Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van most igény albérletre?...

Van most igény albérletre? Vesznek ki lakást az emberek, hogy most a diákok online tanulnak?

Figyelt kérdés
Milyen albérletet keresnek, milyen legyen a lakás berendezése?

2021. márc. 19. 22:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy megírtátok a véleményeteket, nagyon hasznos dolgokról tájékoztattatok. Bútorozott lakásban gondolkodom, közjegyző által írt szerződéssel. Részemről az ár nem a legfontosabb, szívesen kiadom olcsóbban a lakást, de csak ésszerű határon belül. Viszont egyetlen dologhoz ragaszkodom, egy hónapban egyszer szeretném látni a lakást, mert anno abszolút "megbízható" diplomás üzletember bérlőm után a konyhát, a fürdőt és a wc-t teljesen fel kellett újíttatnom, borzasztó állapotban hagyta ott a lakást. Természetesen a kaució ennek töredékét sem fedezte. Azóta nem is foglalkoztam lakáskiadással, de most elég bizonytalannak látom a helyzetet, ezért gondolkodok újra lakásvásárlásban.
2021. márc. 21. 16:25
 12/14 anonim ***** válasza:
45%

Én most nem adom ki. Átesett egy teljes felújításon, olcsón adni nem fogom. Tény, hogy elesek a bevételtől, de nem is amortizálódik a lakás. Ha a járvány véget ér, a most kényszerszünetelő szektorok újra indulnak, a diákok és a turisták visszatérnek. Akkor az árak megint meglódulnak.

Ha nem kell mindenáron a bevétel, akkor érdemes várni.

2021. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Már egy éve bezárások vannak. Nyáron kötve hiszem hogy lesz bármilyen komolyabb újranyitás (értsd: nem fognak jönni külföldiek), ősszel meg még simán benne van a tarsolyban egy utolsó hullám. Olyan árak covid nélkül sem lennének, mint 2019-ben, amikor a csúcson voltak, mert már akkor is elkezdtek esni, korona meg minden fille franc nélkül.

A távmunka meg rengeteg helyen maradni fog, nem is értem hogy ki hiszi azt, hogy ha működik valami több mint egy éve, akkor majd csak úgy visszacsinálják, miközben senki sem vágyik vissza heti 5 napban az irodába. Ha meg a derék dolgozónak majd csak heti 1-2 napot, vagy annyit sem kell bejárnia, akkor fogja magát és kiköltözik a külvárosba, vagy az agglomerációba, vagy akár még távolabb, mert semmi értelme nincs bent élni a belvárosban, ha nem nyer rajta semmit.


Azért nem kiadni hónapokig, meg akár másfél évig, mert amortizálódna? Azért most sem fillérekért megy egy tisztességes lakás. Csak mondjuk nem 150-be kerül, hanem 120-ba. Azért ez nem "elkótyavetyélés".

Mit is buksz?

- A bérleti díjat.

- A közösköltséget és a rezsit te fizeted.

- A lakás használat nélkül is amortizálódik, csak kevésbé.


Summa summárum, simán bukhatsz ezen (a lakás értékétől függően) 1-2 milliót, ami sosem fog visszajönni.

2021. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell találni egy normális bérlőt, aki nem amortizálja le a lakást. Vannak olyan cégek akik erre szakosodtak, csak annyihogy lecsekkolják alaposan a jelentkezőket és egyezeri díjat kérnek. Én tuti ezt csinálnám. Annyival nem csökkentek a bérleti díjak szerintem se, hogy megérje ráfizetni milliókat.
2021. márc. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!