Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akácfa utcában lakni, pro...

Akácfa utcában lakni, pro kontra érvek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 24. 13:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó árban van, egy pillanatig nem gondolkodnék. Belváros. Ha vége a vírusnak, ismét aranyárban lesznek az albik abban az utcában.
2021. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

Itt lakom, a blahahoz kozelebbi reszen. Alapbol magaban a hazban sok az airbnb-s lakas sajnos, a mai napig kiadjak bulizni oket,nem tul baratsagos nepeknek, szoval hangos, es undorito, mert parszor mar vegigneztem ahogy hugyoznak ki az erkelyen a reszeg, bemindenezett emberkek :DD

Alapvetoen oke, hogy kozel van minden, de en a kornyeket se szeretem, budos-hugyos utcak, ordibalo ciganyok mindenhol... koltozunk is el innen vegre.

2021. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%
Én a Blaha Lujza téren haladtam át minden reggel a covidig. Szerintem a város legundorítóbb csomópontja. Rosszabb már mint a keleti valaha volt. Hamarosan felújítják, lehet, hogy ez változást hoz, bár kétlem. Most a Rákóczi úton az árkádok alatt szemét, hányás, húgy, marginális emberek. Én nem költöznék oda, és csak akkor vennék arrafelé ingatlant, ha kiadásra szánnám.
2021. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Asszem megtaláltam a lakást. Nem 109 ezerért hirdetik kérdező?
2021. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem ez 80k
2021. jan. 24. 21:24
 16/25 anonim ***** válasza:
OK, köszi. Mindenesetre a parkolóház a Király utca fele van az Akácfában, az sokkal csendesebb rész mint az utca eleje.
2021. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%
Budos hugyszagu kornyek. A hazakban szinte csak berlok lsknak. Az airbnb sek bulizoknak meg prostiknak adjak ki a lakasokat. Nalunk minden napos a hazban az orditozas keseles emiatt.
2021. jan. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit több mint 30 éve lakom az Akácfában, úgyhogy az én véleményemben nyugodtan megbízhatsz.

Amíg nem volt bulinegyed, addig a legjobb környék volt a belvárosban szerintem. Csendes volt és nyugodt. Most, hogy a bulinegyed szélén vagyunk, szinte egymást érik a romkocsmák, nyaranta tényleg zavaró. Bár, ha szereted a bulikat és el tudsz aludni úgy is, hogy kintről bömböl vagy háromféle zene a közeli romkocsmákból, presszókból, akkor nincs gond.

Nekem szerencsém van abból a szempontból, hogy befelé, a körfolyosóra néz a lakásom ajtaja és összes ablaka is, vagyis utcára egyáltalán nincs ablakom. Így elég csendes a lakás. Viszont nyáron, amikor nyitott ablaknál alszom, néha még én is hallom a közelebbi zenéket. Halkan, de ahhoz eléggé hangosan, hogy zavarjon. De ez persze embere válogatja.

Való igaz, hogy néha, főleg nyáron, idényben, ha nincs járvány, tényleg nagyon nyüzsgő hely. Viszont nem cigányok buliznak, hanem sokkal inkább idióta, külföldi fiatalok. Főleg németek, hollandok és angolok, de előfordulnak dánok, skandinávok és franciák is. Sajnos néha eléggé "elszállnak" és akkor valóban az utcákon élik ki magukat. Összevizelnek mindent, szétszórnak üdítős dobozokat, van, hogy szándékosan WC papírt dobálnak szét, kiborogatják a kukákat. Mostanában viszont ez a járvány megjelenésével megszűnt. Újra csend van.

Ismétlem, az utcában cigányok nincsenek, vagy legalábbis én nem tudok róla. Nyilván, amelyik éppen erre jár, nincs kitiltva, de lakni itt nem nagyon laknak. Inkább a Blaha másik végéből induló Népszínház u.-ban vannak. Na az tényleg rossz környék. Kurdok viszont vannak az Akácfában, akiket akár össze is lehet téveszteni velük. Ők azonban nem cigányok és nem is hagyományos értelembe vett "migránsok", régóta itt vannak, dolgoznak, saját boltjaik vannak az utcában és a környéken, eltartják magukat, nem segélyből élnek és senkibe se kötnek bele. Néha nagyhangúak, van egy fodrász üzletük is az utcában, ahol sokszor összegyűlnek és beszélgetnek, vagy "családi életet élnek". De ha nem bántod őket, ők sem bántanak Téged.

Pozitív, hogy minden nagyon közel van. A Corvin sétány négy megálló 4-6 villamossal a Blahától, ahová ki tudsz gyalogolni az utcából. A Nyugati és a Westend pedig három megálló szintén villamossal, ha nem a Blaháról, hanem a Wesselényi utcai megállóból indulsz, ahová szintén könnyen ki tudsz gyalogolni. Az Astoria két megálló, a Váci utca pedig három megálló 7-es busszal. De a 2-es Metró is közel van a Blahán, ahonnan az Örsre is könnyen el tudsz jutni. A 4-es Metró egy megálló 4-6 villamossal, a 3-as Metró pedig három megállóra van, legalábbis, ha újra jár.

Három Spar is van gyalog elérhetően és több éjjel-nappali kisbolt, de ezek sokszor átalakulnak, bezárnak, meg újabbak lesznek. A Klauzál téri vásárcsarnok nagyon közel van és az Akácfa utcából is elérhető, mert ott van a másik bejárata. Szóval rengeteg helyen tudsz bevásárolni, ha szeretnél és jóformán nagyon közel van mindegyik.

Zömmel egyébként valóban régi, körfolyosós házak vannak, de "új" építésű is van (2000 után épült), kettő is. Az egyik az Akácfa-Wesselényi sarkához közel, az valamivel újabb, de kisebb, a másik pedig a Dohány utcához közelebb. Mindkettőnek van mélygarázsa, de azt nem tudom, hogy emeletes-e a garázsuk. Viszont van egy kizárólag garázsnak épített ház, talán arra gondolhattál, az Akácfa parkolóház, ami valóban emeletes garázs, viszont amolyan gép vezérelte. A Király utca és a Dob utca közt van.

Szóval vannak előnyei és hátrányai is, de a kérdés az, hogy milyen környéket keresel? Mi lenne a jó Neked? Ha csendes környéket keresel, de csak ideiglenesen, mert ha vége a vírusnak, akkor tuti újra indul minden, akkor ez jó választás lehet. Ha végleg szeretnél letelepedni egy csendesebb környéken, akkor viszont szerintem nem ez a Neked való legjobb hely. Ha viszont eleve nem zavar az ilyesmi és szereted, ha minden közel van, vagy bárhová gyorsan eljutsz a városközpontban, akkor a legjobb választás talán egész Budapesten.

2021. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
#19 Korrekt! Hello ismeretlen szomszéd :)
2021. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
20: Szia! Kösz. :-)
2021. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!