Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérletemben már lassan...

Az albérletemben már lassan megpusztulunk a fekete penésztől, nincs fűtés, melegvíz és a tulaj fenyegetőzik,mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018 októberében költöztem a volt élettársammal ebbe az albérletbe, aki részben biztonsági őrnek kellett ide, mert a tulaj sok embernek tartozik. Akkor még jó volt a cirkófűtés ezért volt melegvíz és a mostani bérnek a felét fizettük. Mivel nálunk volt a kazàn aminek kerregett folyton a szivattyúja mint egy traktor, és sokszor újraindult(gondolom már akkor hibás volt), aludni nem nagyon lehetett nyugodtan. Idén tavasszal tönkrement a kazán, amúgy is csak úgy működött, hogy csak akkor volt melegvíz ha ment a fűtés 1000el tehát azt kellett feltekerni ha melegvizet akartam. A rulaj szerint én tettem tönkre a kazánt a tekergetéssel, szerinte nekem kell megvennem és beszereltetnem.


A volt élettársammal szakítottam, különböző okok miatt, lett egy új, elég nyuszi barátom. Mikor idejött a tulaj rögtön felemelte a duplájára a bért azt mondta nem miatta, ha elmegy akkor is ennyi lesz, csak ketten ki tudjuk fizetni, ezt azzal zsarolta ki hogy lekapasolta a gázt. Aztán jött az ősz, vettem egy 30 literes lábast és abba forraljuk a vizet. Szellőztetni se tudunk mert a tulaj felettünk lakik (ez egy pincegarázs) és ha kinyitom az ablakot lejön üvölteni hogy hideg a parkettája és miattunk fázik fel a gyereke. Ennek következtében full fekete lett a fal a penésztől. A szó szoros értelmében, a plafonig. Az ágynál is, mindenhol. Mindennek a tetejébe barátom költöztetést csinált valakinek, aki(bonyolult nem térek ki a részletekre) ismerte a tulajt és lefizette 10ezer forinttal mert tiltakoztam(csak 1 db szekrény kellett volna) hogy a kidobandó mocskos bútorokat amiket az albérletembe bepaszíroztak ne kelljen már elvinnie. Ezért penèszteleníteni se tudok mert 31 Nm -en bent(leszámítva a konyha fürdő wc-blokkot) van 3 szekrény és egy nappaliba való 7 tagú szekrényes bútor ami nem is fért be, kettő az ajtó előtt van több hónapja. Elszállíttatni nincs pénzem a szar bútorokat, egyedül ki se tudom pakolni, költözni nincs pénzem és fulladok, folyamatos fej és torokfájásom van a penèsztől már, egész nap az orromba van a penészszag.Ez a 2.kerület és csak 80 ezret fizetünk, még így is, de a munkámból többet nem tudnék sokkal. Más ezen a környéken egy ennyibe kerülő albérletért belefolytana egy kanál vízbe, de ez ami itt van már sok nekem.



2020. dec. 28. 09:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha elköltözöl, a barátodat sem kell kiraknod. Csak menj innen, ő meg majd megoldja, ahogy eddig, a kupit is, a bútorait is kerülgetheti egyedül. Gondolom, nincs szerződésed a tulajjal, így bármikor leléphetsz.

Egyébként meg mint írták: sajnos az egyik legdrágább környéken akarsz kevés fizetésből bérelni. Vagy ingázni kell (ami vagy pénzbe kerül vagy napi plusz fél órával több biciklizésbe), vagy munkahelyváltás, mert Pesten vagy más irányban való agglomerációban sokkal kevesebbért tudnál lakni. Ha nem speckó hivatásod van, nem tudom, mi tart vissza attól, hogy más környéken nézelődj.

Vagy csak szobát bérelsz. Van egy barátom, aki igen jól keres, mégis csak szobát bérel a te pincéd árának feléért, mert most lakásra spórol. Kicsit kívülről kezd el nézni az életed, hogyan kellene átrendezni, mert most nem látod a fától az erdőt.

2020. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem írtad meg, mért nem jó a III. kerület, ami közelebb van a munkahelyedhez a II. kerületnél.
2020. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
22.es válaszoló! A 3.kerületben leginkább panelt adnak ki olcsón. Sokat jártam a 3.ba a Heltai Jenő térre a Munkaügyi Központba, ott leginkább panellakást látni. Mondjuk rálát az ember a Hármashatár-hegyre jóesetben, de attól mégcsak a kilátás jó, más minden rossz. Ja, meg ott piszok sok a hajléktalan. Fenn vagyok a helyi csoportban, pont ezért , mert a hajléktalanok onnan járnak át erre a részre fürdeni, lakni, stb.
2020. dec. 29. 18:21
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

23:

1) És mi a baj a panellal?


2) Nem fantáziálni kell, hanem megnézni, mi van TÉNYLEG.


[link]

2020. dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
A panel a fűtetlen penészes garázspincéhez képest tiszta Hawaii. Pl. van melegvíz, fűtés és kilátsz. Nem megvenni fogod, hanem bérelni.
2020. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek olyan címek, hogyha dolgozni mennèk, vehetnèk BKV és/vagy vonatbérletet is hogy el tudjak menni dolgozni...
2020. dec. 31. 09:28
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Én azonnal elköltöznék.


De én már be se költöztem volna. Egy olyan tulajnak kauciót fizetni, aki sok embernek tartozik - érted a problémát?

Nyilván nektek se adna vissza semmit.

2020. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a panelt a halalnal is rosszabbnak tartod. Peneszes haztol meghalni is lehet. De ezek szerint megis a te dontesed.
2020. dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi kérdező, de minek irtál ki egyáltalán kérdést? Egy csomó embertől kapsz tanácsot sőt még lakásokat is nézegetnek neked/helyetted, de te rendre csak a kifogásokat keresed. Penészes putriban egy köcsög barom tulajjal a nyakamban nem tudnék élni egy napig sem és minden erőmmel azon lennék hogy szabaduljak onnan. De te mazochista vagy ezek szerint?!
2021. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyet is lehet változtatni, főleg,ha az egészség a tét!

El is lehet menni Budapestről, mert gyanítom nem a Tudományos Akadémián, vagy a Pető Intézetben dolgozik a Kérdező, valami speciális munkakörben, ami helyhez köti.

Vissza lehet menni oda, ahonnan jött, ott máris 80ezerrel beljebb van anyagilag és talán nem pusztul meg a penésztől. Lehet, hogy ott 30ezerért tudna bérelni normálisat és 50ezer marad a zsebében.

Lehet, lehetne nagyon sok mindent lépni, elsősorban nem kellett volna befogadni egy hajléktalan gyűjtögetőt, aki vele tartatja el magát, de ki is lehetne rúgni...

Örök igazságok, hogy csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát és mindenki saját életének a kovácsa!

2021. jan. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!