Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Elmennétek albérletbe ha...

Elmennétek albérletbe ha otthon nem érzitek jól magatokat és mindenért titeket hibáztatnának?

Figyelt kérdés
Mostanában áll a bál minden apróság miatt amikért ugye én vagyok a hibás. Utána pár nap és mintha semmi vita nem lenne, mindenki boldog. Ilyenkor mindig én érzem magam rosszul és ők meg mintha semmi nem történt volna tovább beszélgetnek. Szívem szerint már olyan 14 éves koromban gondoltam először az elköltözésre de akkor nem lehetett ugye meg nem is tudtam. Azóta elfelejtődött de mostanában minden percben az elköltözésen gondolkozok. Itt már csak teher vagyok szerintem. Sokkal jobban meg lennék egyedül, úgy hogy senki nem szól be, nincs vita, nem kell kerülgetni senkit. Csak nem tudom, hogy egyedül mennyire biztonságos egy fiatal lánynak laknia? Barátnőm 8.kerben lakik és ő nem fél, sőt szomszédja is egyedül lakik aki szintén fiatal csajszi. De közben meg szeretem a szüleimet és nem akarnám őket egyedül hagyni, de kezdek becsavarodni ezektől a vitáktól. Ti mit tennétek a helyemben? 24L vagyok.

2020. dec. 18. 05:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Amúgy van pénzem meg fix munkahelyem de legfőbb álmom egy kertes ház lenne ami elég drága főleg a fővárosban. Bár lehet megérné küzdeni érte hisz egyszer akár 30 év múlva enyém lesz és amíg albérletben vagyok addig meg csak álmodozok róla.
2020. dec. 18. 14:26
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy szokták az emberek, hogy valamennyiből jól érzik magukat, valamennyit meg félreraknak. Mérlegelni kell, kinek melyik éri meg jobban és mi fér bele és melyik muszáj, azaz mik a személyes arányok, életminőség vs. takarékoskodás pl. van akinek ez 10 és 90% mert nagyon aszkéta, csak hogy kuporgathasson, egy bulizósabbnak vagy ha csak biokajára, szalvétagyűjteményre, világkörüli útra stb. költ meg pont fordítva... De nem csak végletekben lehet gondolkodni. Olyat is ismerek, aki gyűjtött egy kicsire, aztán azt kiadta és lakott egy nagyobban. Aztán sokan amikor már ketten vannak (ez olyan 27-28 év nőknél a ksh szerint), onnantól tudnak jobban spórolni, pláne, ha az egyik be tud költözni a másikhoz. Még nem tudod, mit hoz az élet, nézz körül mik a lehetőségek, aztán írd le egy kockás papírra, neked most mi fér bele, mennyit szeretnél és mennyit tudsz félrerakni és milyen kompromisszum éri meg ahhoz képest, milyen albi árak vannak.
2020. dec. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%
Azért szívesen megtudnám, hogy pl. mi miatt áll a bál otthon. Nem lehet, hogy a szüleidnek van igaza? Ha férjhez mész, a férjedhez is alkalmazkodnod kell majd. Felesleges ennyi pénzt elkölteni albérletre, azt a pénzt félre is tudnád tenni.
2020. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
folyt.: pláne, ha a családtagjaid könnyen kibékülnek, akkor nincs gond.
2020. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13.nem tervezek férjhez menni...

főleg hogy jelenleg nincs is párom.meg lányokat kedvelem.

meg most már kicsit javult a helyzet.

Egészen normálisak lettek. mintha kicserélődtek volna

2020. dec. 20. 12:11
 16/17 A kérdező kommentje:

13.már csak azért is nem megyek férjhez mivel

1.nem közelező

2.nem bírok másokhoz alkalmazkodni

3.lányokat kedvelem...

remélem érthető voltam.

2020. dec. 20. 12:12
 17/17 anonim ***** válasza:
74%
Na,akkor ne csodáld, ha áll a bál otthon. Ha a lányokat kedveled, ráadásul saját magad írod, hogy nem tudsz másokhoz alkalmazkodni, akkor ne a szüleidet okold a helyzetért, hanem magadat. Így azt mondom, inkább menj el otthonról, hogy hagyjál békét nekik.
2020. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!