Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kisállat tartását szokták...

Kisállat tartását szokták szabályozni a társasházak? Panelban mennyire szokták tolerálni a kistestű kutyákat a szomszédok és a többi lakó?

Figyelt kérdés
Rengeteg ember tart kiskutyát panelban, biztos van mindenkinek ezzel kapcsolatos sztorija, pro és kontra. Nem a kutya szempontjából kérdezem most, hogy jó-e a kutyának, vagy sem, mert akkor állatos rovatban tettem volna fel a kérdést (de ezzel kapcsolatos véleményt is meghallgatok), hanem pl. kutyaugatással kapcsolatos problémák, vagy egyéb konfliktusok miatt, amik kisállatok miatt vannak stb. A kutyaugatás mennyire zengi tele a lépcsőházat, mennyire hallatszik át a szomszédokhoz? Munkaidőben egyedül hagyott kutya a szomszédokat zavaró módon viselkedik otthon? Jó tapasztalatok is érdekelnek. Macskákkal mi a helyzet, ők tudnak úgy hangoskodni, hogy zavarja a panellakókat?

2021. jún. 30. 15:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
4-es, Akita?
2021. júl. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"ami magában foglalja sokszor külön az állattartás kérdését is."


Akkor az a része érvénytelen, ugyanis nem tilthatják meg.

2021. júl. 1. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Én téglaházban is hallottam, ha ugatott egy kutya a szomszédban. De ez nem az az 1-2 vakkantás, hanem ha egész nap vonyítva ugat. Amúgy sokkal több kutya volt, de a legtöbb normális, foglalkoztak vele és valszeg aludt napközben, amíg haza nem értek a gazdáik. Macskák ritkán zajonganak, ők a nap javarészét alvással töltik.
2021. júl. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a felső szomszédnál van kutya. Mikor fut a kövön, leghallatszódik ahogy kapar a karma. Plusz a lépcsőházban is szokott hallatszódni néha kutyaugatás. Minket nem zavar ennyi még. Az a helyzet, hogy egy panelban elkerülhetetlenek ezek a zajok. Ha nem is kutya, de akkor valaki gyereke, dübörgés, beszédhangok, valaki mindig felújít. Mi úgy vagyunk vele, hogy ha valaki panelba vagy társasházba költözik, akkor ezeket el kell fogadnia.
2021. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi házrészünkben 8 lakásból 3 kutyás. Az alsó szomszédét soha nem hallani, a szemben levőét néha, mikor pl jövök a lépcsőházban és vakkantanak párat, az alsó szomszéd melletti viszont éjjel-nappal ugat. Én szerencsére csak tompán hallom, ha a fürdőben vagyok meg a lépcsőházban, de el tudom képzelni, milyen zavaró lehet a közelebb lakóknak.
2021. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
4 és a Csau csau ra gondolsz?
2021. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kistestű kutyánk van. Hétköznap mikor elmegyünk nem ugat, mert valahogy tudja, hogy dolgozni megyünk és oda nem jöhet. Viszont hétvégén ha itt hagyjuk, még a kapuból halljuk, hogy ugat, bár szerintem egy idő után abbahagyja. Engem egyébként társasházban zavarna a kutyaugatás, mármint az állandó.

Mikor lakást kerestünk bizony volt olyan albérlet, ami ideális lett volna, viszont másnap kiderült, hogy benne van a társasház szabályzatában, hogy nem lehet kutyát tartani. Miattunk megérdezték a maradék 5 lakás tulajdonosát, hogy esetleg zavarná-e őket egy kutya, többen voltak az idősebb nők, akik egyöntetűen kijelentették: "Itt soha nem volt kutyás, nem is fogják hagyni, hogy ide kutya jöjjön."

Tehát abszolút lakásfüggő, de én magam is kellemetlenül érezném magam, ha a kutyám az ugatásával zavarná a házat.

2021. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Tarsashazban lakom (nagyobb, draga lakasok, van kor alaku belso udvar, kicsit lakopark szeru de annyira azert nem fancy) majdnem minden lakonak van haziallata, legtobbnek kutya. Sose hallom oket, akkor szembesultem veluk mikor jott hozzam a futar es az ajtonyitasra egy yorki szeretett volna bejonni hozzam :D a folyoson jatszott... utana figyeltem ki mikor milyen kutyat visz setalni.
2021. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!