Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Merre érdemes költözni az...

Merre érdemes költözni az országban (város vagy község) ahol megfizethető áron van albérlet és közelben van munkalehetőség is?

Figyelt kérdés

Olyan helyet keresek az országban ahol van munkalehetőség pl közeli városban, és az albérlet árak nincsenek úgy elszállva. Jelenleg 45.000 Ft ot fizetünk albérletért, és év végén mennünk kell valószínűleg. Tudom hogy ennyiért nem fogunk találni, de azért a 130.ezres albérlet nagy ugrás lenne. (Szívesen költözünk, később szeretnénk majd saját lakást is.)

Merre érdemes keresgélni?



2021. máj. 30. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Feltételezem, hogy van munkahelyetek. Gondolom, annak a közelében érdemes albérletet keresni.
2021. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%

Szerintem Bp vagy Győr. Én Győrben dolgozom, 400-at keresek és érettségim sincs (mellékállással, de minden fullra bejelentve, a főállásom 1 műszak, 8 órában).


Amit tanácsolhatok, hogy először is döntsétek el, hogy az igényeitek, vagy a tárcátok a nagyobb. Nincs baj a 130-as albival, ha 400-at kerestek fejenként. Ha pl. csak szobát béreltek, az nem olyan drága, viszont osztoznotok kell a vécén, zuhanyzón, konyhán is. Viszont így tudtok félretenni. Itt az a kérdés, hogy melyik opciót választjátok:


1., Túl igényesek vagytok, viszont nem kerestek átlagon felül. Ez a legnagyobb cumi, nem is fog sokáig működni.


2., Gyorsan fejlődtök egy szintet (pl. a férfi gyorsba lerak egy C-s jogsit 3 hónap alatt és azonnal kereshet minimum 350-et, nekem is célom, tartaléknak). Mindkét fél esetében, egy tanfolyamra, vagy akármire befektetés által jobb lehet a fizu is, így kevésbé fog fájni kiadni 100.000-et egy egyszerűbb albira.


3., Kiveszitek a legolcsóbb helyet, nyeltek pár évet és közben raktok félre pénzt egy jövendőbeli ház önerejébe.


4., A 2-es és 3-as keveréke, ezzel mentek a legtöbbre. Olcsó hely, alkalmazkodás, fejlődés, jobb fizu, félrerakás. Így lenyomtok pár évet és meglehet a pénz a hitelhez - bár ezt nem javaslom, mert ti is megunjátok majd egymást és nincs szarabb annál, ha az anyagiak kötnek össze, de ez más kérdés.


2011-ben munkásszállón kezdtem, ma 30 milliós házam van (igaz, hitel, de 80 a törlesztőm és saját).


Nem a város dönti el, hogy hogyan éltek és mennyire vagytok boldogok az értékrendetekkel, ezek fejben dőlnek el, ezért nem taglaltam topográfiailag a kérdést. Bp-en vagy Győrben is lehet nyomorogni, ha az ember idióta és Borsodban is lehet boldog, ha fejben minden oké.

2021. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Olcsó albérlet általában ott van, ahol kevés a munkahely. Tehát vagy a mostani munkahelyedhez közel keresel albèrletet, vagy találsz olcsóbban, de nem biztos hogy a fizetésed ennyi marad. Ha megírod milyen munkahely èrdekel, jobban tudunk tanàcsolni. Én Hajdú-Biharban èlek, olcsóak a hàzak de viszont nem is magas az àtlagkereset.
2021. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Heves megyében lakunk. Errefelé elég alacsonyak a bérek, ellenben az albérlet árak nagyon magasak (120-130)

Szeretnénk egy kicsit élhetőbb helyre költözni. Én kereskedelemben dolgozom, a férjem gyárban.

Úgy vagyunk vele, hogy ha már ki kell adni egy albérletért 100-130at, akkor legalább egy olyan városban,vagy a közelében lakjunk ahol több a munkalehetőség, és magasabbak a bérek.

2021. máj. 30. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szar? 2 szobás, átlagos lakást béreltek? Mert ugyanennyit tudnátok fizetni egy ilyenért Pesten is.
2021. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Heves megyében 35ezret fizetek az abliért és a fizetéseket sem mondanám rossznak. Mondjuk én Borsodból költöztem ide.
2021. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek szerint mindketten ott akarjátok hagyni a munkahelyeteket?

Nem az albérletkeresés szerintem az elsődleges, hanem a munkahely. Előbb találjatok jól fizető állást, közben érdemes lakást keresni. Nem baj, ha nincs a szomszédban, ingázni is lehet, ha távolabb (mondjuk faluhelyen) jóval olcsóbb a lakhatás.

2021. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy nagyobb városban is ennyi egy albérlet.

Egyenlőre még 45öt fizetünk, de ennyiért már nem fogunk újat találni.

Igen, előbb munkahelyet kell találni majd.

Egyenlőre csak kíváncsi lennék ötletekre, hogy merre érdemes nézelődni. (ahol a munka / albérlet arány jobb)

2021. máj. 30. 22:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindkettőnk új munkahelyet szeretnénk, igen.
2021. máj. 30. 22:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Győr, Kecskemét, Debrecen környéke szóba jöhet, itt komolyabb gyárak, üzemek is vannak, ahol el lehet helyezkedni. Budapesttel az a gond, hogy a bérleti díjak jelentősen emelkednek, két fő részére kellhet egy 50 nm-es lakás, az már 130-150 körül van.
2021. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!