Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Gázbojler - hogy működik?

Gázbojler - hogy működik?

Figyelt kérdés
Most fogunk a barátommal egy új albérletbe (lakás) költözni, ahol a vízmelegítést egy gázbojler oldja meg. Sosem laktam még olyan helyen, ahol bojler lett volna, így félek tőle egy kicsit. A kérdésem az lenne, hogyha átalányt fizetünk a gázra, akkor nem jelentene plusz költséget, ha egész nap menne a bojler, igaz? Vagy esetleg veszélyes lenne? Bocsánat a buta kérdésekért, nagyon kezdő vagyok ebben.

2020. júl. 19. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

A gázbojler csak akkor üzemel, ha folyatod a vizet.

Egyébként csak az gyújtólángja ég.

A bojler pont annyira veszélyes, mint bármilyen gázkészülék, ami nincs karbantartva, tisztítva, szakember által, évente.

2020. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Először is tisztázzuk, hogy átfolyós gázüzemű vízmelegítőről beszélünk, vagy valóban egy meleg víz tároló tartályról (bojler).

Sokan rendszeresen bojlernek hívnak mindent ami meleg vizet csinál.



Ha az igazi bojlerről van szó akkor veszélyesnek egyáltalán nem veszélyes, fogyasztásban meg olcsóbb mint az elektromos.

A gáz üzemű bojler "egész nap megy", mivel ha a beállított hőmérsékletű víz hőfoka alá csökken a hőmérséklet, akkor automatikusan bekapcsol és visszamelegíti vizet.

Az egész napot úgy kell érteni, hogy neked semmi teendőd nincsen, csak használod a meleg vizet és kész. Mikor érzékeli hogy lecsökkent a hőmérséklet, akkor begyullad a láng és felmelegíti a vizet.


Nálam egy 80 literes gázüzemű bojler van, egy hónapban kb. 2000 forintot eszik meg (télen kicsit többet, mert akkor melegebb és több vízben zuhizunk). Napi zuhanyzás mellett 2 személlyel számolva.

Kézi mosogatás nincs (mosogató gép van) így bőven elég a max 60 fokos víz tisztálkodáshoz.


Lényeg hogy nektek nem kell semmit babrálni vele, ha extra forró vizet akartok akkor a termosztátot feltekeritek 6-7 közé. Nálam 2-3 között van egész évben, azzal produkál 60 fokos vizet.

2020. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Legtöbb helyen az átfolyós fali gáz vízmelegítő van, smit 2 futólag említett csak.

Úgy általába utálják, mert beállíthatatlan. Egyszer forró a víz, aztán hideg.

A kinyitott melegvíz csap nyomása kapcsolja be, de a nyitott hidegvíz és a melegedő meleg nyomásváltozása miatt pillanatok alatt kikapcsol.

Tökéletes ritkán lesz, vagy sosem.

Lehet állítani a láng nagyságát és az átfolyt vízmennyiséget. Gázszerelő még kicsit tud variálni rajta.

2020. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2-es, sajnos nem tudom, hogy pontosan melyikről van szó. :/

Amennyiben az átfolyósról van szó, akkor ha egész nap megy, ég az őrláng, az veszélyes? (Ne haragudjatok, csak próbálom megérteni.)

2020. júl. 20. 07:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem veszélyes, szükséges.

2020. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2020. júl. 20. 09:11
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerinted direkt gyártanak veszélyes haztartasi cikkeket?
2020. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy direkt.

Csak mivel sosem használtam gázbojlert, kicsit megijedtem a veszélyeitől. Ennyi.

2020. júl. 20. 09:46
 9/18 xswerdy ***** válasza:
az átalánnyal kapcsolatban: a bérbeadóval egyeztetek meg átalányban? Tehát fixen fizettek függetlenül a fogyasztástól? Vagy a szolgáltatónak fizettek átalányt. Ez utóbbi esetben van egy év végi elszámolás, akkor ki kell fizetni az esetleges többlet fogyasztást.
2020. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a szolgáltatónak fizetünk átalányt.

Értem, köszönöm, ezt nem is tudtam.

És ha egész nap be van kapcsolva, az sokat jelent a fogyasztásban? Vagy csak akkor fogyaszt, amikor folyatom is a meleg vizet?

2020. júl. 20. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!