Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet menete?

Albérlet menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre valamikor tavasszal vagy nyáron szeretnék majd albérletbe menni, addig meg szeretnék mindent megtudni arról, hogy mi az albérlet kivétel vagy vásárlás menete vagy hogy mondják. TUdom addig még sok idő van de én már felkészülten akarok akkor lenni. Legjobb barátőmtől sokat tudok már mivel ő is albérletes pasijával, voltam is nála. Régóta szeretnék külön lenni a szüleimtől. Megvagyunk igazából de változnak az idők. Mostanában is nézegetem az albéreteket főleg a mi kerületünkben mivel imádom ezt a helyet de máshol is nézek természetesen. Amikor kiválasztottam a megfelelő albérletet akkor gondolom először felhívom a tulajt, megmondja mikor lehet megnézni és ha nekem megfelel akkor hogyan tovább? Sok képen láttam, hogy a tulajnak a tusfürdői, dezodorai is még ott vannak a lakásban meg ilyen apróságok, ezeket a tulaj akkor kifogja vinni onnan vagy az ott marad? Mert nekem eléggé zavaró lenne. Mindenképp bútorozott albérletbe megyek, meg olyanba ahol engedik az állatot mint a macska. Betöréseket hogy védjek ki? Direkt olyan helyeket nézek ami viszonylag jó de betörés sajnos mindenhol lehet. Egyeüdl hogy lehet védekezni? 23L



2020. dec. 24. 13:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg szerintetek mely kerületek biztonságosak Budapesten ahol akár este is lehet sétálgatni rettegés nélkül?
2020. dec. 24. 13:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik kerületnek vannak olyan utcái, ahol előfordulhat betörés. Ez ellen a legjobb védekezés a biztonsági ajtós albérletet veszel ki, de kb a legtöbb már olyan. Illetve nem földszinti lakást, ha még is akkor rácsos ablakkal - ami engem picit börtönre emlékeztet - Azért nem olyan gyakori a betörés Pesten, én 14. kerületben élek és csak 1x hallottam olyat, hogy betörtek a környéken valakihez az elmúlt 10 évben.


Ha találsz jó albérletet, akkor azonnal le kell csapni rá, ha van rá lehetőséged, akkor foglalót is adhatsz. Ha bármi ott marad, akár a tulajtól vagy az előző bérlőtől, akkor kérdezd meg, hogy kell-e nekik, vagy kidobsz mindent a kukába. Jó esetben a fürdőszobából elszoktak pakolni és a többi helyről is, attól hogy a hirdetésben a képeken van bármi még változhat mire ki akarod venni.

Barátom járt úgy, hogy bútorozott lakást akart kivenni, a képeken tényleg minden volt, de kiderült, hogy azoknak a bútoroknak a fele az aktuális bérlőé volt, aki vitte magával. Így is maradt benne ágy, meg egy szekrény és egy 40 éves fotel, de csomó minden nem.

2020. dec. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.Köszönöm!

Ahol jelenleg vagyok 23 éve itt se történt semmi betörés egyszeer sem max egyszer volt hgoy 2 cigó gyerek valahoyg bejutott a kódos kapunkon azt minden emeleten végigfutott és becsöngettek persze azt kamuzták hogy a testvérét keresi...amúgy csak azérr félek a betöréstől mivel egyeüdll leszek és elég vékonyka vagyok, meg ha késes akkor lefagynék szerintem. Jó hogy mopndod hogy a butorok is lehetnek a tulajé..ezt hogy lehet kiszűrni? Mármint ha én bútorosat akarok és utána derül ki hogy a felét viszi is el mikor a töbi holmit? vagy ez mennynire gyakori?

2020. dec. 24. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem annyira gyakori, de pontosan megbeszéled, h mi marad és azt szerződésbe is bele írjátok - leltárba veszitek. H van egy kanapé, ágy, szék, tv, működik minden.
2020. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 moozygoo ***** válasza:

Szia,


"mi az albérlet kivétel vagy vásárlás menete vagy hogy mondják"

Az albérlet, az röviden annyi, hogy bérelsz egy lakást.

Tehát a lakás nem a tied, te csak bérled azt, ott élsz, de nem fúrod át a falakat, nem parkettázod át, stb.

Havonta fizeted a főbérlőnek a lakbért, jönnek majd a számlák (áram,fűtés, víz), azokat a csekkeket befizeted, plusz a közös költséget is fizetned kell.



"Amikor kiválasztottam a megfelelő albérletet akkor gondolom először felhívom a tulajt, megmondja mikor lehet megnézni és ha nekem megfelel akkor hogyan tovább?"

Akkor elmész és megnézed.

Na ez a megnézés albi függő lesz.

Egy kicsit megpróbáljátok megismerni egymást, neki fontos hogy lássa rajtad hogy normális vagy, nem fogod megrongálni a lakását, rendszeresen fizetni fogsz.

Neked meg az lesz fontos, hogy a főbérlőd normálisnak tűnjön.

Ahogy a tulaj kifoghat szar bérlőt, úgy te is kifoghatsz olyat aki a nyakadra jár. Nem megijeszteni akarlak, az enyémek szerencsére normálisak, de hallottam már érdekes sztorikat sajnos.

Ha minden jól megy akkor lerakod a kauciót, első havi lakbért és megkapod a kulcsot.

Nyilván vannak olyanok, akik több potenciális nézelődőt megvárnak, és majd szólnak hogy te leszel az, vagy mást választottak.



"Sok képen láttam, hogy a tulajnak a tusfürdői, dezodorai is még ott vannak a lakásban meg ilyen apróságok, ezeket a tulaj akkor kifogja vinni onnan vagy az ott marad?"

Az nem mindig a tulajé, van hogy az előző bérlő hagyja ott.

Mindenképp meg kell beszélni, hogy övé-e, elakarja-e vinni, kidobhatod-e.

(ha nem kell és nem dobhatod ki, az mondjuk egy szélsőségesen fura eset lenne, kerülném, máskülönben kidobnám)


"Mindenképp bútorozott albérletbe megyek, meg olyanba ahol engedik az állatot mint a macska."

Készülj fel rá, hogy macskával sokkal nehezebb költözni, főleg bútorozott lakásba, mivel a főbérlő/tula félteni fogja az értékeit, a lakás állapotát.



"Betöréseket hogy védjek ki? Direkt olyan helyeket nézek ami viszonylag jó de betörés sajnos mindenhol lehet. Egyeüdl hogy lehet védekezni?"

Ajtó-ablak, zárak jó állapotba legyenek.

Itt ne csak a lakáséra gondolj, hanem az épületre is.

Mivel nagyon bizonytalan vagy, és ez az első, semmiképp ne egyedül menj el megnézni, menjen veled mondjuk apukád.

2021. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!