Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ahol lakom van egy idős...

Ahol lakom van egy idős bolond nő a tulaj többi lent?

Figyelt kérdés
Szóval idős bolond nagyon bérelek tőle egy kertesházat egy udvarban lakunk Most elutazott valahova es az udvarban van egy masik haz amit anno beepitettek az udvar falában van a idős nő utálja nagyon azt az embert akinek a beepitett haz oldala van az ő udvarán viszont én jóban vagyok a beepitett haz tulajaval mondta atjonne kertbe a haz oldalat az ővét megcsinálni kis furás faragás ha be engedem akkor mi a helyzet? Hiszen az ő háza oldala nem az idős bolond nőjé de viszont a idős nő kertje aki utálja ezt az embert én meg csak albérlő vagyok mit tegyek?

2021. jan. 5. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Kitesz mint macskát xarni ha rájön az öreglány hogy beengedted a telkére. Csak szólok! :)
2021. jan. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Hívd fel a tulajt és kérdezd meg őt!
2021. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ő tuti nem engedné mert utálja viszont aki a háza oldalát akarja rendbe rakni neki nincs joga? Azt az oldalt ami a kerités helyett van fala?
2021. jan. 5. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a tulaj dolga eldönteni kit enged a portájára! Te csak ne intézkedj helyette!
2021. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Köteles átengedni a szomszédot ebben az esetben, de nem TE, hanem a tulaj, szóval nem folynék bele a helyedben.
2021. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
A szomszédnak mondd meg, hogy nagyon sajnálod, de rendezze a nénivel.
2021. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Telekhatárra épített ház esetében a az egyik tulajdonosnak tűrési kötelezettsége van azon, hogy a másik tulajdonos a házán karbantartási munkálatokat végezzen, akármilyen a viszony köztük.

Ráadásul az úgymond "telekhatáros házakat" sem építhették pont a telekhatárra, hanem pont a karbantartás miatt 60-80 cm-el beljebb vannak, tehát jó eséllyel a "bolond néni" használ a másik telekből egy ekkora sávot.

A te kérdésedre viszont én is azt tanácsolom, hogy a két tulajdonos egymással intézze a dolgot, mert különben te fogod meginni a levét!

Amelyik a háza falát akarja pátyolgatni legjobb, ha helyi jegyzőhöz fordul, majd az küld az öregasszonynak felszólítást és ha az is eredménytelen, akkor megbüntetik.

2021. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már tegnap is kiírtad..
2021. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
A szomszédnak joga van hozzá férni a saját falához, de nem a te dolgod ezt intézni.
2021. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha úgyis elutazott az öreglány, akkor nyugodtan beengedheted, hogy megjavítsa a házát.
2021. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!