Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A piaci árnál jóval olcsóbban...

A piaci árnál jóval olcsóbban kiadni a lakásomat? Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy három szobás budai panellakásom. Ha olcsóbban adom ki, pl havi 40 ezer forintért, az mennyire kivitelezhető?

Tudom, hogy nyerészkedhetnék rajta havi 120 ezerrel, de jól élek, csak szeretném ha jó kezekben lenne. Aztán évek múlva ha kell, még mindig ki tudom adni drágábban. Szeretnék lehetőséget biztosítani rászoruló családoknak, vagy a három szobát külön kiadva pl 10-10 ezer forintért olyanoknak, akik amúgy talán sosem tudnának elköltözni, különköltözni.



2021. ápr. 3. 11:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
9: Nem azt gondoljuk, hogy aki szegényebb, az jobban lelakja. Hanem tudjuk, hogy a piac 50%-át csalók és lakhatási válságban lévő tényleg nagyon alpári népség adja ki. Vagy illegális tevékenységet végzők, akik által a nyakadba jöhet egy rendőrségi nyomozás is.
2021. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem tetszik ez a nagyon empatikus hozzáállásod. Kicsit romantikusan látod a szegénységet. Sajnos, ők a szegénységen kívül rengeteg egyéb szociális problémával küzdenek, egy jó részüknek nincsen meg a belső igénye a tisztaságra, és bizony egy jó részük kifejezetten az a réteg, aki szeret élősködni másokon, és mennek egyik albiból a másikba, amíg a sok tartozás miatt ki nem rakják őket. Ez az utóbbi réteg keresi az olcsó albikat, tudtatosan vágják át a tulajokat, és mivel tudják, hogy úgy sem fognak a lakásban maradni, ezért hagyják, hogy a gyerek firkálja, rugdossa a falat, ajtót, kiveszik a réuvezetéket a falbíl, ha épp arra van szükségük, és eladják a lakásban levő bútorokat. Olyanról is tudok, ahol a vadiúj felújított lakásból a beépített kádat eladta pár ezer forintért. Ha valóban segiteni akarsz, vannak gyereküket egyedül nevelő anyák, akik biztos örülnének ilyen lehetőségnek. De jól válogasd meg, kinek adsz lakhatást. Az élet nem olyan romantikus, mint amilyennek látod.
2021. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy nyerészkedhetnék rajta havi 120 ezerrel..." A becsületes üzlet, amin haszon is van, nem nyerészkedés szerintem, hanem a dolgok normális rendje.

"csak szeretném ha jó kezekben lenne." "Ha olcsóbban adom ki, pl havi 40 ezer forintért" A második állítás kizárja az első lehetőségét. Igazuk van a fenti válaszolóknak, ingyenélő trógerek fognak megtalálni, ha ennyivel áron alul hirdetsz.

2021. ápr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Úgy néz ide csupa lakáskiadó gazdagember jár. Olyanok, akik esetleg pl. minket többször -különböző módon, azért nem tudtunk tanulni belőle- csúnyán kihasználtak. Az egyik felújíttatta a lakását velünk, papírt is írtunk róla, igaz jogász nélkül, mert régóta ismertük. A másik -évfolyamtárs/katonatárs volt, megígérte, hogy kifizeti a beszereltetett légkondicionálót, aztán még a kauciót sem fizette vissza. A harmadik aláírt 3 évet, és hogy az alul lévő üzlethelyiséget nappal nyitvatartónak adja CSAK ki. Aztán fél év múlva étterem volt alattunk, 24 órában zajos hűtőgépekkel.
2021. ápr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Az, hogy valaki piaci áron adja ki a lakását, még nem jelenti azt, hogy gazember. Dolgozni se jár senki ingyen. Márpedig a lakáskiadás munkávan jár, a közhiedelemmel ellentétben. És nem csak munka, de írtó nagy kockázattal is jár. Persze, vannak szemét tulajok, én nem vitatom, de a bérlők sem szentek egyáltalán.

A másik dolog, ami eszembe jutott az áron aluli kiadásról, hogy szerintem ha jóval a piaci ár alatt van, egy intelligensebb lakást kereső egyből azt fogja feltételezni, hogy kamu. Mert vlljuk be, ilyen téren ritka a jótékonykodás, és ami kicsit is jó, az gyanús egyből.

Ha a normálisabb réteg alapból skippeli a hirdetésed, akkor meg főleg igaz az, hogy a semmirekellő ingyenélők fognak betalálni, akik hála helyett jól lelakják.

Egyébként akármilyen csúnyán hangzik, de sajnos nem éri meg jót tenni, mert ha az ujjadat adod, a kezedet akarják. Sajnos ilyen az emberi mentalitás:(

2021. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Hogy döntöttél végül? Sikerült kiadnod a lakást?
2021. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!