Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi az oka itt Magyarországon,...

Mi az oka itt Magyarországon, hogy a bérlők és bérbeadók közt nulla a bizalom, és nem tudja az ember biztonságban érezni magát soha egy bérelt ingatlanban?

Figyelt kérdés

Svájcban, Németországban, Kanadában generációk élnek bérelt ingatlanban, egészen akár életük végéig. Itthon, és ezt mint bérlő mondom, ez teljességgel elképzelhetetlen. 6 évig laktam Budapesten, ez alatt 4 albérletet váltottam. Kettőből engem küldtek el: az első tulaj ott lakott velünk, egy 72 éves öregember, aki mindenen problémázott. Másodjára kitalálta a velem egykorú srác, hogy most a haverja fog jönni a helyemre. A másik két helyet részben a vállalhatatlan bérleti díj önkényes emelése okozta és az inkorrekt viselkedés. Teszem hozzá, mivel spórolok, csak szobát béreltem, lakást soha. Ilyen tapasztalatok után mégis hogyan bízzon az ember?

Azt gondolom, egy bérlő gyakorlatilag ügyfél, aki a szolgáltatásért fizet. Ennek megfelelően meg kellene becsülni és tisztelettel bánni vele és nem olyan feltételeket szabni, hogy fingani ne lehessen a lakásban.

Ugyanakkor persze ott van az is, hogy a bérlők egy jelentős része valóban igénytelen. Én sem örülnék, ha kifognék egy elsőre rendesnek tűnő büdös trógert, aki rendetlenséget csinál, vagy zajos vagy bármi.

De ez az egész valahogy jól tud működni külföldön, tehát valahol nálunk van a gond. A törvényi szabályozás rossz? Vagy az emberek?



2020. dec. 5. 16:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

OK, :-)))))


Nem voltam biztos benne...

2020. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!