Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A piaci árnál jóval olcsóbban...

A piaci árnál jóval olcsóbban kiadni a lakásomat? Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy három szobás budai panellakásom. Ha olcsóbban adom ki, pl havi 40 ezer forintért, az mennyire kivitelezhető?

Tudom, hogy nyerészkedhetnék rajta havi 120 ezerrel, de jól élek, csak szeretném ha jó kezekben lenne. Aztán évek múlva ha kell, még mindig ki tudom adni drágábban. Szeretnék lehetőséget biztosítani rászoruló családoknak, vagy a három szobát külön kiadva pl 10-10 ezer forintért olyanoknak, akik amúgy talán sosem tudnának elköltözni, különköltözni.



2021. ápr. 3. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Persze hogy lehetséges, tulajdonosként te szabod meg az árat.

Ez nagyon szép tőled egyébként :)

2021. ápr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
86%

Nekem kell egy szoba havi 10 ért. :D

Melyik város?

Amugy ha rászorulóknak adsz ki az szép dolog de nem feltétlen szerencsés neked. Olyan helyen dolgozom ahil rászoruló családoknak adunk ki otthont és en nem engednem be őket a házamba. Amikir beköltöznek minden okénak tűnik, de a szerződés után elszabadul a pokol. Büdös trágya szag stb. Tehát nem véletlen vannak ott ahol. De a te döntésed, remélem olyanokat fogsz ki akik tényleg értékelik.

2021. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem ajánlom. Betalálnak az ingyenélők és utána nagyon nehéz kirakni őket. Az ilyen albérlős jogszabályok nagyon bonyolultak. Évekig amortizálja majd a lakásod. Add normál áron. Budai oldalon 3 szoba havi 120-ért is bőven kultúr ár.
2021. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2008-ban pont így gondolkoztunk az akkori párommal, jó ismerősnek kiadtuk olcsón, amikor elvesztették a munkájukat elengedtük a lakbért, pedig nekem is megszűnt a munkám.

Eredmény: nem fizették ki a rezsit se, haladékot kaptak rá. 2 hónap nemfizetés után minden mozdíthatóval távoztak a lakásból és kiderült, hogy a megelőző időszak elég magas általátydíja nem fedezte rezsiköltséget (valahogy közel 4* annyi áramot használtak, mint amit mi ugyanabban a lakásban)

2021. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom. Sajnálom a nehéz helyzetben levőket, de ha jóval piaci ár alatt adod ki a lakást, bevonzod aztaz ingyenélő réteget, akikkel nem érdemes szóba állni. Lehet, hogy ez csúnyán hangzik, de nézd meg a felettem lévő hozzászólásokat. A szüpeim is megpróbálták, csúnyán bemínuszolta őket a "kedves bérlő". Tetemes rezsitartozást hagytak maguk után+csúnyán megrongálták a lakást kiköltözés előtt. A piaci ár alá 10-15%-al nem érdemes menni. Vannak facebook-csoportok, ahol rá lehet akadni nagyon kedves bérlet-kereső posztokra is. Normális bérlőjelöltek, normális bemutatkozással keresnek lakást. Én a helyedben közülük válogatnék, és max 15%-al mennék a piaci ár alá. Ezt ajánlanám. Vagy inkább álljon üresen. De a túl alacsony ár csak az ingyenélő és károkozó réteget vonza be.
2021. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogi akadálya nincsen, de nem érdemes, mert nagyon kockázatos kiadni, és a kaució is így túl pici lenne. Egyébként sem szokta a 2 havi kaució fedezni azokat a károkat, amik előfordulhatnak.

Ha nem az árral szűrsz, akkor már inkább diákoknak vagy közalkalmazottaknak adjad ki, tehát olyan embereknek, akiket valamilyen szempont szerint megválogatsz.

Itt is van leendő pesti ( vidéki ) diák, akinek drága az albérlet, de szeretne nem koliban lenni a tanulmányai miatt.

2021. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Vagy még az jutott eszembe hogy tavaly sokan így segítettek az egészségügyiseknek, hogy ingyen átadták nekik a lakásukat. Lehetne ilyet is csinálni, vagy ingyen, vagy jelképes összegért.
2021. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez totál nem jó ötlet.


Nyilván a mesékben meg a filmekben szépen és jól hangzik hogy "ingyen lakás" de ezzel be fog találni mindenféle csóró, aljanép. Ráadásul ha nincs anyagi vonzata, akkor úgy fogják lelakni a lakásod, hogy öröm lesz felújítani és a kutya nem fogja utánuk kivenni.

2021. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De miért gondoljátok, hogy aki szegényebb, az jobban lelakja? Például olyan embereknek is jó lenne, akik pl bántalmazó kapcsolatból menekülnének, esetleg gyerekkel együtt. De annyi emberi történet van. Persze lehetetlen kiszűrni a leendő albérlőt teljesen, de én szívesen adnám rászorulóknak.
2021. ápr. 3. 18:46
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Akkor csinálj belőle egy hajléktalanszállót.


Nem tudom eldönteni, hogy csupán trollkodsz, vagy ennyire naiv vagy, avagy ennyire hü..e?!

2021. ápr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!