Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akik csak szobát bérelnek!...

Akik csak szobát bérelnek! Nálatok mik az általános szabályok a lakótárssal? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Teljesen hétköznapi dolgokra gondolok itt, pl. Közösen használjátok a konyhai kukát? Előre megbeszélitek, ki mikor akar a konyhában, fürdőben lenni? Ha mentek valahova el, köszöntök? Mennyire vagytok barátok?

Direkt nem kérdezek konkrét dolgot, meséljetek arról amit fontosnak találtok :)



2021. jún. 17. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A konyhában a só, bors, gyufa, fogpiszkáló közös, illetve nyilván azok a tányérok, edények, evőeszközök, amiket nem mi hoztunk ide (vagyis a 90%). A hűtőben és a fagyasztóban felezzük a helyet. Ugyanígy az összes polcon, de nem csak a konyhában, hanem a fürdőben, előszobai szekrényben, fogason is felezünk a helyet tekintve. Közös használatú eszközök esetében nem vagyunk sem pazarlóak, sem fillérbaszóak. WC-papír, illatosító, szivacs, mosogatószer, tisztító vegyszerek, eszközök, folyékony szappan, ezekre gondolok. Általában ha elfogy akkor valamelyikünk vesz és nagyjából tartjuk magunkat ahhoz, hogy 1x te, 1x én. Az évek alatt még sosem volt probléma abból, hogy az egyik azt érezte a másik többet fogyaszt/kevesebbet vesz. De múltkor elromlott a hajszárítója és mondtam használja az enyémet, mert úgy is egyszerre csak egy ember szárítja a haját. Majd vesz, ha valamelyikünk elköltözik és megint kell neki saját. Közös a vasaló, vasalódeszka, porszívó is. Kinyitható ruhaszárítója van mindenkinek 1-1 külön. Ha van valami sürgős programom, vagy fix elintézni valóm, akkor megkérdezem mikor tervez a konyhában/fürdőben lenni és ebből szinte sosincs probléma, főleg hogy kb ismerjük egymás napi rutinját. A budi külön van a fürdőtől hála az égnek, szóval így még kevesebb probléma adódik.


Nem vagyunk nagy barátok, de pl ha társaságra vágyom és hallom épp a konyhában van, akkor kimegyek beszélgetni, vagy ugyanez fordítva. Ha nincs becsukva az ajtó valamelyikünknél (és ez sokszor így van), akkor is lehet tudni, hogy a másik vevő a beszélgetésre, bár egyikünk sem a másikkal akarja kiélni minden beszélgetés iránti vágyát. Évente lehet 5x elmegyünk közösen kajálni, dumálni, vagy megnézni valamilyen filmet, de nem mondanám nagy barátoknak magunkat, mert elég más személyiségűek vagyunk.

2021. jún. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%

Ha barátnőkkel, barátokkal laksz együtt, az nyilván más helyzet, nekem is más volt, amikor a legjobb barátnőmmel laktam, mint amikor idegenekkel.


Az utóbbi esetben nem barátkoztam, introvertált vagyok és nem alakult ki akkora szimpátia, a lakótársaim is maguknak valóak voltak, így kb. csak köszöntünk.


Bár sokan laktunk a lakásban, csodamód úgy alakult, hogy soha senki nem botlott egymásba a fürdőszobában, amit a mai napig sem értek, hogy lehetséges, hiszen mindegyikünk járt valahova: vagy dolgozni, vagy suliba. Viszont volt olyan, hogy ketten laktunk és akkor tényleg ki kellett centizni, hogy ki hány percet tölt a fürdőben reggel. Ezeket meg kell beszélni, senki ne késsen el azért, mert valaki befoglalta reggel a fürdőszobát.


Takarítás: nálunk az vált be a legjobban, hogy ki volt rakva a konyhában egy táblázat, hogy melyik héten ki takarít. A kukát is az az ember kellett hogy kivigye azon a héten. Közösen használtuk, szelektíven gyűjtöttük a szemetet. Persze tarthatsz külön kukát, papírkosarat a szobádban is, de akkor azt magadnak üríted ki. A saját szobáját persze mindenki magának takarította.


A főzést is érdemes megbeszélni, hogy ki, mikor. Az edények, evőeszközök ha közösek, akkor mindig el kell mosogatni, ne álljon hegyekben a koszos edény lehetőleg...mondjuk ha saját, akkor se...A hűtőben nálunk ki volt jelölve, hogy melyik polc kié. Nem ettük meg egymás kajáját :D


A mosógépet, szárítót is felváltva használtuk, ilyeneket sosem beszéltünk meg, hogy ki mikor mos, csak akad olyan időszak amikor üresen találod és bepakolhatsz... Értelemszerűen a ruhákat sem illik egy hétig a szárítón aszalni, ha az másnak is kellhet.


Ami szerintem a legfontosabb: a legjobban hangoskodással lehet tönkretenni a lakótársak életét, ha nem vagy rájuk tekintettel, bömbölteted a zenét, a tévét (pláne éjszaka), bulizol, ordítva dugsz, ilyenek. :)))


Ki lehet tenni az ajtóra ilyen kis táblácskát, amit lehet állítani kis nyilacskával, hogy pl. Ne zavarj / Gyere nyugodtan / Nem vagyok itthon stb.

2021. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

4-en lakunk egyutt. Mindenki kulon sajat kulonbejaratu kulcsrazarhato szobaban.


Wc furdo kulon van.


A hutoben feliratozva van a szoba neve szerint. Mindenkinek 1 polc jut meg az ajtoban 1 polc. Ez boven eleg mindannyiunknak. Melyhutoben csak 3 fiok van. Ott is feliratozva van . Eleg boven.


Senki nem eszik a masikebol soha. Akarhol hagyja is.


Mosogatoszer ,takszerek,szemetes zsak kozos.


Wc papir: mindenki sajatot vesz.


A furdoben is megvan 4 sarka a kadnak. Mindenki oda cuccol. Senki nem hasznalja a maset.


Tukornel fogkefe flgkrem mindenkinek a sajatja.


Egesz nap csond van otthon. Mindegyikunk rohangal vmerre . Dolgozok vagyunk. Este is csend van. Semmi buli vagy iszogatas vagy falrahanyas .

2021. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, iszonyat jó válaszokat írtatok. <3
2021. jún. 18. 09:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig idegenekkel laktam együtt egyetemistaként (albérletben, de korábban koliban is ugyanígy), magyarul a beköltözéskor találkoztunk először. Külön-külön szobánk volt, de volt olyan amikor nekem volt egy szobatársam is a lakásban (koliban nyilván). Megmondom őszintén, hogy én nem vagyok az a "megbeszélős" és "szervezős" típus, úgyhogy egyetlen egyszer volt rá példa, hogy a költözéskor összeültünk és megbeszéltük mi hogyan legyen és akkor is kb. az agyvérzés kerülgetett :D Nekem soha nem volt korábban semmiféle problémám, konfliktusom, nézeteltérésem stb. a lakó/szobatársaimmal és minden tök jól kialakult az idő során, ahogy belaktuk a lakást. Szóval teljesen jól megvoltunk egymás mellett úgy is, hogy nem osztottuk le előre ki mikor takarít és hasonlók. Úgyhogy én emiatt feleslegesnek éreztem azt, hogy úgymond "lefektessük a szabályokat", sőt az az egy megbeszélés gyakorlatilag már arra is kitért, hogy ki hogyan dobja ki a tampont és ott végképp elment a kedvem az egésztől... :D Szóval nálunk általában az volt a rendszer, hogy nincsen rendszer. Mindenki akkor jön-megy, fürdik, főz stb., amikor akar és úgyis tudunk szólni a másiknak, hogy bocsi, bemehetek egy pillanatra, csak kinyitom a hűtőt stb., soha nem volt ebből probléma. Mindenkinek volt saját cucca (konyhai eszközök és minden egyéb) és mindenki a sajátját használta, de kölcsön is adtuk a másiknak, ha kellett. Megvoltak a saját polcok a hűtőben, a szekrényben stb., de ugyanúgy rugalmasak voltunk ezekkel is. Az olyan dolgok mint mondjuk a papírtörlő, kukás zsák, wc papír, mosogatószer, alufólia stb. közös használatúak voltak és mi úgy csináltuk, hogy mindenki bedobta a közösbe, ha elfogyott vettünk újat és kb. mindig egyensúlyban volt ki mit vett, de ilyeneket nem számolgatott senki. Akkor nem tudom még volt a kérdésben. Persze, köszöntünk egymásnak vagy jeleztük, ha éppen hazamentünk a hétvégére vagy ilyesmi, de a napi szokásokat (pl. ki mikor megy órára vagy dolgozni) egy idő után megjegyeztük, megszoktuk. Beszélgettünk is egymással, de ez inkább azon múlott, hogy mennyi időt töltünk otthon, hányszor találkozunk és ez nem mindig volt túl sok. Úgyhogy nekem ilyen nagy barátságaim nem alakultak ki a lakótársakkal. Mivel mindig idegenekkel laktam, akik máshol tanultak stb., ezért más volt az időbeosztásunk is és volt olyan szobatársam például, aki már szerda délután hazament és akkor egyedül maradtam bent. Úgyhogy ez változó, de a legtöbbekkel azért jó volt a kapcsolatom.
2021. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!