Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A két tanúval aláírt szerződés...

A két tanúval aláírt szerződéssel történő bejelentkezés működik állandó lakcímre is? (Parkolás miatt érdekelne)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben ugye többször is fel lett hívva a bébeadók figyelme, rengeteg cikk volt arról, hogy a bejelentkezés semmilyen plusz jogot nem biztosít a bérlőnek, ami miatt nem lehetne kirakni őt, és én úgy látom, mintha valamelyest tisztult volna a piac, sok hirdetésben már eleve bele van írva, hogy lehetséges a bejelentkezés.

Itt viszont mindig csak az ideiglenes lakcímről volt szó, ami jó pl. háziorvoshoz, de nem jó a parkoláshoz, a kerületek csak állandó lakcímeseknek adnak kedvezményes matricát.


Ha egy kormányablakban (vagy online) egy sima, két tanú által aláírt szerződéssel megpróbálok állandóra bejelentkezni, akkor az is simán megy, vagy bele fog kötni az ügyintézős Mancika, hogy szükséges a bérbeadó nyilatkozata?


Kíváncsi lennék, hogy van-e tapasztalata valakinek ezzel, de nem szeretném a szokásos bérlő/bérbeadó vitát itt, ha az a válasz, hogy nem lehetséges, akkor nem. Ebben az esetben inkább új építésű, mélygarázsos lakást bérlek, viszont legalább tudom, hogy vidékiként Budapesten mennyiféle hátrányom és plusz költségem van, így én is úgy fogok hozzáállni a dolgokhoz (pl. munkahelyemet úgy fogom lecserélni a magasabb fizetés miatt mint a zoknit, szerencsére piacképes végzettségem van, illetve úgy általában sehol nem fogom tekintetbe venni, hogy mi a budapesti lakosok érdeke).



2021. júl. 8. 21:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

A bejelentolapon hely van a tulaj alairasanak. Ha helyette alairod(kulonben nem fogadjak el), akkor majd megteszi a feljelentest okirathamisitasert.

Inkabb vegyel parkolo berlwtet vagy vele irasd ala.

2021. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#11 nem, a bejelentőlapon NEM tulajdonos aláírásának van hely, hanem a szállásadó aláírásának. A bérlő pedig szállásadó, lásd a kormányhivatal fenti tájékoztatóját.
2021. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is afelé hajlok, hogy be lehet jelenteni az állandót is, a törvény nem tesz különbséget az állandó és az ideiglenes között ebből a szempontból, az csak az ember döntésén múlik, hogy "fel akarja-e adni" a korábbi állandó címét, vagy elég neki egy ideiglenes. Azt is érdemes mérlegelni, hogy budapesti címmel a KGFB viszont magasabb lenne, így lehet, hogy megéri inkább arra a pár napra, amikor hétköznap van és otthon vagyok Home Officeban, mobillal kifizetni a parkolást (szerencsére itt csak 175 Ft./óra).


Budapesten sajnos nincs "parkolóbérlet", az csak a vidéki nagyvárosok sajátossága, itt vagy csengetsz óránként, vagy állandó lakosként évi 2000-ért kapsz ingyenes matricát.

2021. júl. 11. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!