Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy ilyen kis szobát ki lehet...

Egy ilyen kis szobát ki lehet adni manapság a fővárosban?

Figyelt kérdés

Ez nem egy burkolt hirdetés csupán tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy megérné-e nekem segítség ürügyén ezzel foglalkoznom.


Nemsokára (kb 3 hónap) kiköltözöm és úgy gondoltam jófejségből segítek a tulajnak ide lakót szerezni. (Bár a szerződésem nem kötelez ilyesmire, csak annyira felhőtlen, korrekt, jó viszony volt

közöttünk, hogy gondoltam segítek.) A többi lakótársamnak is jól jönne, ha találnék valakit, mert akkor a rezsin nem ketten kéne osztozniuk. (Igazából ez már nem az én bajom.) Egyébként

segítenek benne.


Arra volnék kíváncsi, hogy valakinek van-e tapasztalata akár lakóként, lakótársként, tulajdonosként, hogy egy ilyen nagyságú szobákra mekkora a kereslet.

Elsősorban talán férfiakat kell megcéloznom, mert nőknek sokkal több cuccuk van. Én a két laptopommal, meg a néhány ruhámmal, könyveimmel, egyéb cuccommal elférek 2 utazótáskában, meg egy hátizsákban. :)


A szobáról:


A szoba kb 7nm (2,6*2,7). Tehát elég kicsi. Kb 4 évvel ezelőtt, mikor beköltöztem azért vettem ki, mert egyrészt nem álltam

úgy anyagilag, hogy egy belvárosi lakást/szobát kitudjak fizetni egyedül, másrészt nagyon kellemes zöld övezetben van Zuglóban.

Emellett sok cuccom sem volt (ez most sincs másképp) és tökéletesen elfértem.


Javít-e a helyzeten, hogy nemrég lett újrafestve a fal és a mennyezet? Minőségi fa bútorzat van (szekrény, polc, számítógépasztal, ágy). Minőségi alatt azt értem, hogy

nem a legolcsóbb, leggagyibb IKEA-s lapraszerelt cuccok, hanem attól drágább, valami bútorüzletes, elég nehéz bútorok ezek. Valamint a lakás többi része is rendben van. Nemsokára az összes közös helység újra lesz festve.


Mik a tapasztalatok?



2021. ápr. 18. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre van kereslet, ha jó az ára.
2021. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban. Szétnézek. Kicsit megnézem, hogy ár-érték arányban mi a helyzet.

Az árat egyébként a főbérlő határozza meg. Erre végképp nincs ráhatásom.

2021. ápr. 18. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van normális ablaka amit a nagy melegben kilehet nyitni?

Szerintem nem probléma talalni oda valakit. Én kollégimban olyan szobát kaptam ami kisebb, mint itthon a fürdőszobánk es négyen lettünk volna bezsúfolva na arra azt mondtam, hogy kösz nem.

2021. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Ki lehet.

Mennyit fizetsz érte?

2021. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megadod a szoba mereteit,akkor ugyis csak olyanok jelentkeznek,akiknek ekkora szoba is megfelel,szoval biztosan lesz ra jelentkezo.
2021. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet, nyilván nem annyiért mint egy háromszor ekkorát. De biztos sokan vanna olyan helyzetben, hogy nincsp énzük nagyobbra, persze ehhez az kell hogy azoknál olcsóbb legyen. Az Ikeás bútorokkal egyébként semmi baj nincs, főleg nem amiatt hogy nem elég nehezek. Már nem azok az idők vannak, amikor az volt a legjobb amiben "bennevanazanyag", ma már lehet azt technológiával helyettesíteni.
2021. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
40 ezer Ft egyébként maga a szoba. Meghirdetjük, meglátjuk mi lesz. Az látom, hogy ilyen 25-30 négyzetméteres garzonok vannak 100-110-ért + rezsi (nem belvárosiak), bár ott az egész a tiéd és nincs lakótárs. Nagyritkánt találni 90 + rezsiért.
2021. ápr. 20. 12:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!