Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhaszigetről Pro-kontra?

Konyhaszigetről Pro-kontra?

Figyelt kérdés
2017. aug. 25. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak hatalmas konyhában van létjogosultsága, de nekem speciel még ott sem tetszik.

Ha bele van építve a mosogató, vagy a tűzhely, akkor a fal mellett kihasználatlan a tér, ha nincs, akkor meg mi a fenének a konyha közepére egy szilárd monstrum.

Én kevés gyakorlati előnyét látom.

2017. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem sem tetszik!

Állandóan nagy szellős terekről beszélünk, ennek érdekében egybenyitunk mindent.

Már vannak helyek, ahol nem csak a konyha/nappali van egy légtérben, hanem háló/fürdő/WC is, erre a konyhába beépítünk egy totál ronda tömör kockát, aminek semmi extra haszna amit egy asztal székekkel ne tudna, egy brutál tömb, ami akadályozza a tér belátását, vagy az ebben hívők szerint az energia áramlását.

2017. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Alaprajz és a család szokásai ismeretében lehet csak dönteni erről. Ráadásul millió típusa van.

A fal mellett ilyenkor általában azért nincs kihasználatlan tér, mert oda lehet tenni teljes, pult nélküli szekrényt (kamra helyett), középre meg nem.

[link]

2017. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

#3

Persze igazad van, hiszen a hűtőt sem rakjuk középre, az is a fal mellett van, de félreértettél.

Konyhasziget esetén a nagyméretű konyhát feltételezzük (egyébként egy nyomorék túlzsúfolt raktár lenne) amiben körben alsó (és felső) szekrények vannak munkalappal, amik kihasználatlanok maradnak, ha nincs beépítve oda a tűzhely és a mosogató.

Így a konyhasziget csak az étkezőasztal funkcióját hivatott betölteni, ahhoz viszont felesleges egy épített monstrum.

De ez az én szubjektív véleményem, elfogadom, ha másnak meg más.

2017. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Hogy én is illusztráljam, hogy miről beszélek, ezek dizájn konyhák, dizájn konyhaszigetekkel.

Próbáld meg elképzelni ezeket a konyhákat a konyhasziget nélkül, ami zsúfolttá teszi őket, pedig ezek minimum 40m2-es konyhák. Rögtön kellemesebb, tágasabb a látvány és ha megnézzük, gyakorlatilag szükségtelenek is.

[link]

2017. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Te gondolom valami ilyesmire gondolsz

[link]

ez tényleg túl nagy.

De lehet pl ilyen a szitu

[link]

egyik oldalon hatalmas ablakok, a hátunk mögött vlsz a nappali. Persze lehetne középen asztal is, de akkor kevesebb a tárolóhely, illetve a mosogató-hűtő-tűzhely elrendezése háromszög alakban szerencsésebb.

2017. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lassú voltam.

Én személy szerint nem látom ezeket különösebben zsúfoltnak, ráadásul egy átlag konyhához képest lehetőség van körüljárni a pultot, míg mondjuk egy lakótelepi konyhában meg kerülgetni kell egymást. Mi öten vagyunk, nekünk pl kell a sok pult, míg két embernek lehet hogy nem. Annak nem sok értelmét látom, hogy egy üres tér legyen a konyha közepén.

2017. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy egy budai újépítésű lakásba költözik, mint fiatal srác, ahol a nyitott konyha-nappali alapterülete kb. 35 nm-re tehető. Ebbe a képbe nem tudok elképzelni seholsem egy asztalt. A kis konyhaszigetek egyúttal munkafelületek másrészt 2-3 fős étkezővé alakíthatók, amik nekem szerintem elegendők. Köszi a válaszokat egyébként! Megfontolom. Mindenképp olyan szigetet szeretnék, amin rajta van a főzőlap és fölötte az elszívó.
2017. aug. 25. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor már igazából eldőlt :).

Mondjuk azt esetleg érdemes átgondolni, hogy egy esetleges eladáskor mi lesz a szitu, mert ugye lehet hogy neked nem hiányzik az asztal, de másnak meg lehet hogy igen, és ugye a pult magasabb, mint az asztal, szóval nem teljesen egyenértékű. (Bár 35nm-en még egy pingpong-asztal is elfér, szóval ez talán nem lesz akkora probléma.)

2017. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a típusa tetszik, ami az amerikai konyhás megoldásokban van, ahol bár/étkezőasztal az egyik fele, a másik felén pedig készül az étel/főzőlap van.


A kihasználatlan hely a fal mentén ilyen esetekben általában nagy ablak vagy teraszra nyíló ajtó, hogy tényleg szép nyitott legyen a tér.


Zárt konyhákban én sem értem a lényegét


Szóval az ilyesmi szerintem jó pl.:

[link]

[link]

[link]

2017. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!