzt.

2020. nov. 17. 19:33
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
2es vagyok. Kérdező, te külföldről jössz? Értem, hogy ügyvéd, de őszintén én egyetlen magyar ügyvédre sem merném a pénzemet bármilyen címen hosszabb távra rábízni. Még letétként sem. Valahogy itt Magyarországon az ügyvédek nem a talpig becsületességükről ismertek. 1-1 ügylet erejéig rövidebb távra ok, de az albérlet hosszútávú dolog. Ilyen hosszú távra nem szeretném bérbeadóként egy ügyvéd kezébe tudni a kauciót. Az ügyvéd úgy forgatja a szavakat, ahogy akarja. És még nekem kelljen bizonygatnom,hogy most a kauciót jogosan kérem, mert a kedves bérlő nem fizeti a rezsit x ideje? Köszönöm, de én ebből a szituból Magyarországon nem kérek. Németországban ez egy jól működő rendszer. Itt nem.
2020. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%

Gondolom letétek esetén van letéti díj. Azt melyikőtök fogja fizetni?

Te, vagy a bérbeadó?


Egyébként neked sok gondod nem lehet bérlőként a kaucióval, mert ha úgy alakulna, hogy JOGTALANUL(!) nem kapod vissza, akkor addig nem költözöl ki a lakásból, míg le nem telik a kaució. És máris a pénzednél vagy. Persze a későbbi viták és pereskedés elkerülése végett erről írásban tájékoztatod a bérbeadót, amikor aktuálissá válik a probléma.

2020. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

# 5


Na de több százezer forintot nem adok csak úgy oda, hogy kézzel odafirkantom hogy 2 havi kaució és ha jól viselkedtem majd visszakapom.


Meg azt hogy érted hogy van egy hivatalos szerződés és az ügyvéd majd "forgatja a szavakat" és nem fizeti ki??? Nem az én ügyvédem, mondtam neki válasszunk egyet együtt. Nem ilyen haver ügyvéd akivel okosba megoldjuk.


Nekem ez azért kell hogy ha vége a bérletnek és rendben van a ház akkor biztosan visszakapjam a kauciót, tulajdonosnak is védelem hogy ha mégis kárt okoznék akkor megkapja a pénzt.


Meg azt is gondolom érted, hogy a bérleti idő végéig nekem arról a pénzről le kell mondanom, nem használhatom, akkor viszont ő se. Ez így fair nem?

2020. nov. 17. 19:58
 8/28 A kérdező kommentje:

# 6


Mivel én hoztam szóba mondtam én kifizetem.

2020. nov. 17. 20:02
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Fair. Németországban. Ahol arra is van lehetőség, hogy 30 napon belül bírósági ítélet szülessen,ha a bérlő és bérbeadó között vitára kerülne sor. Meg ott van egy bérlői hitelminősítő rendszer. Ami alapján szűrni tudnak a bérbeadók. De ez itt Magyarországon nem működik. Beírod a google-ba, hogy ügyvédi letét, az első oldalon megtalálod, hogy ügyvédet zártak ki a kamarából helytelen letétkezelés miatt. Kösz, én ebből bérbeadóként nem kérek. Ahogy a többi bérbeadó sem fog kérni belőle. Vagy elfogafod ezt, vagy nem bérelsz lakást Magyarországon.
2020. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

És ha az ügyvéd lelép a pénzzel?

Volt már rá példa.

2020. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!