Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát javasol...

Milyen kistestű kutyát javasolnátok első kutyásnak?

Figyelt kérdés

Amit én szeretnék tőle:


Fontos, hogy cicákkal kijöjjön. Nagyobb testű cicáim vannak (3).

Nyomott orrú (bulldog-típus), vagy nyáladzós fajtákat nem szeretnék.

Drótszőrű vagy puli-jellegű, macerás bundával rendekező fajtákat sem szeretnék.

A hosszú szőr nem probléma, fésülni heti többször, kozmetikushoz vinni simán lehet.

Szeretnék egy viszonylag könnyen tanítható fajtát.



Amit én tudnék nyújtani neki:


Nem vagyok egy kifejezetten sportos ember, átlagosan aktívnak mondanám magam. A kutya igényeihez igazodom, de nem szeretnék egy pörgős, hiperaktív fajtát, mert tudom, hogy nem lennék elég neki.


Kistestűben (maximum közepes) gondolkozom, lakásban tartás miatt.

Napi 1 órát minimum tudok rá szánni, ez lenne kb. naponta több, rövidebb eü. séta és egy hosszabb, késő délutáni játszós, szimatolós séta beleértve. Próbálnék beiktatni rendszeresen pórázmentes, játszós délutánt.

Vinném kutyaoviba, kutyasuliba, mindkettőnk érdekében.

Minőségi táppal etetés, ivartalanítás, rendszeres állatorvos látogatás.

Nem lenne egyedül huzamosabb ideig (8+ órák) nap közben otthon.


Amik tetszenek: hosszú szőrű törpe tacskó, shetlandi juhászkutya


--


A menhelyi kutyusokon is gondolkoztam, de picit tartok tőle, hogy esetleges negatív tapasztalatai lennének a kutyának macskákkal, és bántaná a macskáinkat. Kutyás tapasztalat hiányában, nem vállalnék be egy rehabilitációra szoruló, idősebb menhelyi kutyát.


Ezek alapján milyen kutyust javasolnátok?


Köszönöm a válaszokat.



2021. jún. 6. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Basset hound - olyan mint Columbo hadnagy kutyaja


[link]

2021. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
2021. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

A tacskó alapjáraton nem a leg macskabarátabb fajta, de többnyire nevelés kérdése.

A shetlandi j.kutya meg kifejezetten aktív fajta.


Westie, esetleg valamilyen bichon féle?


Bármilyen fajtát is választasz legyél körültekintő és csak tenyésztőtől törzskönyvvel rendelkező kutyust vegyél.

2021. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy talán nem a két hozzám legalkalmasabb fajta az ideálom, ők első sorban inkább küllemre tetszenek.


A tacskókat, ahogy olvastam, csak a kisebb macskákra tekintenek, mint "préda". Az én macskáim mind 6,5 kg fölöttiek, a törpe tacskó tudtommal, nincs ekkora.


A shetlandit sajnos tudom, hogy egy elég aktív fajta. Megosztó dolgokat olvastam az energia igényéről, illetve a tenyésztő, akivel beszéltem, azt mondja, hogy szoktak nála nem annyira "energizer nyuszi" kutyák is lenni. De persze, nem akarom túlvállalni magam, mert az sem nekünk, sem a kutyának nem lesz jó.


A törzskönyves kutya, rendes tenyésztőtől alap.

2021. jún. 6. 15:21
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Corgit ajánlanám esetleg, kistestű, nem egy "véreb", rövid lába miatt sokat nem kell mozognia, max séta+labdázás elég neki. A shetty és a tacskó nem éppen macskabarát fajták, ha jól tudom
2021. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy kijön a macskákkal vagy sem és a kutyatartás feltételei közül 90% nevelés kérdése
2021. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
" tacskókat, ahogy olvastam, csak a kisebb macskákra tekintenek, mint "préda". Ez nem igaz. Ráadásul a tacskó makacs, kifejezetten akaratos, önfejű fajta, első kutyának semmiképpen nem ajánlanám, akkor sem ha egyénként imádom őket.
2021. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

A tacskó egyébként kotorékeb, a vadászösztönül elég szépen dolgozik, még jó nevelés mellett is.


ajánlom figyelmedbe egyébként ezt az oldalt, hátha találsz szimpatikus fajtájú kutyust, akinek megfelelnek a körülmények amiket biztosítani tudsz.

[link]

2021. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha kölyköt veszel magadhoz felnőtt macskák mellé, akkor egyszerűbb az összeszoktatás, nem ez lesz a kritikus szempont.

A tacskó és a sheltie is aktívabbak, hiába van rövid lába a tacsinak, attól még kotorékeb, vadászkutya eredetileg, így bőven van energiája, ráadásul ismerősi körben igencsak makacsnak mondják őket.

Ölebek között kellene nézelődnöd, ha nem vagy aktív.

Esetleg mentett vonalon a spitz fajtamentést is érdemes megnézni, ideiglenes befogadókkal dolgozik az egyesület, így családi környezetben rehabilitálják, szocializálják a védenceiket, és köztük vannak kevésbé aktívak is, igaz, hogy a spitzekkel szoktak agilityzni, de mentett vonalon pont belefutottam kevésbé aktív kutyába náluk, mikor én kerestem kutyát.

2021. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha 3 hónapos kölyökként kerül hozzád, nem fogja bántani a macskákat kb egyik kutya sem, ismerős körben lévő tacskók teljesen jól megvannak a cicákkal, nekem jack russellem van, szintén jól kijött a sajáttal.


Sheltieből show vonalon simán találsz nyugodtabb, kisebb mozgásigényű egyedet, de egy már említett spicc vagy valamilyen bichon, társasági kutya is jó lehet.


Ha opció, nézz szétt a menhelyeken is, néha van olyan kutyus aki kijön a cicákkal, illetve kölykök is vannak bőven, azért hiába keverékek, lehet látni, h kb mekkorák lesznek.

2021. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!