Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Veled volt olyan mar olyan...

Veled volt olyan mar olyan lakasnezesnel hogy azert nem vetted ki mert nem volt szimpatikus a tulaj?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 2. 07:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
ha jó a lakás és jó áron van, nem foglalkoznék vele hogy ki a tulaj. főleg mert manapság iszonyat árak vannak, nehéz jót jó áron találni. már más tészta lenne ha összeveszett testvéreké a lakás, fizetetlen hitellel, hagyatékira várva, lekötött árammal, külföldön élő ritkán hazajáró tulajjal. arra nemet mondanék.
2021. ápr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontos, hogy szimpi legyen. Bármi gond van a lakásban, fontos, hogy elérhető legyen és segítőkész. Volt olyan ismerősöm, akit hetente zaklatott a tulaj, meg bement engedély nélkül a lakásba. Olyan is, aki fél év után 20 ezerrel meg akarta emelni a dijat, vagy nem hozott számlát a rezsiről, csak bekamuzott valami nagyobb összeget.
2021. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
92%

Idősektől nem szabad kivenni, nagy sz---kavarók és mindenbe beleszólnak, szerződést sem akarnak.

Igazság szerint jó lenne, ha lenne egy KHR rendszerhez hasonló lista, ahová a tulajok és a bérlők is felkerulnének, ha kihívó dolgokat csinálnak.

Egyik oldal sem szent sajnos....

2021. ápr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3as: bérbeadóként nagyon támogatnék egy ilyen listát. Bérlőkről és bérbeadókról is. Sztem jót tenne a bérleti piacnak. Kicsit megtisztítaná.
2021. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy volt. Olyan is volt, hogy a tulajnak én nem voltam szimpatikus.


Egyszer egy középkorú nő lakását néztük meg.

Átlagos állapotú, felújítatlan panel. 3 szobás, 3-an vettük volna ki.


Aztán szól haverom, hogy a nő azt mondta, kiadja nekik, de csak akkor, ha helyettem valaki mást találnak, mert "hirtelen mozdulatokat tettem amitől ő megijedt".


Én meg elképzelni nem tudtam mire is gondolhat, mert azért ennyire nagy stiklijeim nincsenek, nincsen bennem rejtett gyilkos ösztön, nincs tourette szindrómám vagy bármi hasonló.


Felhívtam, kérdeztem miről van szó.


Az volt a problémája, hogy szerinte olyan hirtelen nyitottam-zártam az ajtót meg a szekrény ajtót, hogy megijedt hogy kiszakad, mert amúgy is régi már... meg hogy úgy kapcsoltam fel a villanyt, hogy hangos volt... És még ki is oktatott, hogy ezekre jobban kellene figyelnem az élet minden területén...


Nyilván nem vettük ki.


Aztán kiderült több pénzt is akart érte és valami balekoknak kiadta a szarját drágábban.


A vicces, hogy utána 1-2 évre rá össze futottam vele villamoson, váltottunk pár szót, és "bepróbálkozott" hogy nem-e tudok valami takarítói vagy hasonló állást a cégnél mert nincs munkája... Igazi gerinctelen.

2021. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Vagy volt lakás, volt egy szoba a tulaj fiának, amúgy 2-en béreltük.

És arról volt szó, hogy ha nagyon ott lenne dolga, akkor esetleg ott aludna néha.


Az ott aludna úgy indult, hogy eleinte felhívtak, zavar-e. Később már csak bejelentette, hogy jön. Aztán a végén már ott volt minden hétvégén és egyszer csak arra keltem, hogy kezében kis szekrénnyel jön, hogy oda költözik, de jó lesz mert így harmadolódik a rezsi...

2021. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Meg olyan is volt, akivel egyeztetünk, akkoriban is többen akartunk még egyetem alatt bérelni.


Erre kijelenti a tulaj, hogy vendégfogadás heti egyszer...

Ott egy "apád f..szát azt" volt a válaszom és letettem a telefont, többet nem kerestük.


Vagy elmentem megnézni egy szobát. Panel, volt egy nappali, volt két kisebb szoba. Egyik lett volna kiadó, de csak 2 hónap múlva.


A tulaj ott sem volt mert állítólag külföldön él. A két ott lakó pedig rögtön le is bizniszelte, hogy költözzek oda, elférek a nappaliban és megbeszélünk addig valami kedvezményes lakbért amit ők feleznek a tulajnak meg nem szólnak róla.

2021. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az volt a problémája, hogy szerinte olyan hirtelen nyitottam-zártam az ajtót meg a szekrény ajtót, hogy megijedt hogy kiszakad, mert amúgy is régi már... meg hogy úgy kapcsoltam fel a villanyt, hogy hangos volt... És még ki is oktatott, hogy ezekre jobban kellene figyelnem az élet minden területén..."

Amúgy hülyeségnek hangzik, de igazából van realitása annak, amit mondott. Nálam cseszték már szét a bejárati ajtó zárját, ráadásul nem is bérlő, hanem egy rokon, akit szívességből befogadtam. Már forgatta a kulcsot a zárban, miközben még nem volt rendesen becsukva az ajtó, még nem engedte fel a kilincset. Hiába szóltam neki, mikor láttam/hallottam, nem foglalkozott vele, folytatta ugyanúgy. Fél év után megadta magát a zár, pedig amúgy nem is volt régi, mint ezé a bérbeadóé. Csak érdekességképpen mondom.


Egyébként pedig bérbeadóként tudok nyilatkozni: már sokszor volt, hogy nem adtam ki unszimpatikus egyéneknek a lakást. Nekem még soha sem mondta senki, hogy azért nem veszi ki, mert nem vagyok szimpatikus neki, de ettől persze még lehetett ez az ok.

2021. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PVBrigitta válasza:
Ha nem szimpi a tulaj, ne vedd ki! Én ráfaragtam. Ennek ellenére kivettem. Bejárt, mikor nem voltam otthon. Ha meg otthon voltam ától cettig mindent átnézett. Mikor kiköltöztem, állt a harc, mert a kaukciót sem akarta visszaadni, pedig nem okoztam kárt a lakásban. Feketén voltam ott, nem akart hivatalos szerződést, mert abból adót kellett volna fizetnie. Csak közjegyzői jóváhagyott szerződéssel vegyél ki lakást, különben azt csinál a tulaj, amit akar.
2021. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!