Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kell szabályosan...

Hogyan kell szabályosan felmondani a bérleti szerződést?

Figyelt kérdés

Dec. 1-jén szeretnénk felmondani az albérletet, a neten már találtam mintát hozzá, ez eddig rendben. Viszont hozzánk minden hó elején a lakbér+rezsiért nem a tulaj, hanem az ő közvetlen meghatalmazottja, az unokahúga jön.

Most a felmondást kinek kell odaadni? A tulajnak nem is kell aláírnia? Mert a mintán nem szerepel, csak az én, bérlő aláírása. Hogyan lesz "igazolva", hogy ő is tudomásul vette? E-maiben küldjük el neki? Vagy a meghatalmazottnak is odaadhatjuk és ő esetleg aláírja, hogy oké, tudomásul vette? Mondjuk ezzel is csak az a baj, hogy az unokahúg ilyen 10-12-én szokott jönni, de mi már elsejével fel akarjuk mondani.


Gondoltunk a tértivényes postai feladásra is, csak mi van ha nem lesz otthon és nem tudják neki kézbesíteni?


2020. nov. 26. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A felmondást annak kell csak aláírni, aki fel akar mondani, a másik félnek nem.

A felmondást a tuljdonosnak kell odaadni, vagy személyesen vagy ajánlott levélként. Ha nincs otthon, akkor bedobnak egy értesítöt a postaládájába, és elmegy érte, ha nem teszi, akkor az magánügye, ettöl a felmondás érvényes.

2020. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha személyesen akarod átadni, akkor mindenképpen a tulajnak alá kell íratni hogy átvette, vagy ajánlott postai úton.

Rokonnak adni nem szabályos.

2020. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:

de hogy érted ezt a dec. 1.-et? Hogy most pár nap alatt elköltöztök, és decemberre már nem fizettek? Nem hiszem, hogy ilyen rövid felmondási időt tartalmazna a szerződésetek. De ha úgy érted, hogy dec.1-ig kell felmondanotok ahhoz, hogy akkor járjon le a felmondási idő, amikor ténylegesen el akartok költözni, akkor persze ok. Ha nincs a szerződésetekben felmondási idő kikötve, akkor viszont a hónap 15.-e a mérvadó, addig lehet felmondani a következő hónap végére.


A felmondást csak annak kell aláírni, aki felmond. Ha személyesen adod át, akkor célszerű a másodpéldányon aláíratni vele, hogy átvette. Nem tudom, hogy a meghatalmazottja mire van meghatalmazva, ha csak a pénz átvételére, akkor nem elég neki átadni a felmondást. Ha ő valami általános kapcsolattartó irányotokba, akkor igen.


Ha netán közös megegyezéssel bontotok szerződést (pl. megegyeztek, hogy lerövidítitek a felmondási időt), azt mindkét félnek alá kell írni természetesen.

2020. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát, hogy december elsején felmondom és a felmondási idő után költözünk, ami 60 nap... Azért akarjuk, hogy minél hamarabb el kezdjen "ketyegni" ez a 2 hónap és végre mehessünk.


Amúgy köszi az infót, akkor feladjuk ajánlott levélként.

Az nem gond, ha a szerződés felmondásba beírom hogy dec. 1-ei nappal felmondom a szerződést és aznap adom fel a levelet? Mert így nyilván csak később kapja meg.

2020. nov. 26. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

De miért is probléma számodra, ha most adod fel?

(A kaució független.)

2020. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írd bele a félreértések elkerülése céljából a 60-ik nap dátumát, ami egyben a kiköltözések dátuma is lesz.
2020. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!