Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet még lakhatási támogatást...

Lehet még lakhatási támogatást igényelni? (Budapest) Ha igen, hol?

Figyelt kérdés

2021. jún. 5. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:

A munkahelyeden, ha van ilyen.

Az önkormányzati segélyek albérletre nem vonatkoznak.

2021. jún. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, létezik még ilyen, nekem tavaly járt a támogatás. Kormányhivatalban tudsz érdeklődni, ha jól emlékszem nem feltétlen a saját kerületed fogad csak. Egyébként megéri, amilyen procedúra volt kitölteni és beszerezni minden papírt, onnantól simán zajlott a folyamat.
2021. jún. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És milyen papírokat kértek tőled?
2021. jún. 9. 08:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pályakezdőként igényeltem meg, de úgy tudom nem feltétlen ehhez kötött. Amikre emlékszem:

*Be kellett jelentkezni munkanélkülire, azt hiszem 30 nappal a munka kezdete előtt nem szabad dolgozni.

*Igazolnom kellett, hogy felvettek egy munkahelyre, de ezt még az előtt, hogy elmentem volna az első napomra. Ez csak azért volt bonyolult, mert a cég semmilyen papírt nem akart kiadni rólam, ami hivatalos és igazolja a munkába állásom. A végén az ügyintéző beszélt a hr-esemmel, és csak kiadtak nagy nehezen valamit, ami elegendő volt a támogatás megigenylesehez.

*Alapból azt hiszem nem haladhatta meg a bruttóm a minimálbér másfélszeresét. Sőt, ha a 12 hónap folyósítás alatt kaptam például prémiumot a cégtől, így meghaladta az összeget, akkor abban a hónapban nem járt a lakhatási.

*X km-re kellett legyen az állandó lakhelyem a munkahelyemtől, ezt igazolni kellett.

*Kellett ugye egy albérlet, ahová be kellett jelentkeznem ideiglenes lakcímre.

*A bérleti szerződésben csak én szerepelhettem egyedüli bérlőként. Ez a szerződés is konkrétan meg volt adva, hogy milyen felépítése kell legyen. A tulajnak nem volt elég az adószámos lakáskiadás, kötelező volt az adóazonosítót kiváltania miattam, ennek nem igazából örült.

*Illetve minden hónapban be kellett vinnem a kormányhivatalba egy kitöltött papírt az előző hónapról, amivel igazoltam, hogy ott lakok/dolgozok még mindig, és befizettem a bérleti díjat (erről külön kellett papír alapú számlát kérném a főbérlőtől, az se volt mindegy hogy milyen felépítésben, milyen adatokat tartalmaz). Illetve a cégtől kellett minden hónapban egy pecsétes bérpapír, ami igazolta a jövedelmemet.

*Ja hát meg kismillió papírt aláirattak velem az elején, amiről igazából már fogalmam nincs miről szólt. Gondolom összeférhetetlenségi nyilatkozat, nem vagyok senkinek a senkije, nem kaptam hasonló támogatást X éven belül. És akkor a bérleti díjat mindig utólag fizették, minden hónap 10-éig kellett leadnom a kormányhivatalban az aláírt papírokat.


Igazából csak az eleje volt nagyon macera, miután munkába álltam, a bérleti számlán/igazoláson/bérpapiron kívül mást nem kellett intéznem. De ez most ne tántoritson el, mert tényleg megéri ennyi pénzért belevágni, nekem azt mondták, hogyha jól töltöm ki a papírokat, akkor 100% hogy megkapom a támogatást, mert van rá keret. És a fent leírtak azért nem 100%ban biztosak, csak tájékoztató jellegű, sajnos nem emlékszem már mindenre, mert két éve adtam be a papírokat.

2021. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

*Ja és az albérleti díjat a szerződésben rezsivel együtt kellett feltüntetni. Ez is nyilván olyan, hogyha ismered a főbérlőt vagy jó fej, akkor simán belemegy, de nyilván így neki a teljes összeg után kell adóznia ebben az esetben, a rezsi után is.

*A havi bérleti díjat csakis utalni lehetett, és erről egy pecsétes igazolást kellett kikérnem a bankomtól.

*Ja és a munkába állásom napjával kellett megírni a bérleti szerződést.

2021. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az igen.... ha most is ilyenek a feltételek, akkor reménytelen számomra.
2021. jún. 10. 07:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem lakhatási támogatás, hanem mobilitási támogatás (ilyen néven tudsz rákeresni hivatalosan), az a célja, hogy országon belül segítse a munka céljából való mozgást.

Azaz: ha eljössz a messzibe dolgozni otthonról, ne a lakhatás hiánya legyen az akadálya.


Ezért vannak ilyen feltételei, amilyenek.

2021. jún. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: Mobilitási célú lakhatási támogatás. Szerintem a kettő ugyanaz. Nekem az ügyintéző minden alkalommal lakhatási támogatásnak nevezte.

Most egy ilyet találtam, bár Békés megyei, de nagyon jól össze van szedve, hogy milyen papírokat kell leadni:

[link]

Érdemes bemenni a kormányhivatalba, és érdeklődni az aktuális állapotokról. Bár gyanítom, hogy az ilyen oldalakat frissítik, de sose lehet tudni. Egy próbát mindenképpen megér, ne hagyj elveszni egy ilyen lehetőséget, ha már értesültél róla, hogy létezik. Sokan szerintem nem is tudják, hogy lehet igényelni.

2021. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
DÍSZNEK VAN AZ EGÉSZ.. Ha nem tudsz eddig róla csak mástól, azt véletlenűl nem regisztráltál a munkanélkülire már buktad is.. Ez jellemző erre a kormányra...
ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szájhagyomány útján jár valóban, sehol nem láttam hirdetni. Sok dolognak kell klappolnia, de nem lehetetlen az igénylés. Nekem azért nagyon jól jött az a havi 100 ezer nettó, mert alacsony fizetéssel kezdtem pályakezdőként. Plusz szerencsém volt az ügyintézővel is, mert nagyon profin elintézte és tájékoztatott. Hálás vagyok érte, és tényleg senkit ne tántorítson el a sok papírmunka.

Kérdező, a végén sikerült megkapnod?

tegnapelőtt 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!