Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadó nagy szobánál kérhet a...

Kiadó nagy szobánál kérhet a főbérlő( ő dupla szobának vesz), dupla számlát? Két bérlő van. Egyik kisebb másik nagyobb szoba. Ha a nagyobb szobában lévő fizeti a dupla számlát akkor a kisebb szobában lévő nem kevesebbet fizet? Mindkét szobában 1-1fő

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 15:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert nincs lóvé költözni."

??

Ez mit jelent?


"Életveszélyes konvektor ( simán kiadható)"


Bármi kiadható, ha van rá vevő.

Ki kéne vigyázzon a bérlőre saját maga helyett?


A konvektort évente a kéményseprő (katasztrófavédelem) ellenőrzi, és lezárja lakást, ha életveszélyes.

Tehát a bérlő kérje el a kéménysepró-jegyzőkönyvet, mi áll rajta.

Ha nem zárták le a lakást, nem életveszélyes.


Én itt csak hülyeséget és tehetetlenséget látok a bérlő részéről, amin ő maga sem akar változtatni.

2020. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Én szeretem amikor valaki tehetetlenségre hivatkozik. Amikor csak annyi kéne a megfelelő szervek részéről hogy felszámolják az fekete lakáskiadókat. Miért a bérlők a hibásak?? Ha nem lennének adókerülő lakáskiadok ez elő sem fordulna.


Az irreális " tisztességes" lakáskiadókról már nem is beszélve.

Tulaj vagy , neked minden jár.

Ok

Elfog jönni az az idő amikor nem lesz igény ennyi albérletet,mert az önkormányzatok rájönnek hogy sokkal több bevételük lesz, ha kiadnak lakásokat reális áron.

Így az albérlet mint olyan megszűnik.

2020. nov. 21. 19:48
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Hú de sötét vagy ember...


Kérdésedre a válasz: Igen, a kulcsszó ott van a kérdésedben: kérhet? Hogyne kérhetne. Kérhet mást is. Te meg vagy elfogadod vagy nem. Ezt hívják megállapodásnak. A kérdésedet meg hisztinek.

2020. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Miért a bérlők a hibásak?? Ha nem lennének adókerülő lakáskiadok ez elő sem fordulna."


Azért, mert a bérlő az, aki tudomást szerez a fekete kiadásról, tehát ő tehet róla, hogy hajlandó feketén vásárolni.

Legtöbb esetben másnak nem is jut tudomására.

2 M Ft a büntetés, ha valaki nem ad számlát, akár csak egyszer is.

2020. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Én kérhetek hogy jöjjön velem el a NAV-hoz

Igen

2020. nov. 21. 20:10
 26/27 anonim ***** válasza:

25: Nem szükséges.

SZÁMLÁT kell kérj.

A számlatömb le van jelentve a NAV-hoz.

Az elektronikus számla is.

Ennyi.

Ha te vagy olyan hülye, hogy számla nélkül kiadsz százezreket, ezért senki mást nem hibáztathatsz magadon kívül.

2020. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom okos vagy vagy egy szimpla paraszt. Ha szakértő vagy( biztos nem)

Tudnál pár dolgot.

Mindenki büntethető.

Mert mindenre vannak törvények.

Itt esetleg a bérlő félhet, de azt nem tudja hogy kiadással foglalkozót, úgy végleg el lehet tüntetni a piacról.

Nyugodtan hülyézzél, mert még te is sorrakerülhetsz, mert hát szakértő vagy.hmmm

2020. nov. 21. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!