Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol lehet bejelentést tenni...

Hol lehet bejelentést tenni olyan albérletről, ahol a lakás tulajdonosa nem fizet adót?

Figyelt kérdés

A bejelentést névtelenül szeretném megtenni. Szerződés van az albérletről, de a tulajdonos évek óta nem fizet rá adót, nincs bejelentve.


Az albérleti díjat jelentősen fel akarja most emelni, annak ellenére, hogy több időszerű lakás karbantartást és javítást nem akar elvégezni, mondván, hogy a lakás így is lakható.

Pl. Bojler javítás és vízkőtelenítés, süvítő ablakok szétmálló gittel, rossz redőnyök, hibás tűzhely, hibás mikrosütő, stb.


Igazán ráférne egy névtelen feljelentés és büntetés, hol tehetem ezt meg?

A társasház tudja, hogy ki van adva albérletbe a lakás, de az sem zavar, hogy ha az ügy végén rájön, hogy én jelentettem fel.


2021. jún. 21. 17:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Milyen érdekes, hogy addig nem zavart, hogy feketén adja ki, amíg minden rendben van, addig az se zavart, hogy te ugyanúgy törvénytelenséget követtél el, hiszen tudtál róla, mégis ott laktál tovább.

Az is tök jó, hogy kérdeztél, de a válaszok már nem érdekeltek :)

2021. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, nézz körül az albérlet-piacon. Ha a felemelt ár még mindig olcsóbb, mint amennyiért egy hasonló kaliberű lakást kínálnak, akkor érdemes inkább elfogadnod a felemelt árat. Ha nem.olcsóbb, akkor keress másik albit. De ez a "feljelentem a bérbeadót, mert emelni fog a bérleti díjon" tök szánalmas hozzáállás. (És hát jól pofára estél, ha arra számítottál, hogy itt mindenki teli torokból azt a köcsög, nyerészkedő, szerencsétlen bérlők vérét szívó bérbeadót fogja szodni, mint ami egyes facebook csoportokban megy. Látom, nem is reagálsz a válaszokra, mert nem neked tetszőek)
2021. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Azon nem csodálkozom hogy névvel tettél feljelentést, gondolom rájöttél hogy névtelenül nem fognak vele foglalkozni.

Egyszerű paraszti ésszel gondolkodva, ha te névtelen feljelentést teszel akkor honnan tudod hogy az aktuális hatóság foglalkozik-e az üggyel?

Én a hivatalos leveleket ha plusz adminisztrációt róna rám akkor dobom a kukába, ha nem tértivevényesen jött akkor nem tudják bizonyítani hogy átvettem. Ezt már évek óta játszom egy hivatallal :)


Egy dolgon gondolkozzál még el. Te nyugtát kértél, viszont a hatályos törvények szerint ingatlanbérbeadás nem nyugta vagy számlaköteles tevékenység, még csak adószámos vállalkozónak sem kell hozzá lenned. Ha pedig nincs adószámod akkor mit írnak a nyomtatványboltban a számlára? Mivel a nyugta és számla tömb szigorú számadású nyomtatvány amit az eladónak és a vevőnek is nyilván kell tartania.

Na most csak hogy jó éjszakád legyen. Onnantól hogy névvel tettél feljelentést és a bérbeadód elég tökös hozzá, viszont feljelenthet jó hírnév megsértése, rágalmazás és egyéb címszóval. Ha mégis adózott csak a nyugta vásárlás miatti felesleges adminisztráció elkerülése végett mondta hogy feketén van kiadva, akkor bukod a pereket és ezeknek anyagi következményei is vannak.


Azt még meséld el, hol a fenében vannak még ebben a szép kis országban gittelt ablakok???

2021. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

"Azt még meséld el, hol a fenében vannak még ebben a szép kis országban gittelt ablakok???"

Számtalan helyen.

2021. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14%
nav
2021. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Szóval odasz@rtál, ahonnan eddig ettél.

Én úgy gondolom, hogy mivel 2 hónap múlva elköltözöl, egyszerűen csak ki akarsz bacni a tulajjal.

Ott lakni egyáltalán nem muszáj, neked pedig nem lesz jobb, ha őt megbüntetik. Ha van szerződésed, abban szerepel a konkrét albérleti díj, az emelt díj mellé új szerződés/ módosítás szükséges. Valami itt nem stimmel...

2021. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%
Vanak még ilyenek.
2021. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Az önkormányzatnál kell fizetni építményadót, ha bérbe adják v. cég székhelye.
2021. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%
Igazi bolondság amit teszel, a főbérlő évente 45 E Ft. - ot befizet (Ha 40 lakása van akkor is csak ennyit. ) és a bevétele tök legális, lehet rosszindulatúskodni, de egyszerűbb elköltözni, ha nem tetszik a lakás, akkor elmehetsz, - viszont ha szükségét érzed egy kilátástalannak tűnő jogi vitának, hát akkor hajrá !
2021. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%
Egyenlőre lehet a híd alatt is szundítani, az olcsóbb.
2021. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!