Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ideiglenes lakcimbejelentésnek...

Ideiglenes lakcimbejelentésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztünk és kikötöttök bérlés elött hogy egy kis idő mulva amikor már berendezkedtünk fontos lenne nekünk az ideiglenes lakcim, természetesen a főbérlő áldását adta rá.


Ennek a menete érdekelne hogy hogyan , honnan, mit kell letöltenem kinyomtatnom és odaadnom a főbérlőnek hogy irja alá és utána kinek mikor és hova kell ezt leadni? Pontosan mi a menete?


Van egy kisfiam aki most kezdené a bölcsödét szeptembertől szóval neki is kellene a bejelentés


Amennyiben még linkelni is tudnátok formanyomtatványt annak extrán örülnék.



2021. máj. 25. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmesz egy kormanyablakba, ott kersz egy lakcimbejelento papirt, ezt kitoltod es alairatod tulajjal, majd megint elmesz kormanyablakba, leadod a papirt es azonnal oda is adjak a lakcimkartyat.
2021. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez a forma le is tölthető vagy csak kormányablakban lehet kérni?
2021. máj. 25. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem elég, ha a bérleti szerződéseddel elmész az okmányirodába, ez helyettesíti a bérbeadó aláírását, amennyiben ő a tulaj és nem csak egy "főbérlő"
2021. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem lehet letolteni, hanem kormanyablakban adjak oda. De ahogy 3mas mondja mindenkeppen probald meg ugy hogy egybol szerzodessel mesz, lehet jo nekik az is.

Annyi meg hogy manapsag idopontra lehet csak menni, amit interneten tudsz foglalni.

2021. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Most konkrétan nem tudom hogy van, nekem kb. fél éve volt aktuális, akkor bérleti szerződéssel online lehetett intézni az egészet.

A megfelelő oldalon el kell indítani az ügymenetet, fel kell tölteni a bérleti szerződést (ez igazolja, hogy a tulajdonos engedi, hogy ott lakj), és utána azt hiszem kiküldik a választott kormányablakba a lakcímkártyát, amit a korábbit leadva átvehetsz.

2021. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Itt tudod elindítani:

[link]

2021. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oh wow! Nagyszerű! Nagyon szépen köszönöm!!!
2021. máj. 25. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Nekünk bérleti szerződés nem volt elég, kellett a hozzájáruló nyilatkozat. Illetve ne felejtsd el hitelesíteni online mielőtt beküldöd :)
2021. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Amit veletek csináltak, az csak az ügyintéző kukacoskodása volt és teljesen jogszabályellenes!

De nem kell nekem hinned, itt a rendelkezés a Kormányhivatal oldaláról:


"a bérlő (vagy a lakás használatára feljogosított személy) részéről a bejelentkezéshez – a lakcímbejelentő lapon és személyes okmányain kívül – csupán a lakáshasználatot igazoló okirat bemutatása szükséges. Vagyis a bérbeadó külön hozzájáruló nyilatkozata nélkül is eleget tud tenni a bejelentkezésre vonatkozó törvényi kötelezettségének."

[link]

2021. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


Én is ezt olvastam el amit küldtél, tökre örültem is hogy nem kell bemenni emiatt. Első visszadobáskor felhívtuk a hivatalt és mondta elég a szerződés, csak mi nem hitelesítettük, gondoltuk ez a baj... beküldtük hitelesítve, majd ezután is visszadobták. Harmadjára írtunk hozzájárulásit és azzal nem volt gond. Szóval nem értettem én se, bár elég megtévesztő akkor hogy így kiírják és mégse az van... Kíváncsi vagyok a kérdezőnek lesz e probléma, remélem nem :)

2021. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!