Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondásnál meg szokás...

Felmondásnál meg szokás mondani mi a gond vagy érdemesebb füllenteni?

Figyelt kérdés
Bérlemény felmondásánál gondolom a tulaj érdeklődik mi volt a gond amiért elmegyek? Ilyenkor érdemes füllenteni hogy ne bántsam meg és ne rossz viszonyban váljunk el (pl. anyagi okok, munkahelyváltást) vagy jobb megmondani a zavaró problémákat (pl. hangos szomszédok, rossz nyílászáró, utcai zajok). Azért gondoltam az előbbit, mert ígyis úgyis van felmondási idő, tenni úgysem tud a zavaró tényezők ellen minek ezzel terhelni, esetleg csak megsértődik hogy leszólják a lakását. Szerintetek melyik helyes?
2021. ápr. 12. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban bizonyos iq alatt nem célszerű őszintének lenni.
2021. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy cselekedj, ahogy a te habitusodba belefér!

Soha nem voltam bérlő, de bérbeadóként nem bánnám, ha a hibákra felhívják a figyelmem, mert nem az lenne a célom, hogy egymást váltsák a bérlők.

A rossz nyílászárókon lehet javítani, a hangos szomszéddal lehet beszélni, de az utóbbit már te is megtehetted volna.

Utcazaj?

Hát ezzel egy csendes falusi utcából felköltözőnek lehet gondja, de a városi ember füle rövid idő alatt hozzászokik és meg sem hallja.

Amikor megnézted a lakást, akkor ez várható volt, így ezt inkább ne emlegesd!

2021. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utcazaj alatt azt értem, hogy a ház "udvarából" felhallatszó sikítozás, beszélgetés reggeltől napnyugtáig csak ezt hosszan nem akartam fejtegetni,mert a kérdés nem ez. Mikor kivettem még nem tavaszodott (=az emberek nem rajzottak ki) de mikor erre rákérdeztem a tulaj azt mondta csend van, persze csendes. Viszont munka után pihenni nem tudok, oda jutottam hogy örülök ha szakad az eső, mert akkor van csend, egyébként kedvem sincs "hazamenni" a munkából.
2021. ápr. 12. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne mondhatnád el?

Úgysem mész már oda lakni:)

Meg nem kell taplónak lenni, megmondod hogy zavar a cigók kárálása, csendesebb lakást keresel.

2021. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
100%
a rendkívüli felmondást kell indokolni, a rendeset nem. De ha addig jó volt a viszony, akkor azért az ember vált pár szót a felmondás közlésekor, nem látnám okát mellébeszélni, én megmondanám az igazat.
2021. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!