Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közös albérlet takarítása,...

Közös albérlet takarítása, közösen használt dolgok vásárlása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől közös albérletbe költözünk, négyen leszünk lányok, és arra lennék kíváncsi, hogy hogy érdemes beosztani egymás között a közös terek rendben tartását, takarítását? Szívesen fogadnék tippeket olyanoktól, akik hasonló cipőben jártak/járnak, mint most mi, és náluk már használatban vannak bevált módszerek.

Anyagilag teljesen függetlenek vagyunk egymástól, nem is ismerte egymást egyikünk sem korábban, hanem teljesen ez az albérlet hozott minket össze, egy fedél alá. Az természetes, hogy a szobáinkat mi magunk tartjuk majd rendben, de a konyhát, a fürdőszobát és a vécét nyilván közösen fogjuk használni, így evidens, hogy takarítani is. Emellett kellenek azért közösen használt dolgok is, például vécépapír, kézmosó szappan, mosogatószer, satöbbi.

Én arra gondoltam, hogy mindenki minden hónapban egy bizonyos összeget berak egy közös borítékba, amiből aztán valamelyikünk elmegy és megveszi a közösen használt takarítószereket, tisztasági cikkeket. Persze a gyakorlatban nem tudom, hogy ez mennyire működne hatékonyan.

Ti, akik szintén több emberrel osztoznak egy albérleten, hogy oldjátok meg ezeket a dolgokat?



2019. aug. 22. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
A dolgok menet közben alakulnak ki és sosem az eltervezettnek megfelelően sikerednek. Mindig van lusta, akinek kisebb gondja is nagyobb mindennél, végül az csinálja, aki már nem bírja elnézni.
2019. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Mi felváltva vettük meg mindig a dolgokat. Ha elfogyott akkor vett a soron következő
2019. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

A lakás takarítását fel tudjátok osztani.

Ha pedig valamit a közösbe vesztek (mosogatószer, WC papír), ha egy valaki megveszi, a blokkot megmutatva szét tudjátok osztani 4 felé, hogy akkor kinek mennyit kell adnia annak, aki megvette.

Így a legegyszerűbb.

Ha nem hajlanak erre, akkor sajnos marad az, hogy magatoknak vesztek dolgokat.

Mert ha már az egyik 16 tekercses WC papírt vesz, a másik legközelebb csak 8 tekercseset, akkor már az egyikük feleannyit dobott a közösbe, ami azzal kiszúrás, aki a nagyobbat, többet vette. És egyszeri, kétszeri alkalommal ez csak lehet 5-600 forint, de sokadik alkalommal már több ezer forint különbség van abban, hogy ki mennyit ad bele a "közösbe".

Ezeket le kell az elején tisztázni, hogy tudd, hogy állj a dolgokhoz.

2019. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Mikor össze költöztünk bevásároltunk tisztító szerekből.

Minden héten más volt a takarítós.

Persze mindenki igyekezett rendet tartani maga után, de heti 1x konyha, fürdő takarítá, felmosás.

Mivel ez 1-1.5 óra max, be is tartottuk.

Abba, hogy kinek mikor van rá ideje, nem vesztünk össze, szóval nem volt szabály, hogy mondjuk szombat délután, de meg kellett lennie.

2019. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Takarításnál mindenképp írnék takarítási naplót. Ki mikor mit csinált. Az alapján látszik ki mit csinált és mit nem. Jó kiindulási alapnak.


Közös dolgoknak túrós a háta alapon szerintem a legjobb, ha mindenki a maga dolgát használja. Akár szappan, akár wc papír. Másik opció, hogy aki vásárol az kirakja a számlát/blokkot és mindenki kifizeti a részét. Ezzel az a baj, hogy van aki rinyálni fog, hogy minek kellett az 1000 Ft-os valami ha van 500-ért is.

2019. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy én írtam egy helyiség listát, hogy konyha, fürdő, wc, előszoba és mellé egy "csekklistát", hogy mit kell/illik megcsinálni. Kezdve az ablak pucolástól a wc-kefe tartó letisztításáig.
2019. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Együtt meg kell beszélni.

A mindenki használja a sajátját kerülendő. Volt szerencsém hozzá. Nevetséges állandóan vinni a wc papírt, szappant, stb, otthagyni meg nincs hely úgyse, vagy kerülgetni kell...

Ezek nem nagy tételek azért, amit kell, megveszi valaki, szétdobjátok az árát és kész.

Heti egyszer valaki kitakarít, pár havonta közösen egy nagytakarítás.

2019. aug. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Huh hát én sosem beszéltem ezt meg előre, mondjuk mindig csak egy lakótársam volt és úgy azért talán könnyebb. Mindig magától értetődő volt és kialakult magától, hogy mit hova teszünk, mikor takarítunk, mit használunk közösen, mit nem stb. Úgyhogy nálunk ez mindig úgy ment, hogy mindenkinek voltak saját cuccai és külön vásároltunk pl. wc papírt, keztörlőt, tisztítószereket stb., de bedobtuk a közösbe és, ha elfogyott akkor ugyanúgy külön külön vettünk újat pótolni. Ugyanigy mindenki vitte amilye van, pl. mikro vagy vízforraló stb. és közösen hasznaltuk, ha pedig közben kellett valami akkor ugyanúgy megbeszéltük hogy az egyikünk megveszi. Mi soha nem feleztünk semmit, úgyhogy nyilván nem egyenlő mértékben költöttünk ilyenekre, de ezt egyikünk sem érezte problémának. Ha vettem pl. egy mikrót akkor az attól még az enyém, hogy közösen használjuk és kesobb is nálam marad, úgyis szükségem lesz rá. A takarítás pedig megint nem volt beosztva. Nekem alapvetően eddig minden lakotarsam rendszereto volt és tiszta, szóval mindig rendet tartottak és eltakarították maguk után. Így a nagy takarítások is csak annyiból álltak hogy fel kellett seperni, mosni, torolgetni stb, de nem volt nagy retek. Ez megint úgy ment, hogy aki érezte hogy most már itt az ideje és raert akkor osszetakaritott. Ebből szinten nem volt közöttünk problema.

Én is hallottam olyat aki ezt füzetben vezette és be volt osztva hogy ki mikor takarít, ki mit vesz vagy mindent elfeleztek stb., de nekem erre eddig nem volt szükségem mert eddig minden lakotarsammal meg tudtuk oldani így is (nem ismertem egyiküket sem) és szerintem így sokkal egyszerűbb.

2019. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Hajjaj, tudnék mesélni. Nevetséges mindig vinni a wc papírt... Az hát, de az nem olyan nevetséges, hogy csak te veszed a wc papírt, és ha elfogy, akkor más szarik bele és napokig nincs. Aztán megunod és te veszel megint, utána megint elfogy, megint nem vesz senki. Ekkor te undod meg és inkább viszed magaddal a sajátodat. Takarítás? Felosztjátok, igen. De ha kifogod a lusta bandát, aki leszarja, hetekig nem takarít, te meg már nem bírod nézni, megcsinálod. Egy darabig. Utána simán elnézed. Én már eljutottam arra a szintre, hogy magam előtt és után gyorsan rendbe rakom a fürdőt, meg elmosogatok, de ha más mosatlanja 2 hétig ott van, letojom, biztosan nem mosom el. És ezek 30 éves emberek. Megyünk is innen jövőhónapban. Soha ne lakjatok másokkal!!!
2019. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi négyen lakunk együtt lányok, egy kétszintes házban, de az alsó szinten lakókkal nem osztozkodunk semmin, csak mi ketten fent. Mi igazából nem osztottuk ki, hogy ki mir vesz mikor, hanem akinék elfogyott valami, vagy látta, hogy nagyon kevés van, az vett, aztán elkértük a pénzt. Vagy ha pl. én vettem valamit, de nála nem volt kp, vagy csak nagycímlet, akkor legközelebb meg ő vett valamit, és így kb. egyenlőek voltunk. A közös helységeket felváltva takarítjuk, általában hetente, de mondjuk vizsgák között, amikor sokat tanulunk, néha volt az 1.5 is, de sosem volt ebből probléma, sosem volt retkes egyik szoba sem.
2019. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!