Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudnám finoman leszerelni...

Hogy tudnám finoman leszerelni a tulajdonost, hogy ne járkáljon ide meg zaklasson?

Figyelt kérdés
Aláírtam vele egy éves szerződést. Azóta hetente ide jár, azt hiszi, hogy mi nagyon jóban vagyunk és csak vele akarok csevegni. Fiatal lány vagyok, gondolom, hogy bejönnék neki, de hiába jeleztem meg utaltam rá, hogy van barátom (nincs, de ez mindegy). Eddig még jelzett mielőtt jött, tegnap már itt várt a konyhában, ilyen-olyan ürüggyel jön mindig, aztán ömlik belőle a szó...Facebookon is jelölt, de nem jelöltem vissza, nehogy ott is írogasson. Ezt magára vette. Nem tudom mit csináljak, bunkó se akarok lenni, mert a lakás jó és keveset fizetek.

2021. febr. 10. 19:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát ez magánlaksértásnek számít, ha csak úgy magától bejön? Hiszen az ő tulajdona. De valami jogi terminológia létezik erre gondolom. Felhívtam egybéként és elmondtam ezt neki, nem tudom mennyire értette meg, mert lerázott azzal, hogy rohan.
2021. febr. 11. 12:11
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az albérleti szerződéssel a tulajdonjogot ideiglenes rádruházta, tehát neki nincs joga bemenni a tudtod és engedélyed nélkül. A mi albérletbe adott lakásunkhoz nincs is kulcsunk, megtekinteni pedig havonta egyszer szoktuk, mikor felvesszük az albérleti díjat. Egyébként ez a szerződésben is rögzítve van.
2021. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"ez magánlaksértásnek számít, ha csak úgy magától bejön?"


Igen!


"Hiszen az ő tulajdona."

Bérbeadta a birtokjogot neked! Azt vetted meg tőle!

Kivetted volna, ha úgy szól a megállapodás, hogy ő is használja az ingatlant, és akár ott is lakhat, fürödhet, aludhat?... Hogy szól a szerződés? Az egész ingatlant bérled?

2021. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%

11.ő tulajdona de jelenleg a te lakásod mivel te fizeted és nem értem...

Mire hazajözttél ott várt téged vagy mi? ez szimplán betörtés hiába övé a lakás. Tudtod nélkül meg nincs bizalom...én keresnék mást mert nagyon tolakodó és tuti rád van gerjedve vagy legalább is próbál veled haverkodni...nem sétálhat be csak úgy mi van ha éppen zuhanyoztál és akokr találtad volna ott? Miért nem keresel mást? Ne hagyd hogy rosszabbodjon a dolog...légy már talpraesett és kérdezd meg keresen hogy ennyire nem bízik benned mert tudtod nélkül stéál be míg te bérled? ZÁRCSERE különben nézheted mindig váratlanul besétálna...van kulcsa neki vagy mi? amúgy se szoktak a tulajok simán besétálni hanem kopognak vagy csöngetnek...zárcsere mert bármikor bemehet és akár el is veheti az értékeidet

2021. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 qkker1 ***** válasza:
100%

"Az albérleti szerződéssel a tulajdonjogot ideiglenes rádruházta, "

Nana!


Nem a tulajdonjogot ruházta át, hanem a birtoklás jogát, de attól még a többi igaz, amit írtál, nem mehet be csak a bérlő /birtokos/engedélyével.

2021. febr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
No? Hogy áll az ügy?
2021. febr. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
63%
már megvan a gyerek
2021. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
46%
Juj de jó hogy jól alakult! :)
2021. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!