Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérletemben már lassan...

Az albérletemben már lassan megpusztulunk a fekete penésztől, nincs fűtés, melegvíz és a tulaj fenyegetőzik,mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018 októberében költöztem a volt élettársammal ebbe az albérletbe, aki részben biztonsági őrnek kellett ide, mert a tulaj sok embernek tartozik. Akkor még jó volt a cirkófűtés ezért volt melegvíz és a mostani bérnek a felét fizettük. Mivel nálunk volt a kazàn aminek kerregett folyton a szivattyúja mint egy traktor, és sokszor újraindult(gondolom már akkor hibás volt), aludni nem nagyon lehetett nyugodtan. Idén tavasszal tönkrement a kazán, amúgy is csak úgy működött, hogy csak akkor volt melegvíz ha ment a fűtés 1000el tehát azt kellett feltekerni ha melegvizet akartam. A rulaj szerint én tettem tönkre a kazánt a tekergetéssel, szerinte nekem kell megvennem és beszereltetnem.


A volt élettársammal szakítottam, különböző okok miatt, lett egy új, elég nyuszi barátom. Mikor idejött a tulaj rögtön felemelte a duplájára a bért azt mondta nem miatta, ha elmegy akkor is ennyi lesz, csak ketten ki tudjuk fizetni, ezt azzal zsarolta ki hogy lekapasolta a gázt. Aztán jött az ősz, vettem egy 30 literes lábast és abba forraljuk a vizet. Szellőztetni se tudunk mert a tulaj felettünk lakik (ez egy pincegarázs) és ha kinyitom az ablakot lejön üvölteni hogy hideg a parkettája és miattunk fázik fel a gyereke. Ennek következtében full fekete lett a fal a penésztől. A szó szoros értelmében, a plafonig. Az ágynál is, mindenhol. Mindennek a tetejébe barátom költöztetést csinált valakinek, aki(bonyolult nem térek ki a részletekre) ismerte a tulajt és lefizette 10ezer forinttal mert tiltakoztam(csak 1 db szekrény kellett volna) hogy a kidobandó mocskos bútorokat amiket az albérletembe bepaszíroztak ne kelljen már elvinnie. Ezért penèszteleníteni se tudok mert 31 Nm -en bent(leszámítva a konyha fürdő wc-blokkot) van 3 szekrény és egy nappaliba való 7 tagú szekrényes bútor ami nem is fért be, kettő az ajtó előtt van több hónapja. Elszállíttatni nincs pénzem a szar bútorokat, egyedül ki se tudom pakolni, költözni nincs pénzem és fulladok, folyamatos fej és torokfájásom van a penèsztől már, egész nap az orromba van a penészszag.Ez a 2.kerület és csak 80 ezret fizetünk, még így is, de a munkámból többet nem tudnék sokkal. Más ezen a környéken egy ennyibe kerülő albérletért belefolytana egy kanál vízbe, de ez ami itt van már sok nekem.



2020. dec. 28. 09:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Én elköltöznék. Az egészség mindennél fontosabb. Ha az elvszik, dolgozni sem tudsz utána.

80 ezer tényleg nem sok, de a szomszédos kerületekben (III. XI), vagy Solymáron talán kijön belőle valami. Kicsit többet kell majd utazni, de mégiscsak az egészségedről van szó.

2020. dec. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Mivel ez a 2. kerület széle Solymár felé, Solymáron és környékén is keresgéltem, mivel Solymár felé dolgozom és biciklivel járok a városba, sem a 3. kerületbe nem akarok költözni. De sajnos reménytelen 60-80 ezer körül ami magába foglalja a rezsit is. 150-200ezer alatt semmi nincs. Az több mint a fizetésem.
2020. dec. 28. 10:05
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Idióta vagy, állatoknak való körülményekért fizetsz.
2020. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
rossul írtem tehát, SEM a városba sem a 3.ker-be... Még Piliscsaba felé is jó lenne de reménytelen...
2020. dec. 28. 10:07
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Mi tart téged a fővárosban?
2020. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló. Elírtam, nem is járok a belvárosba. Csak nagyon ritkán.
2020. dec. 28. 10:13
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ingáznék a helyedben vagy szobát bérelnék.
2020. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Fűtés nélkül nem is szabadna lakást kiadni. Megtudnak a hatóságok lezáratnák az úgymond "lakást".
2020. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Itt lakik a tulaj is, nem zárhatják ezért le.. szerződésünk nincs, simán kirakat a rendőrséggel a cuccainkat meg kidobja az utcára amivel fenyegetőzik, vagy letagadja hogy a miénk.
2020. dec. 28. 11:38
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"csak 80 ezret fizetünk, még így is, de a munkámból többet nem tudnék sokkal"

Ketten fizetitek, nem?

Mért nem jó a III. ker?...

2020. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!