Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért itthon a legdrágábbak...

Miért itthon a legdrágábbak az albérletek Európa-szerte, és ehhez képest miért itt a legzordabb a bérlő-bérbeadó viszony?

Figyelt kérdés

Külföldön, megélhetés-fizetés arányban is többszörösét kereső ismerőseim mondják, hogy ennyit, amennyit itthon elkérnek (főleg fővárosban) albérletért, soha nem fizetnének. Nem tartják normálisnak, hogy a fizetés harmadát-negyedét csak az albérlet viszi el.

Azonban nem lehet az egészet nyilván a bérbeadók kapzsiságára kenni (még ha egyértelműen azok is), hiszen azért adják ennyiért, mert megfizetik. De mégis ki? És miért? Mi magyarok ilyen beletörődőek lennénk?

A bérlő-bérbeadó viszony külön megér egy misét, a horror árakhoz képest bérbeadói oldalról különösen pofátlan feltételeket szabnak, sokszor gyakorlatilag fingani nem lehet a lakásban, rájárnak az emberre, nem tartják a privátszférát tiszteletben, mondván, az az ő ingatlanuk. Persze, akad nem egy igénytelen lakó is, de ez a magas lóról való flegmázás, hülyegyereknek nézés-mentalitás szerintem mindenkinek megvan, aki valaha lakott bérelt ingatlanban. Nem beszélve az önkényes áremelésekről és arról, hogy gyakorlatilag itthon mindenki feketén csinálja (aztán csodálkoznak, hogy nem lehet kitenni, fellépni a nem fizető senkiháziak ellen.)



2020. dec. 8. 12:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk eleve nincs kimondottan bérlakás, hanem legtöbb esetben a szűlőtől, nagyszülőktől örökölt lakásokat adják ki. Ráadásul mivel ezekből bizonyos időszakban kevés volt, így ez is felveri az árát az albérleteknek.
2020. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Na, bérlakástroll akcióban.....


Mindjárt jön a haver, aki szerint kizsákmányolás a lakáskiadás... :_DDD

2020. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

A titok az, hogy olyan lakásba kell költözni, amelynek a bérleti feltételei gond nélkül elfogadhatók, illetve tudomásul kell venni, hogy ezen feltételek nem irányadóak, hanem szó szerint értendők. Ha tehát a bérbeadó kizárólag meghatározott számú nem dohányzó, nem terhes, állattal nem rendelkező nagykorúnak adja ki a lakást, akkor ott dohányos, terhes, kiskorú vagy állat még átmenetileg sem lakhat. Létszám felett pláne:-)

Nekem nagyon régóta van bérlőm, most éppen sorban a harmadik, problémám soha nem volt velük, mert eleve úgy kötöttünk szerződést, hogy a kiadás feltételeivel tisztában voltak. Tehát egyáltalán nem igaz, hogy a bérlő és a bérbeadó között rossz a viszony. Az inkább akkor szokott bekövetkezni, amikor valamelyik fél nem tartja magát a megbeszéltekhez vagy a szerződésben aláírtakhoz.

2020. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Már a kérdés is helytelen, mert messze nem nálunk a legdrágábbak az albérletek Európában. Ülj le, 1-es!
2020. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

3: az egy dolog, hogy alternatíva hiányában aláírják és tisztában vannak vele, meg más, hogy valójában tényleg tetszik-e nekik, amiről te nyilván nem tudsz. Én is voltam bérlő, nagyjából soha, senki nem volt maradéktalanul elégedett a feltételekkel (szobát béreltem, voltak lakótársaim, akikkel beszéltenm), és kisebb konfliktusok is előfordultak. A lényeg, hogy albérletben soha nem tudtam magamat igazán otthon érezni, ellentétben külfölddel, ahol egy életet is leélhetsz akár albérletben kényelmesen, biztonságban. Itthon bárki bármikor meggondolhatja magát, kirakhat önkényesen, ha éppen úgy dönt például, hogy most a haverja jön a helyedre (velem ez történt). Amiket felsoroltál egyébként - dohányos, terhes, állat nem jöhet - éppen a bérbedói önkény jellemző tünetei, lehet csodálkozol, de külföldön egyik sem akadály, felnőttként kezelik az embert. Összefoglalva: a jó viszony részedről addig tart, amíg minden a te szád íze szerint valósul meg.

4: tudod mibe ülj bele. Leírtam, hogy nem nettó pénzről van szó, hanem bér-megélhetési költség arányról. Értelmezni kéne tudni a leírtakat.

2020. dec. 8. 15:29
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, amit írsz a külföldi bérlettel kapcsolatban, azt cáfolnám. Éltem Ausztriában is, Németországban is több évet, mindkét országban albérletben és bizony ugyanúgy a tulaj szabta meg a feltételeket, mint itthon. Egy magánlakás tulajdonosa miért ne határozhatná meg, hogy ki lakhat az ingatlanjában? Örülj neki, hogy az első pillanattól kezdve tiszta, hogy kit nem választana. Időt spórolsz meg magadnak, ha nem próbálkozol ott, ahol esélyed sincs.
2020. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaki alternatíva hiányában aláír olyan feltételekkel egy bérleti szerződést, amiket teljesíteni nem áll módjában, akkor ne panaszkodjon, ha záros határidőn belül mennie kell. Ebben az esetben ugyanis ő maga ágyazott meg a rossz kapcsolatnak. Bocsánat, de az nem a bérbeadó hibája, ha pár hónapon belül pakolni kell, mert kiderül, hogy úton van a gyermek, ami a kibérelt lakásba be sem költözhet (és ezzel a bérlő az első pillanattól kezdve tisztában volt.)
2020. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

"Amiket felsoroltál egyébként - dohányos, terhes, állat nem jöhet - éppen a bérbedói önkény jellemző tünetei, lehet csodálkozol, de külföldön egyik sem akadály, felnőttként kezelik az embert. Összefoglalva: a jó viszony részedről addig tart, amíg minden a te szád íze szerint valósul meg."


Mivel a saját lakásomról szól van szó, törvény biztosította jogom, hogy eldöntsem, ki lakhat ott. Ha utálom a dohányfüstöt, miért kellene elviselnem még évekkel a lakó kiköltözése után is? Ha nem vállalom a nemfizető gyermekes család kilakoltatásának maceráját, vagy a gyerekkel/állatokkal járó károk javításának költségeit, amit nagyon nem fedez két-három havi kaució sem, akkor miért kellene ilyen bérlővel szerződnöm?

Ettől én még nagykorúnak tekintem a lakómat, de jogom van megválasztani, kit engedek be. Ahogy írták már: ne jelentkezz olyan hirdetésre, aminek nem felelsz meg. Akkor sem, ha nincs alternatíva, mert onnan is menned kell.

Sajnos ezért kell nagyon megválogatni, kinak adjuk ki a lakást. Személy szerint kizárólag negyven-ötven feletti gyermektelen nemdohányzó egyedülállót választok, és még sosem volt velük gond.

2020. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#5: hát akkor te ne legyél ilyen önkényes, és akárkinek add ki a lakásod, ne diszkriminálj!

Aztán majd ha két év múlva egy romhalmazt látsz vissza a lakásodból, akkor is csak hangoztasd a magasztos elveidet! :))))

2020. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
8: nekem meg szintén törvényadta jogom, hogy fizetés nélkül ott dekkoljak a lakásodban akár évekig, amíg a bírósági hercehurca tart. Akkor ez is rendben van? Vagy addig helyes és szép a törvény, amíg a te érdekeidet szolgálja?
2020. dec. 8. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!