Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az esetben a főbérlő ki...

Ebben az esetben a főbérlő ki bír tenni az albérletből?

Figyelt kérdés

Négyen lakunk a lakásban, és úgy szoktuk kifizetni a lakbért, hogy mindenki csak a saját részét adja oda a főbérlőnek. Két napja jöttem rá, hogy a másik 3 lakótársam nem fizetett neki lakbért, csak a rezsit fizetik be. Valószínű a bérlő is tudja ezt, és akár ki is lakoltathat bennünket.

Mérges vagyok mert a többiek miatt lehet, hogy nekem is mennem kell. Vajon ha elmondom a tulajnak, hogy én rendszeresen befizetem az én részemet, akkor engem elküldene a lakásból?



2021. márc. 20. 18:01
 1/8 anonim válasza:
95%
Attól kitehet. Vagy maradsz egyedül és fizeted az egészet. Vele kell megbeszélned.
2021. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti szerződéstől függ. Van? Olvasd el, hogy mit írtál alá.

Hogy van az, hogy a főbérlő "valószínüleg" tudja ezt? Nem tünik fel neki, hogy kevesebb pénzt kap?

2021. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem föbérlö meg albérlö, akikröl szó van! A föbérlö nem azonos a tulajdonossal!

A kérdés, hogy egyrészt ki nevére lett kötve a szerzödés, mert az felelös elsö sorban a szerzödés betartásáért.

Ha a tulajdonos nem szólt, hogy valami nincs rendben, akkor a legegyszerübb lenne töle megkérdezni, ilyenkor mi van. Lehet, hogy megbeszélték, hoyg egy ideig csak a rezsit fizetik valami okból, szóval nem érdemes ezel filozófálni, hanem beszélni a tulajdonossal.


Adott esetben az is lehet, hogy te maradhatsz és más lakótársakat kapsz, szóval legjobb az egyenes út.

2021. márc. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak én a főbérlőt néha tulajnak hívom.
2021. márc. 20. 18:12
 5/8 A kérdező kommentje:

"Hogy van az, hogy a főbérlő "valószínüleg" tudja ezt? Nem tünik fel neki, hogy kevesebb pénzt kap?"


Úgy értettem hogy a többiek csak két napja mondták el nekem hogy ők nem fizetnek neki, csak eddig még nem jött át szólni érte.

2021. márc. 20. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindenképpen keresd fel a tulajt és beszélj vele.
2021. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kivel kötöttél szerződést? Közvetlen a lakás tulajával vagy a főbérlővel?
2021. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teged nem fog kitenni. Legkozelebb kulon menj oda fizetni!!

Helyettuk fog mast keresni. Nalunk is ez van. A rendesen fizeto berlot mindig megtartjuk. Aki nem akar fizetni,kirakjuk.


Neked ebbol nem lesz karod,csak tudja meg,h te fizeted rendesen a reszed!!

2021. márc. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!