Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem jöttek meg a számlák. Mi...

Nem jöttek meg a számlák. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A villanyszámla már 1-jén megérkezett, de a víz- és a gáz még mindig nem, pedig 10-e szokott lenni rájuk a fizetési határidő. Online nem tudom befizetni, mert nem működik a telefonos app.
2021. ápr. 8. 14:42
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Biztos az ünnep miatt csúszik
2021. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Holnap még megjöhet, sok posta nyitva van szombat délelőtt is.
2021. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden szolgáltató csekkjén (számláján) fel van tüntetve, hogy köteles vagy együttműködni (hivatkozik előírásra is) és jelenteni, ha nem érkezett meg az esedékes számla.

Ám, ne ijedj meg! Néhány nap (pl. 1 hét) késés után hívjad fel őket, addig nyugodtan várj.

2021. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor a következő számlán már ott is van a késedelmi díj! Együttműködöm, azonnal telefonálok (nem 1 hét múlva!), akkor is rám verik a saját hanyagságukat.
2021. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kételkedem abban, amit a #4 írt, de velem már megtörtént, hogy majdnem egy hónapot késtem a megfizetéssel minden szankció nélkül (Budapesten).
2021. ápr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te vagy a ritka kivétel!
2021. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha később küldik a számlát, akkor a határidő is annyival csúszik, mi is jártunk már így.


Egyébként én rendszeresen határidőn fizetem be a csekkeket, mivel összevárok mindent, még soha nem volt belőle gond, pedig ugye jó pár nap, mire átér, könyvelik...

2021. ápr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy ha valaki rendszeresen fizet/befizeti - azaz nincs jelentős elmaradása - , akkor pár nap csúszásért nem szólnak.

Sőt, szomszédnak negyedmilliós víz elmaradása volt, és csak utána terhelték rá az ingatlanára. (A gázóráját előbb leszerelték)

2021. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Akkor ebben a hónapban ingyen van. Szerencsés vagy.
2021. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A számlát kérheted az email-címedre. Én mindig időben megkapom.
2021. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!