Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek sem normális...

Szerintetek sem normális helyzet ennyi idősen elköltözni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, végzős diák, még érettségi előtt betöltöm a 19-et. Érettségi után levelezőn szeretném elvégezni az egyetemet munka mellett. Ez akkor is így lenne, ha nem akarnék elköltözni, de mégis el szeretnék. Van egy komoly kapcsolatom, egy megbízható, talpraesett, törekvő, már kereső barátom. Egy olyan helyre költöznénk, ahol nem kell lakbért fizetni, mert direkt fiatalok számára van, hogy el tudjanak indulni a saját életük útján. A barátom már nagyon költözne, és az igazat megvallva én is, mert minden könnyebben megy nekem, ha vele lehetek. Ha vele kelek fel reggel és tudom, hogy este is együtt fekszünk le, akkor az olyan energiát ad nekem, hogy sokkal inkább hatékony amit csinálok. Amúgy is nehezen bírom, hogy csak a hétvégét töltjük együtt, pláne, hogy csomószor azokra a napokra is van terv, így nem lehetünk kettesben. Így a hétvége is szabad lehetne néha, mert eleve együtt lakunk és nem igényelném annyira a hétvégi együttlétet.

Pénzből kijönnénk, csak az ő fizetéséből is, de természetesen én is dolgoznék.

Anyukám ezt nagyon ellenzi. Szerinte túl fiatal vagyok. Pedig szerintem nem feltétlen, mert sokan költöznek el érettségi után. Azt mondja, hogy a beleegyezése nélkül fogok elköltözni, ha költözök, mert ő ezt nem támogatja.

Ekkora nagy baj, ha az ember korábban akar saját lábra állni?

Mit gondoltok?



2021. jan. 13. 19:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy tisztában a rád váró feladatokkal, kérdező!

Az együttélés nem csak rózsás boldogság és összebújás.

A 10-es is jól leírta, mennyi feladat fog rád hárulni - amit eddig otthon tálcán kaptál.

És akkor még az anyagiak, amit már szintén említettek az előttem szólók. Az anyagi szűkölködés a legjobb kapcsolatot is kikezdheti...

2021. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Én sem gondolom ezt jó ötletnek. 19 évesen egyetem, munka és háztartás, mind egyszerre szakadna a nyakadba.

Kb. így nézne ki a napod:

Ha jó helyet találsz, ami közel van,akkor reggel felkelsz 6:30-7 fele, 8 órára már a munkában vagy. Tegyük fel, hogy csak 6 órát dolgozol ( 4 óra után nem igazán jár tb. és társai elméletileg). 14 óra fele végzel, lesz 15 óra, mikor hazaérsz. Házimunka...tételezzük fel azt, hogy a párod is besegít, de hacsak nem szakács, te meg nem zacskós és mirelit dolgokat akarsz készíteni, akkor az étel elkészítés simán van 2 vagy még több óra egy nap leves + főétellel számolva (főleg, ha még kezdő az ember). Mire megvacsorázol, szusszansz egyet kb. este 6 lesz, és akkor más házimunkát még nem végeztél, de ha jófej a párod, akkor már végre nekiláthatsz tanulni. Természetesen a reggel 6:30-7 órás keléshez ideális esetben este 11 óra fele már aludnod kellene, tehát ebbe a néhány órába zsúfolod a tanulást, a pihenést, a párodat és az egyéb szociális kapcsolataidat.

Így is annyira mese habbal?

Természetesen tudom, hogy sokaknak sikerül ez, és őszintén nagyra is tartom őket, de szerintem a legtöbbjük cserélne veled, és 19 évesen ( hacsak nem bántalmazó szülei vannak) inkább simán egyetemre járna, szabadidejében a barátaival lenne, és egyéni preferencia és családi kasszához mérten diákmunkán.

2021. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, amiket előttem néhányan felvetettek, szerintem viszont nem feltétlenül ennyire egyszerű a dolog.


Én abból indulnék ki, hogy mennyiben változna meg az életed, ha nem a családoddal laksz, hanem a barátoddal? Pl. más a helyzet, ha otthon egyáltalán nem segítesz be a háztartásba, ha otthon maradsz, nem dolgozol, ha nem is nagyon érted a háztartási dolgokat, stb., mint ha így is mondjuk főzöl néha magadra vagy a családra, tervezel dolgozni, felváltva takarítod a közös helyiségeket a többi családtaggal, tudsz önállóan ügyeket intézni, számlát befizetni, stb. Azért csak a háztartási dolgokat soroltam ide, mert gondolom, mindkét helyen ugyanúgy tanulnál, és ugyanolyan szociális életet élnél.


Én pl. 19 évesen nagyon nem voltam önálló (ha bármi önállósági törekvést mutattam, a szüleim leszidtak, hogy rosszul csinálom, aztán egy idő után már nem mentem házhoz a pofonért), aztán egyik pillanatról a másikra kellett volna megtanulnom mindenféle főzést, mosást, takarítást, ügyintézést az egyetem + a másik városba való beilleszkedés mellett, és nekem ebben a formában nagyon megterhelő volt fizikailag és időbeosztásilag is, hogy felzárkózzak. Viszont a korona idején tavasszal, 24 évesen ismét össze kellett zárkóznom anyámmal, akkor már magamra főztem, tudtam intézni a saját ügyeimet, takarítással is tisztában voltam, onnan már szinte zökkenőmentes volt eljönnöm albérletbe. Szóval ha esetleg még nincs annyi tapasztalatod, azt tudom javasolni, hogy ne egyből a mélyvízzel kezdd.


Esetleg a barátoddal megbeszélhetitek, hogy ha valamelyikőtök leterheltebb, akkor a másik kicsit jobban beleszáll a háztartási munkába (természetesen fair arányban, nem eltartás jelleggel), és így nem az lesz, hogy még az egyetem és a munka mellett is az egész háztartást te viszed a hátadon.

2021. jan. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!