Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gimnazium nelkul lehetseges...

Gimnazium nelkul lehetseges jol elhelyezkednem egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
sziasztok. sajnos 12 evesen volt egy balesetem, sokaig nem tudtam jarni, hala a jo isten magantanulokent be tudtam fejezni a 8 altalanost. 18 eves koromra lettem teljesen jol. ( nagyon sok labmutetem volt, orvosrol orvosra kellett jarnunk eveken keresztul, evi 3-5 mutettel). a lenyeg, hogy a gimnaziumot nem tudtam befejezni. sot, elkezdeni sem. azt tudom, hogy gyárakban 3 muszakban felvennenek dolgozni, de esetleg valami mas lehetoseg nem lenne?
2021. jan. 21. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tovább tanulhatsz még, szakmát szerezhetsz szinte bármiből, az érettségit is leteheted felnőttképzésben.
2021. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Fsms ***** válasza:
100%
Fejezd a gimit, mellette tudsz szakmát tanulni. A fontos ,h képezd magad!
2021. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha se érettségi, se szakképesítés, akkor a gyári munka mellett sajnos csak olyanokat látok, hogy gyorsétterem, őrző-védő munka, takarítás. Ha ennyi műtétet kibírtál, és fiziakailag sikerült rendbe jönnöd, kemény gyerek lehetsz, így belevághatsz a következő több éves projektbe, a karriered felépítésébe. Legalább egy szakmát szerezned kellene, még jobb lenne egy érettségi.
2021. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy hendikeppel indulsz, de 8 általánossal nem fogsz semmire menni. Szóval menj tanulj tovább, legyen legalább egy érettségid, amivel rengeteg szakma tanulási lehetősége nyílik meg előtted. Persze vannak 8 általánosra épülő szakmák is, de ott messze nem az lesz a bér, mint egy érettségizett embernél, ráadásul azzal egyetemre is tudsz menni, ha mégis úgy döntesz. Léteznek szakgimnáziumok, ahol az érettségi mellett szakmát is tudsz szerezni.
2021. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szakmát tanulnék a helyedben. Egy jó szakemberre mindig szükség van. Volt egy ismerősöm, aki szakiskola mellett megcsinálta az érettségit is egyébként, de nekik ott nem volt kötelező, csak felajánlották, és aki akart, leérettségizhetett.
2021. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvégezném estin a sulit egy érettségire, aztán irány az egyetem.
2021. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy felépültél. Nem vagy semmivel se elkésve, egy érettségit és egy szakmát szerintem mindenképpen tegyél le. Esetleg mellette szerezz nyelvtudást is. Hidd el, tényleg előtted még az élet, mint sem hogy lehetőségeket szalassz el (írom ezt úgy, hogy 25 évesen érettségiztem, 30 évesen nyelvvizsgáztam, 33 éves koromra lett szakmám, és összességében nem panaszkodhatok).
2021. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!