Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdv! Alberletbe szeretnem...

Üdv! Alberletbe szeretnem kiadni nemreg vasarolt lakasomat, es erdekelne hogy milyen koltsegekkel jar ha torvenyesen, hivatalosan adoznek, illetve mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Havonta 40 ezer forintert szeretnem kiadni a lakasomat. ( igy nem haladom meg az 1 millio ft ot evente.) olvastam olyasmit h a rezsi is bevetelnek szamit, viszont az a speckos helyzet all fent hogy direkt elofizeteses gaz illetve villanyorat szereltettem be.( teszem azt a lakasnak 40 ezer ft lenne a rezsije akkor azt is bevetelnek kellene szamolnom? mert igy osszesen 80 ezer ft lenne a berleti dijjal az ossz bevetelem (javitsatok ki ha rosszul ertelmeztem vmit) Kerdes: mivel elofizus a gaz es a villany igy nekem el kell szamolnom azzal az osszeggel (adoznom kell e utana ) vagy nem?
2016. nov. 30. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 16% SZJA- t kell fizetned , ha a bevételed nem haladja meg az 1M- t.Negyedévente kellene adóelőleget fizetni , de a legtöbben évente egyszer fizetik a SZJA bevallásba kell beírni , külön sorba.

A bevételeidből levonod a kiadásokat ( a rezsi is az , van számla róla a nevedre , ha nincsenek átírva az órák), ami marad az a jövedelmed , abból fizeted a 16%- ot.

Egyébként mindegy , hogy előre fizetésesek az órák vagy sem ,az a kérdés hogy a te neveden , vagy az albérlőén vannak e.

2016. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen szeretnem ha minden az en nevemen maradna, mert igy latom h mi van befizetve meg mi nincs. nem tud felhalmozni semmit a leendo alberlo. ja es a jelenlegi lakcimemre erkezne az osszes csekk.
2016. nov. 30. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha "átalányadózol", akkor úgy kell, hogy a bevétel 90%-át kell leadózni az szja-val, mert 10% költséghányad van. Tavaly én is így csináltam, nagyon egyszerű kitölteni az adóbevallásban, a nyomtatványkitöltő "kuszámolja" neked.
2016. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az átalányadó nem kifizetődő, ha a tulaj megkapja a rezsit is bevételként. Miért adózna a rezsi után is? Simán nem számít bele a jövedelembe, ha a tételes költségelszámolást választja.
2016. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
Az első nagyon rosszat írt. Egyrészt 15% az SzJA, nem 16, másrészt az EHO nem 1 milla bevételnél, hanem jövedelemnél van. Így mindegy, hogy kinek a nevén vannak a számlák, hiszen azok ugyan annyi bevételt és kiadást jelentenek. A költségeket pedig szinte soha sem érdemes átalány alapon számolni, már az amortizáció meg a közös költség (azt nem irathatod át) több, mint a 10%.
2016. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!