Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe ha csak egy szobát...

Albérletbe ha csak egy szobát bérlek ki oda fel lehet vinni embereket általában?

Figyelt kérdés
Gondolok itt barátokra, évfolyamtársakra (egyetemi hallgató leszek), barátnőre esetleg.

2021. ápr. 19. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A többi lakótárssal kell ezt megbeszélni.
2021. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy-egy éjszaka, néha délutáni közös tanulás stb. nem szokott problémát jelenteni, de állandóra "odaköltöztetni" csak akkor szabad/illik, ha a többiek is engedélyezik. És ez esetben ne lepődj meg ha több bérleti díjat kérnek majd tőled, mert a közös helségeket így nagyobb részben használjátok.
2021. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem nézik jó szemmel a többi lakótársak, hisz mindenki nyugalmat akar, tisztaságot és kevés rezsit.
2021. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dologtól függ, egyéntől, lakótárstól, a vendégtől, a lakás elrendezésétől is.


Volt olyan lakótársam, akinek rendszeresen ott volt a barátnője, mégsem volt zavaró.


Az sokkal kellemetlenebb volt, amikor az egyik idegen csajokat hozott fel hetente sokszor. Megjöttek este, neki álltak fürdeni, főzőcskézni, és késő este elmentek "szobára". Csak addig ugye kellemetlen lett volna kimenni közéjük, hogy bocsi jönnék én is enni már valamit... mondjuk egy idő után ezt leszartam, úgy voltam, én fizetek, ne én érezzem már kellemetlenül magam, hogy használnám is az albérletet.

2021. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy legrosszabb az volt amikor a lakótársam a tulaj fiának gyerekkori barátja volt.


Eleinte megkérdezték, nem-e gond, ha ott alszik, vagy feljön hétvégére, aztán már konkrétan minden hétvégén ott volt, volt, hogy hétköznap is megjelent.


Úgy éltek mint valami félig homoszexuális pár, főzőcskéztek, elvoltak csak ugye nekem mint másik lakónak eléggé zavaró volt, hogy nem volt egy nyugodt hétvégém vagy éjszakám sem.

2021. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lehet vendéged. Albérlet, nem börtön. Ha nem alkalmi látogatásokról van szó hanem rendszeres, hosszabb pl barátnő esetén, azt illik a lakótársakkal is megbeszélni.
2021. ápr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még ilyen helyzetben nem laktam, de voltam már "vendég" akit nem láttak szívesen.

Egyik exemhez jártam sokat. Elvileg megkérdezte a lakótársakat (egy pár + egy srác külön szobában), hogy nem-e lenne gond ha ott aludnék néha. Azt mondták, hogy nem, de a többedik ottalvásnál - ami nem folyamatos volt, hanem mondjuk heti 1 nap, plusz 2-3 naponta felmentem de nem aludtam ott) húzták a szájukat, hogy sok lesz a rezsi miattam, meg fizessek én is albérleti díjat ha ennyit ott vagyok.

Én ilyen miatt nem is mennék szobába, inkább bérelnék egy kis garzont, ahol magam vagyok - elég ha esetleg a tulaj a közelben lakik és lesi ki járkál hozzám. (Ebben viszont volt személyes tapasztalatom).

2021. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!