Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Penészes albérlet.. Mit...

Penészes albérlet.. Mit tehetek? Visszakérheten a pénzem?

Figyelt kérdés

Július elsején költöztem be gyerekeimmel ebbe a lakásba.


Szellőztetés volt végig, bízta nem ez a baj!


Sőt az első penész megjelenése szeptemberben kezdődött. Akkor még melegebb idők voltak, nyitva volt az ablak gyakrabban is, de alapból sokat szellőztetek a gyerek miatt.


Először pár foltban volt penész és kezeltem, lemostam, stb. Tobbi helyen akkor még nem vettem észre, először magam hibáztattam, mondom lehet mégse szellőztetek eleget???


Egyre többet szellőztettem és már megjelent több helyen, szobában, konyhában is. Máshol nincs.


De a mi szobánkban már elég erősen a sarkokban ott van.


Közbe egy teljesen más dolog miatt bekerült a gyerekem a kórházba. Ott megemlítette egy vizit során, hogy fáj a háta is... Ezért elküldtél vizsgálni, csináltak a kezén tesztet és igazoltan allergiás a penészre.


Most mit tehetek?

Határozott idejű szerződésemből még 8 hónap van vissza.


200000 Ft kaució van benne


Javaslatok?



2020. nov. 21. 10:44
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Már augusztus végén megjelent. A párom juttatja eszembe. Hogy jóval előbb, mint szeptember...
2020. nov. 21. 10:55
 2/18 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződésnél nem ilyen egyszerű a helyzet. Egyoldalú felmondásnál ki kell fizetned a maradék 8 hónap bérleti díját is.

Közös megegyezéssel tudjátok felbontani a szerződést, de beszélhetsz a tulajjal is, hogy csináljon valamit.

2020. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az 800000 Ft lenne, egyben..
2020. nov. 21. 11:59
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehet egy ingatlanos ügyvéd ebben tudna segíteni?
2020. nov. 21. 12:00
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem tud.

Ha ő mondaná fel egyoldalúan a szerződést, akkor pedig neki kéne egy a számotokra is megfelelő ingatlant biztosítani 8 hónapra.

Közös megegyezéssel viszont fel lehet bontani a szerződést úgy, hogy egyik félnek sincs kötelezettsége. (Legyen minden leírva!)

2020. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 TappancsMancs ***** válasza:

Ügyvédhez fordulás esetén azt kellene bizonyítani, hogy lappangó módon előtted is ott volt a penész, ami szerintem bizonytalan, hogy megtudható-e egyáltalán. Ott van ez is, hogy sajnos abban sem lehetsz biztos, hogy előtted volt-e ott penész, lehet új lakás és a neked megszokott életvitel ott alakításra szorul - de ezt szakember tudja neked megmondani, ha átnézi a lakást és kikérdez téged.


Keress rá akár itt is a gyakorin, a "penész"-re és nézd meg az összes fontos dolog a témában.


páratartalom

hol van a szárítás (szoba, folyosó...)

falak szigetelése - hőmérséklete

penész irtó szerek

penész irtó szakemberek

a szellőztetés hogy ér el a lakás különböző sarkaiba, helyeire

...

2020. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ha jól értem a tulaj sem rakhatna ki a penész miatt engem, hisz nem bizonyítható, hogy miattam van, lehet előbb is ott volt. ( most megfordítottam, mert a fejemben megfordult ez is, hogy kirak hirtelen, erre hivatkozva, hogy az én hibám)


Penész miatt 8 hónap múlva se tarthatja vissza a kauciót, igaz?

2020. nov. 21. 12:59
 8/18 A kérdező kommentje:
Illetve kirakhat, ha biztosít nekem lakhatást és ha azt elfogadom én is..
2020. nov. 21. 12:59
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy közös megegyezéssel felmondható lenne.


Szerintem direkt arra ment, hogy a pénzt vissza se kelljen adnia, vagy csak jó soká.


Ezt az alatt a pár hónap alatt vettem észre, mialatt itt lakom.. Stílus, stb.


Nekem sürgősen kellett lakás, és akkor a piacon nem volt ennél jobb megoldás, így sajnis belementem.


De soha többet!

2020. nov. 21. 13:01
 10/18 TappancsMancs ***** válasza:

Közös megegyezéssel bármi felmondható, hiszen, mint a megnevezése is mutatja - közös a megegyezés a szerződés felbontására.


Arról semmi sem írtál, hogy a pénzt valamiért ne akarná visszaadni.

"Szerintem direkt arra ment, hogy a pénzt vissza se kelljen adnia, vagy csak jó soká."


Hívj egy szakembert és lehet kiderül, hogy az életviteli dolgaitok nem passzolnak oda. Ezt érdemes tenni.

2020. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!