Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon rossz panel lakásban élni?

Nagyon rossz panel lakásban élni?

Figyelt kérdés
Lakást keresek és néztem pár panelt de azt hallottam nagyon rossz panelben élni, igaz ez?

ápr. 29. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet konkrét választ adni. Függ a tömbtől, környéktől, szomszédoktól, adott lakástól stb és változó tényezők is vannak. Például lehet hogy évekig semmi probléma nincs, aztán beköltözik föléd egy zajos család és oda a nyugalomnak.
ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
24 évet élzem panelba es koszi megvagyok
ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan helyen lakok, ahol már nagyon rossz. Beköltözött pár nem idén barnult, meg pár sokgyerekes, nevelést hírből sem ismerő. Az egyik lakásban pár havonta változnak a lakók, eddig egyre rosszabbak jöttek.

Sok a lopás is a környéken. A közös képviselő többet tesz zsebre, mint amennyit az épületre fordít.

Viszont biztos vannak olyan panelok is, ahol ez az egész nem létező dolog, normális nyugis emberek laknak.

ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a panel a lényeg. A lakás az lakás. Nyilván egy társasház, akármiből is épült, nem olyan, mint egy önálló ház. Bár házaknál is meg tudja keseríteni a szomszéd az életet, vagy ott is gáz, ha rossz környéken van.

Ami fontos, az a környék, maga a lépcsőház, a lakóközösség.

Előnye, hogy kényelmes, nincs fűnyírás, nem fújja le a tetőt a viharos szél, semmilyen nagyobb karbantartási munkát nem neked egyedül kell megoldani, hanem az egész háznak.

ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Metionin ***** válasza:
87%
Lakásfüggő és emberfüggő. Kertes házban nőttem fel, utána kolis voltam, végzés óta pedig panelban lakom. A jelenlegi helyen teljesen jó, jó helyen van, csendes, nagy, csak egy kis saját udvar hiányzik. Egész életét panelban töltött legjobb barátom nem érti, miért hiányzik udvar, mit lehet azzal kezdeni :D Az előző albimból viszont a zajos szomszédok miatt kellett költöznöm. Szóval lutri. De valamilyen szinten a kertes is az, szüleim mellé az elmúlt 10 évben a 4. szomszéd költözött és volt köztük, akivel bíróságra kellett menni, mert összebalhéztak.
ápr. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Kényelmes, minden a közeledben van, megfizethető rezsi. Csak ne fogj ki egy rossz szomszédot, mert az megviseli az idegeidet. (pl 1 félsüket idős bácsit, aki minden éjjel ordíttatja a tv-t)
ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Magával a panellakással nincs baj. Egészen élhető, az újabbaknak a beosztása is jó, szépen fel lehet újítani és akkor tökéletes kis otthon, alacsony rezsivel és ugye a panelek többnyire közel vannak mindenhez.

A gond leginkább a lakóközösséggel szokott lenni, de az meg bármilyen társasháznál megvan. Ha van egy hangoskodó/alkoholista/züllött életű szomszéd, az megkeseríti az életet, de ez nem a panel hibája.


Én 9 éve élek panelben úgy, hogy kertes házban nőttem fel és jól megvagyok. Szépen felújítottuk a lakást, van a 100m-es körzetben bolt, étterem, hentes, pékség, gyógyszertár, autósbolt, cukrászda, zöldségpiac és még egy lángossütő is.

Hála az ingatlanárak emelkedésének, az aljanép egyre kevésbé tudja megfizetni a panelt is, így javult a lakóközösség. Nem költöznék el, jó ez itt!

ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha annyira szar lenne, akkor nem lenne az egekben az ára, mert mindenki menekülne onnan téglába. Ebből pedig az következik, hogy putrisodnának a tömbök, de ez nem jellemző.

Alapvetően egyén függő, én nem bírnám lakásban, megörülnék a szomszédok és a forgalom zajától. Nyugis csendes helyeken éltem mindig is. Viszont sokaknak meg a panel az életük célja, és jól érzik magukat ott.

ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm mindenkinek a válaszokat
ápr. 29. 17:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Panellal mint épülettel semmi gond nincs. A gond a rossz szomszéddokkal vagy a rossz környezettel van. Laktam panelban ahol kedvesek voltak az emberek, de nem volt parkolóhely. Délután sem, reggel sem, csak ha nagyon szerencséd volt. Most ahol élek a felső szomszédom egy mentálisan sérült nő aki a fejével veri a falat ha olyanja van, este hangosan megy a tv és minden este ugyanazt a filmet nézi meg! Ráadásul mindig vigyorog. Van egy 14 éves fia, az meg ugyanez a színvonal, csak még hörög is éjszakánként.

Sokáig terveztem itt lakni, de így nem fogok, mert ezek a debilek biztos itt élik majd le az életüket.

ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!