Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Adásvételi szerződés alapján...

Adásvételi szerződés alapján be lehet már jelentkezni a házba, vagy meg kell várni, míg felkerülünk a tulajdoni lapra?

Figyelt kérdés
Hó végére várható az adásvételi szerződés aláírása, augusztus elejére vagyok kiírva szülésre. Szeretném, ha az irataim már rendezve lennének addigra, mert a Babát is az édesanya címére jelentik be, viszont nem biztos, hogy addigra felkerülünk a tulajdoni lapra. A hivatalban adásvételi szerződés alapján módosíttathatom a lakcímemet?

2020. jún. 12. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván meg kell várni, amíg bejegyzik. A szerződés magában mit sem ér, ha pl. nincs benne bejegyzési engedély, mert még függőben van tartva az ügylet.

Ha viszont azonnal fizettek, akkor hogy a csudába ne lenne már meg augusztusig? Ha annyira aggódsz, ki lehet fizetni a 10.000,- Ft sürgősségi díjat, és akkor három napon belül megcsinálják. Egyébként 60 nap az ügyintézi határidő, de általában 30 napon belül megvan a bejegyzés.

2020. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk mindig csak az adásvételi kellett.

A bejelentkezésnél csak azt kérik, nem kérik le a tulajdonlapot.

Ráadásul a földhivatal 2 hónapos csúszásban van, neked nem kell ehhez igazítani az életedet.

2020. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is csak az adásvételit kérték. Jól is néznénk ki, hogy az előző címedről ki kell jelentkezned, de a Földhivatal teszetoszasága miatt két hónapig "hajléktalan". Ilyen nincs!
2020. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Melyik földhivatal van kéthónapos csúszásban?

Budapesten sorra bejegyzik a szerződéseimet 25-30 nap alatt. És akinek ez sem elég gyors, ott a sürgősségi lehetőség.


Az elég baj, ha valahol elég volt a szerződés. Normál esetben nem elég. Főleg, ha nincs is benne bejegyzési engedély.

2020. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

4!

2-es vagyok

Nem vitatkozom, leírtam amit tapasztaltam.

Azt sem tudom mi az a bejegyzési engedély, nem is érdekel.

Megvettük a házat, 2 napra rá elmentünk és az adásvételivel bejelentkeztünk és átírattuk az összes közművet.(Pest megye)

2020. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

A bejegyzési engedély azt jelenti, hogy az eladó hozzájárul ahhoz, hogy a vevő tulajdonjoga bejegyzésre kerüljön, mert már kifizette a vételárat. Halasztott fizetésnél (pl. bankhiteles vagy részletre vétel) ez nem a szerződésben van, hanem külön okiratban, amit az ügyvéd őriz, amíg a fizetés meg nem történik.

Ezért nem lehet elég a szerződés, hisz az már kezdettől a vevőnél van, pedig még ki sem fizette az ingatlant.


Max. az olyan szerződés jó, amiben már a bejegyzési engedély is szerepel, mert a teljes vételárat szerződéskötéskor kifizették. Ezt a hivatal ellenőrzi, a függőben tartásos szerződésre nem lehet lakcímet bejelenteni!

2020. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"Megvettük a házat, 2 napra rá elmentünk és az adásvételivel bejelentkeztünk és átírattuk az összes közművet.(Pest megye)"


Akkor ti nyilván kifizettétek egyben a vételárat.


"Azt sem tudom mi az a bejegyzési engedély, nem is érdekel."


Akkor minek válaszolsz, ha nem is értesz hozzá?

2020. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

6!

Nem hitelre vettük és benne volt a kitétel amit írtál.

2020. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

7!

Mert nem az volt a kérdés, hogy mi az a "bejegyzési engedély"!

Az volt a kérdés, hogy be lehet e jelentkezni, erre válaszoltam.

2020. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Az volt a kérdés, hogy be lehet e jelentkezni, erre válaszoltam."


De a válaszod csak egy speciális esetre igaz pont azért, mert nem értesz a dologhoz.

2020. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!