Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elmennétek albérletbe ha...

Elmennétek albérletbe ha otthon nem érzitek jól magatokat és mindenért titeket hibáztatnának?

Figyelt kérdés
Mostanában áll a bál minden apróság miatt amikért ugye én vagyok a hibás. Utána pár nap és mintha semmi vita nem lenne, mindenki boldog. Ilyenkor mindig én érzem magam rosszul és ők meg mintha semmi nem történt volna tovább beszélgetnek. Szívem szerint már olyan 14 éves koromban gondoltam először az elköltözésre de akkor nem lehetett ugye meg nem is tudtam. Azóta elfelejtődött de mostanában minden percben az elköltözésen gondolkozok. Itt már csak teher vagyok szerintem. Sokkal jobban meg lennék egyedül, úgy hogy senki nem szól be, nincs vita, nem kell kerülgetni senkit. Csak nem tudom, hogy egyedül mennyire biztonságos egy fiatal lánynak laknia? Barátnőm 8.kerben lakik és ő nem fél, sőt szomszédja is egyedül lakik aki szintén fiatal csajszi. De közben meg szeretem a szüleimet és nem akarnám őket egyedül hagyni, de kezdek becsavarodni ezektől a vitáktól. Ti mit tennétek a helyemben? 24L vagyok.

2020. dec. 18. 05:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

24 évesen már időszerű, hogy önálló életet élj.

Ne menj a 8. kerületbe, mert megint kezd lepusztulni, mióta új városvezetés van, sokat romlott a közbiztonság. Megint tele van hajléktalanokkal és drogosokkal. A kerület képviselőcsoportja és polgármestere azt a határozatot hozta, hogy a társasházak kapujából,

udvaráról és lépcsőházából tilos elzavarni a hajléktalanokat.

Ugyanis minden társasházban van szociális lakása az önkormányzatnak (mindegyik önkormányzatnak van). Kiutalják hajléktalanoknak, azok meg viszik a cimboráikat, van kapukulcsuk és beengedik őket. A rendelet arról szól, hogy a Társasház tulajdonos többsége "szolidaritásból" nem zavarhatja el őket. Nem javaslom a nyolcadik kerületet.


.

Menj Budára. Most olcsóbbak az albérletek, amíg a vészhelyzet tart.

Olyan szerződést kell kötni, hogy nem emelheti a tulaj később sem

a bérleti díjat.

2020. dec. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem pont oda terveztem csak példának írtam :D.

oda amúgy se járok csak néha ha barátnőmhöz megyek át.

elég annyi :)

2020. dec. 18. 05:51
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a szüleid kevésbé haragtartóak, mint te? 24 évesen már persze, hogy idegesítő otthon lakni és szeretnél a saját bioritmusodban élni. Ha van rá pénzed, akkor persze költözz, csak gondolj arra, hogy félre is tudj rakni, ha nem akarsz örök életedben albira költeni. És igen, félelmetes is lesz, de 40 meg 80 évesen is az. Ha van valaki, akivel együtt tudnál bérelni, az egy jó köztes megoldás lehet.
2020. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem dobnék ki havi minimum 100ezret az ablakon, hanem inkább gyűjtenék egy saját önrészére és 24 éves felnőtt emberként megpróbálnám otthon konszolidálni a helyzetet.

Egyedülállóként albérlet mellett soha nem lesz saját lakás, még egy garzon sem.

A mostani vírushelyzetben még azok is hazamennek akik tehetik, akik eddig albiban laktak.

De mindenki maga ismeri a körülményeit.

2020. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4.nem tervezek sajátot.

albérlet vonzott mindig is valamiért.

amúgy nincs párom akivel ketten lehetne igy egyedül megyek, de tökéletesen meg vagyok egyedül.

2020. dec. 18. 10:03
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

#5

Ha soha nem tervezel sajátot, mert neked megfelel, hogy 60 évesen is albérletben élj, akkor a kérdésedre csak te tudhatod a választ.

Hogy te mennyire vagy képes tolerálni az otthoni helyzetet, vagy a változás neked mennyi pénzt ér meg azt csak te tudhatod.

2020. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet azért nem annyira népszerű, mert ha nincs munkád, nehéz kiperkálni meg a tulaj bármikor meggondolhatja magát. Nem csak párral bérelhetsz, a legtöbben barátokat, munkatársakat szerveznek be. És sok jól kereső felnőtt bizony úgy lakik, hogy csak szobát bérel, mert amellett félre tud tenni sajátra.
2020. dec. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzed akkor menjél albérletbe természetesen. Nincs ebben semmi félelmetes nem kell félni tőle.

Én lassan 10 éve nyomom de olyat még nem hallottam, hogy nem akar saját lakást az albérlet jobban "vonz" 😄 de nem baj látszik még kezdő vagy, majd 10 év után tuti megváltozik

2020. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
...csak addigra pár milliót elfecséreltél albérletre!
2020. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9.szívesen "elfecsérelek" hogy előbb legyek szabad mint 30 évig mint itthon viták és zűrzavarok között legyek. Nekem nem elúszott pénz az albérlet, de még átgondolom. Csábító tényleg a saját ingatlan de az is tuti évek múlva lesz csak. amilyen árak vannak itthon..
2020. dec. 18. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!