Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha közjegyző előtt írjuk meg...

Ha közjegyző előtt írjuk meg a szerződést, akkor ott a helyszínen kell kifizetni a kaukciót illetve az első havi bérleti díjat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 11:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
A szerződésben benne van, hogy mikor kell fizetni. Pl. beköltözéskor, adott dátumon, közjegyző előtt, stb.
2020. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%

Azt is bele kell írni a szerződésbe, hogy a kaukciót nem lehet lenyelni állagromlás címén

és még millió dolog van ...

2020. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%
A kauciót (és nem kaukciót) igenis le lehet nyelni állagromlás címén, ugyanis főként erre való. Ha a bérlő nem abban az állapotban adja vissza az ingatlant mint ahogyan azt átvette akkor a kaució fedezi a károkat. Egyébként szerintem úgy fog történni, hogy a közjegyző előtt kifizeted a kauciót és beköltözéskor pedig az első havi bérleti díjat. Ha meg azonnali költözéssel veszed ki akkor értelemszerűen egyben fizeted az egészet.
2020. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%

Ha úgy írod alá, már -3 havi díjjal indulsz első nap amit soha nem fogsz látni.

Az állagromlás nem azt jelenti, hogy a tulaj kitalálja, hogy a festés már nem új

2020. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
És szerinted ki fogja úgy kiadni a lakását, hogy ha kárt okozol akkor sem a kaució bánja? Először is kezdjük ott, hogy a bérbeadó szabja meg a feltételeket nem a bérlő. Ha nem tetszenek a feltételek akkor meg lehet tovább keresni.
2020. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
9%

A kaució és az állagromlás teljesen más fogalom.

Még életembe nem mentem be sehova, ahol azzal jöttek, hogy adjak nekik pénzt, hátha eltörök valamit.

2020. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
41%
Vagy veled már történt ilyen, hogy letétbe kellett adnod pénzt, hogy ne lopj a helységből?
2020. okt. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
6%

És a havi bért se adnám előre.

Életembe nem béreltem még autót, szerszámot, hogy előre kellett fizetni.

2020. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
Határozott idejű bérlésnél meg eleve nonszensz a kaució
2020. okt. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%
Te szerintem még életedben nem béreltél lakást ezért beszélsz ilyen hülyeségeket de amúgy nem erre volt kíváncsi a kérdező amiket itt összehordasz.
2020. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!