Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A mi vízóránk forog, amikor a...

A mi vízóránk forog, amikor a szomszédban engedik a vizet. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk, a szomszéd lakásban felújítás van pár napja, a vizesblokkokat is újítják, mert egyik nap délelőtt több órán keresztül el volt zárva a víz, de ezt ki is írták a liftbe. Azóta nagyon áthallatszódik hozzánk, hogy ha folyik a szomszéd lakásban a víz (pontosabban a falban lévő csövet lehet hallani szerintem). Kezdett gyanus lenni, ezért amikor most megint hallottam szaladtam a fürdőbe megnézni a vízórát, és forgott, úgy hogy nálunk minden el volt zárva. Ahogy a másik lakásban elzárták a vizet, leállt a vízóra is. Ez mégis hogy lehetséges? Hogy "férnek" hozzá egyáltalán a mi vízóránkhoz a másik lakásból? Bocsánat, de egyáltalán nem értek hozzá, viszont úgy gondolom hogy ez egyáltalán nem normális. Tulajnak szóljunk?

2021. febr. 4. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen, szóljatok azonnal. Persze, hogy nem normális dolog, az óra alapján fogtok fizetni.
2021. febr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Rá lett kötve a te vezetékedre náluk valamelyik vízkör. Mindenképpen jelezd a tulajnak.


Nem biztos, hogy szándékosan csinálták így, hogy téged megkárosítsanak. Lehet, hogy a közös falban rossz vezetékbe kötöttek be egy új kiállást. Ki tudja milyen kókler a kivitelező. Előfordulhat.


Mindenképpen jelezd a szomszédnak, valószínűleg nem is tud róla, hogy így történt, viszont ha később szólsz, akkor mondjuk a már leburkolt falat meg kell bontani, szét kell barmolni, hogy rendesen megcsinálják.

2021. febr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Írd meg, hogy mi lett, erre kíváncsi vagyok.
2021. febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Először nekik szólj, hogy valami nem stimmel, ne a tulajnak! Rádkötöttek. Lehet (sót szinte biztos), hogy a melósok nem tudták, hogy az a te vezetéked.
2021. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Elsőnek zárd el a főcsapod.
2021. febr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most munkahelyemen vagyok már, de délután szólunk a szomszédnak, mert akkor ez így nagyon nem jó!

Írok majd a fejleményekről.

2021. febr. 4. 08:23
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Csak kérdezem, hogy ugyanolyan intenzitással forog, mint mikor te nyitod meg a csapot? Vagy lassabban?

Mert én pontosan így jártam, mikor nálunk a starngban lévő vezetékeket cserélték.

Szóltam a kivitelezőnek, nem is kellett bizonygatnom, egyből mondta, hogy valami visszacsapó szelepet nem szereltek fel, és miután azt beszerelték, megszűnt ez a probléma.

Nálam is folyamatosan pörgött mikor a szomszédnál ment a mosógép, vagy bármi vizet használt, de azért lassabban pörgött mintha én nyitom meg. De azt a visszacsapó szelepet nálam szerelték be, de ugye nálad meg egyáltalán nem is szereltek eredetileg semmit.

Hát nem tudom, én inkább erre tippelek,de nem értek hozzá.

2021. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na meg van mi ez az egész.

Még régen amikor felszerelték a víz almérőket, akkor valamiért meghagytak egy csonkot, ami tőlünk átmegy a szomszéd lakásába. Ezt ő soha nem használta, mert másik fő csőre van kötve, de most az ő főelzárója el van zárva a felújítás miatt, de a szakiknak kell a víz, ezért felszereltek egy csapot arra az ágra ami tőlünk megy át. Nem tudták hogy ez tőlünk jön, azt hitték az is rendes fő cső. Főleg hogy abba a lakásba egyáltalán nincs almerő felszerelve, átalányt fizetnek, és nem tudták hogy máshol meg van almérő. De megnyugtattak hogy csak addig használják amíg tart a felújítás. Amugy minden a régiben lesz. Megbeszéltük hogy akkor valamennyit belefizetnek majd a mi következő víz számlánkba.

Bocsánat fogalmazásért, nem sok ismeretem van a témában. :D

2021. febr. 4. 20:45
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Kérdés, hogy mi a garancia arra, hogy a szomszéd - ennek tudatában - a jövőben mikor fog arról a kiállásról a tudtod nélkül vizet vételezni.
2021. febr. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

A másik probléma.

Lesz egy csőtörés ezen a szakaszon (ez a te vezetéked) és leázik néhány lakás.

Ki lesz a hibás?

2021. febr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!