Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Alberlet vagy inkább saját...

Alberlet vagy inkább saját lakás vásárlás?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Nettó 300k fizuval ami a környéken nem olyan szar de nem is jó. Átlag. Az állásom egyelőre fix. Kérdés, hogy megeri 20 évre hitelt felvenni lakásra, vagy inkább várjak meg vele(esetleg jobb pozíció vagy kirúgás miatt) és menjek albérletbe?

Otthon már nem akarok lakni. Ti hogy vagytok ezzel?



2021. jan. 23. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Alberlet
Lakáshitel
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Milyen környék az, ahol a 300 az átlag? :D Szerintem az teljesen jó fizu.

A helyzeted egyszerűbb lenne, ha lenne egy párod is.

2021. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nagyon szar a helyzet, még 2-3 évet gyűjts otthon, amíg nincs komoly kapcsolatod. Ketten már könyebb lesz hitelt felvenni.
2021. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
20-30% önerőd van a lakásra?
2021. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
87%
Én a helyedben ilyen korban pár nélkül nem vennék lakást, inkább albérlet
2021. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajat lakas.

Ha meg otthon laksz a szuleiddel akkor ne kapkodd el de ha koltozni keszulsz akkor inkabb sajatba menj mint alberletbe.

2021. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 senior10 ***** válasza:
30%

A mai világban felvenni egy hitelt 20 évre az baromi nagy rizikó, gondolj csak bele ha most felveszed 45 éves leszel amikor lemegy. 20 év alatt meg bármi történhet ami miatt nem tudod fizetni. Épp elég ilyet láttam már a környezetemben, hogy éppen jól ment a szekér felvettek egy rahedli hitelt aztán meg 5-6 év után bedőlt az egész...

Úgyhogy inkább albérlet, ha csak a fenti két dolog jöhet szóba, de azért én még megfontolnám a szülőknél lakás dolgot is, úgy tudsz igazán gyűjteni.

2021. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

300-ból inkább hitelt vennék fel. Albérlet mellett soha nem lesz saját lakásod, szülőkkel meg nem élmény lakni felnőttként.


Nyilván kérdés az is, merre van az arra és mennyibe fájnak ott a lakások.

2021. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én fix törlesztőrészletes hitelt vennék föl, akár csak egy garzonra is. Jelenleg lentebb vannak az árak, lehet alkudni, vevőknek kedvez a piac. Ki tudja mi lesz a korona után. Suerintem megint fel fognak emelkedni jócskán. Elő tudod törleszteni vagy később akár el lehet adni úgy is hogy a hitelt ki se fizetted.
2021. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Ha megvan hozzá a saját erőd (ami az ingatlan értékének legalább 20-30%-a, akkor valószínűleg megéri a hitelfelvétel. Egy 20 éves hitelnél nem több a törleszőt, amit a banknak fizetsz, mint az albérleti díj. 20 év albérlet után fizeted tovább az albérletet, 20 év hitel után van egy tehermentes lakásod. Nézd meg egy kalkulátorral (pl. [link] hogy mennyibe kerülne a hitel, nézz körül a piacon és ha a fizetésedbe belefér a törlesztés, és megvan az önerőd, akkor vágj bele, ha nem, akkor még gyűjtögess, hogy meglegyen a saját erőd.
2021. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mennyi önerőd van? Kb. milyen árban vannak a lakások és kb. mennyi hitelt kellene felvenned? Ezeket jó lenne tudni ahhoz, hogy jó tanácsot tudjunk adni.


Szerintem amúgy, ha annyira nem vészes a helyzet, akkor érdemes még 2-3 évig otthon lakni és izomból gyűjteni lakásra. Így jóval kevesebb lenne a hitelösszeg.

2021. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!