Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan dobott ki a tulaj ?...

Jogosan dobott ki a tulaj ? Többi lent.

Figyelt kérdés

Ki kell költöznöm az albérletből, ugyanis a tulaj felmondta a szerződésemet.


Igazából lehet én se maradtam volna sokáig, tanulmányok elvégzése után, azaz pár hónap múlva lehet mentem is volna máshova, mert hát voltak bajaim a lakással, de picit rossz szájíze van ennek a történetnek, hogy ki lettem hajítva, mint macskát szarni.


Tekintve, hogy a rezsit, lakbért mindig tisztességesen fizettem, sosem csúsztam a fizetéssel, soha nem rendeztem bulit, nem hoztam fel kurvákat, soha, azaz SOHA nem hangoskodtam, zenét és filmet kivétel nélkül mindig fülessel hallgattam. Sosem ittam, nem is cigizek.


A probléma az volt, hogy nem takarítottam kellően a tulaj szerint. Ebben lehet igazság, takarítottam, de nem eleget.. Többi embernek az a mentsége, hogy ők keveset vannak itt.


De akkor ennyi erővel én meg számonkérhetném a tulajon, hogy többször előzetes bejelentés nélkül jött fel a lakásba, ilyet én nem láttam a szerződésben, hogy ezt szabad.



2021. ápr. 2. 18:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Picit fura nekem. Mert ilyen alapon kb mindenkit ki lehetne rakni.
2021. ápr. 2. 19:11
 12/19 A kérdező kommentje:
Illetve azt sem értem, hogyha már jóval régebben is voltak ilyen gondok, akkor miért csak most tett ki ?
2021. ápr. 2. 19:13
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha gondolod, hogy megéri, akkor ragaszkodj a felmondási idő betartásához.

Alighanem van érdeklődő, akitől többet kér és megkapná tőle.

2021. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Jobb lett volna, ha én mondok fel, nem kirúgnak.
2021. ápr. 2. 21:15
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Úgy látom, ez nagyon nem hagy nyugodni téged. ne foglalkozz vele, engedd el! Ahogy írtad, nálad rosszabb albérlők vannak. Majd meglátja a tulaj is ezt és vissza fog sírni még téged, amikor mások nem csak nem takarítanak, de buliznak is és elfelejtik kifizetni is a havi bérleti díjat. Vagy ha páros lábbal penderítik ki, amikor a legváratlanabb pillanatban beállít, amikor a magánéleti cuccaik kint vannak hagyva.
2021. ápr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
A valós okot is leírhatnád.
2021. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jobb hogy költözöl. Laktam olyan helyen hkgy hetente bejött a tulaj váratlan időpontokban. Csak azert maradtam mert alacsony volt a bérleti díj és nagyon kevés pénzem volt akkor. De ez nem normális dolog, nagyon idegesítő.
2021. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt olyan, hogy kertes házat vettünk ki és a tulaj neje átjött kigazolni (köztük a még nem virágzó virágokat is amiket előtte ültettem) mert szerinte nem tartottunk rendben a kertet. Volt hogy hajnal 5-kor arra keltem hogy valaki locsol vagy sokszor arra értem haza, hogy csurom víz az udvar - holott a nagyrésze le volt betonozva és azért locsolt fel, hogy "ne sugározza a hőt" (füves terület kb. 1,5*3 méter volt), egyébként az utca végén lakott a saját házában. Mi szóltunk neki, hogy kiadta, itt lakunk jelenleg ha nem tetszik ne adja ki legközelebb és ha kell elköltözünk, mert amúgy sincs joga bejönni. Utána a férje beszélt vele és leállt - amúgy unatkozó öregasszony volt.

Ilyen miatt szerintem nem mondhatná fel a szerződést, de egyébként a helyedben örülnék neki, hogy nem adok egy ilyennek több pénzt.

2021. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én tulajdonos vagyok, sose megyek a lakásba, megbízom a bérlőben, pedig 2x láttam életemben. Rendesen fizet, sosem késik. Nem érdekel hogy takarít vagy sem. Az a lényeg, ha elköltözik, olyan állapotban adja vissza a lakást, ahogy kapta. A bérlő munkahelyéből adódóan tudom, hogy egy cirkusz hiányozna neki legkevésbé, biztosan nem tenne tönkre semmit szándékosan.

Szerintem vetít a tulajdonosod.

2021. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!