Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik a jelei annak, hogy...

Mik a jelei annak, hogy problémás egy tulajdonos, ezért nem szabad tőle lakást kivenni?

Figyelt kérdés
Ugye divat mindig a bérlőket szidni, de most a másik oldal érdekelne. Tegyük fel, hogy egy valóban becsületes bérlő(mindig mindent azonnal fizet, rendben és tisztán tartja a lakást, nem tart bulikat, csendes életet él) hosszútávra szeretne lakást bérelni. Mik azok a jelek, amik gyanakvásra adnak okot, hogy nem szabad a lakást kivenni, mert problémás a tulajdonos?
2021. febr. 28. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Alapvető emberismeret nem árt és közjegyzői szerződés.

Ha utóbbi mindenre kiterjedő, akkor védve vagy.

2021. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A problémám a következő. Egy nem túl nagy városban lakom, ehhez képest itt nagyon drágák az albérletek. Emellett választék is kevés van. Muszáj új albérletbe mennem, mert a jelenlegi lakást el akarja adni a tulajdonos. Viszont az a pár hirdetés ami van a következő: ritkán, de igazán kedves a tulajdonos, többségében inkább lekezelőek és agresszív stílusban kommunikálnak. Emellett közlik, hogy nem akarnak adózni, szerződés csak ilyen otthoni "sufni" megoldással. Hiába is akarnék válogatni, nincs miből. A lakcímbejelentésre húzzák a szájukat, mert hogy mi van, ha kiderül, hogy ők nem adóznak. Közben meg elkérnek az első hónapban többszázezer forintot, ami még rendben is van. Csak hogy kiszolgáltatott helyzetbe hozzák a bérlőt, mindent elvárnak, de ők nem nyújtanak cserébe semmit, ami bizalomra adna okot. Hát ilyen helyzetből kéne a legtöbbet kihozni.
2021. febr. 28. 11:00
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Bérbeadóként mondom neked, hogy szerződés nélkül nem szabad kivenni semmit!

Ha nem is közjegyzői, de legalább egy kéttanús legyen, amiben tisztázva van a felmondási idő, a bérleti díj és annak esetleges változásai, a kaució átvétele és visszaadásának feltételei, a berendezési tárgyak cseréjével és karbantartásával kapcsolatos feladatok kit terhelnek, hányszor vagy köteles a bérbeadót beengedni megtekintésre, cserélhetsz e kulcsot, milyen távon fogadhatsz vendéget,...és hasonlók.

Ameddig ilyet nem találsz, kompromisszumba ne menj bele, mert csak te húzod a rövidebbet! Akkor már inkább ingázz, jobban jársz!

Ha van ilyen szerződésed, akkor az okmányirodán tartózkodási hellyel bejelentkezhetsz, a bérbeadó jelenléte, vagy külön engedélye nélkül is.

Őszinte leszek hozzád, az állandó bejelentkezést nem szokták engedni - én sem - mert hiába írogatnak róla, hogy ilyen meg olyan egyszerű kijelenteni a bérlőt, ez nem igaz! Nekem egyszer 1,5 évem ment rá, így csak olyannal foglalkozom,akinek van valahol állandó lakcíme.

A tartózkodásival semmi gond, azt ugyanúgy elfogadja az orvos, vagy a valamilyen hivatalok.

2021. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "sufni" szerződés. Az otthon írt kéttanús ugyanúgy hivatalos, mint a közjegyzői. A lényeg az, hogy legyen benne minden.


Egyébként az okmányirodában lakcímbejelentésnél senki nem kérdezi, adózik e.

Állandóra nem szereti senkia bejelentkezést, de tartózkodási hellyel nincs gond.

2021. febr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ez remek. Nyilván azért vennék ki lakást, mert nincs hol laknom. Ebből kifolyólag állandó lakcímem sincs, mivel ugye nem mindenkinek van családja. Azért az kicsit meredek, hogy havi 100-120 ezer ft bérletidíj fejében én hivatalosan hajléktalannak számítsak.
2021. febr. 28. 11:39
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

#5

"Nyilván azért vennék ki lakást, mert nincs hol laknom."


Azért ez nem annyira nyilvánvaló!

Vesznek ki lakást munkahely közelsége miatt, vagy mert 2 fiatal össze akar költözni, de a szülői ház a bejelentett lakcímük, vesznek ki egyetemisták és még különböző élethelyzetűek, akiknek van másutt bejelentett lakásuk.

Nagyon-nagyon ritka az aki annyira gyökértelen, hogy nem állnak mögötte szülők, testvér, rokonok, barátok, akiknél ez megoldható lenne. Hát nekik biztos, hogy nem könnyű!

2021. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

6-os vagyok és még annyit:


Tudod a bérbeadók úgy állnak hozzá, hogy akiket fentebb felsoroltam ismerik és pont ezért nem bíznak meg az illetőben - különösen a szülők, nagyszülők, testvér - akkor ő, aki egy idegen, miért bízzon meg benne?

2021. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja, már ott tartunk, hogy egy tróger vagyok, mert nincs családom? Én tehetek erről? Nincs kihez bejelentkeznem.
2021. febr. 28. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem mondtam, hogy tróger vagy. Nem is mondhatnám, mert nem ismerlek!

Feltettél egy kérdést, amire igyekeztem a legőszintébben válaszolni és megindokolni nagy általánosságban, hogy mi és miért alakult úgy a gyakorlatban, ahogy tapasztalod.

Sok szerencsét neked!

2021. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd lesz valahogy. Eddig is megoldottam.
2021. febr. 28. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!