Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyiket albérletet választaná...

Melyiket albérletet választanátok?

Figyelt kérdés

Adott 2 albérlet, amelyek árban teljesen megegyeznek (viszonylag jó árban vannak).

Az egyik kb 22 perc buszozásra van az egyetemtől, viszont nagyon modern, jól felszerelt és még nappalija is van.

A másik 6 perc sétára van az egyetemtől, ennek is van két külön nyíló szobája, és erkélyes, nappalija viszont nincs és a berendezés is eléggé ócska. A konyha és a fürdőszoba is nagyon retro.

Egyetemistaként melyik érné meg jobban nektek? Fontos hogy egy pár perc sétára legyen az egyetem?



2021. júl. 27. 10:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Debrecenbe sem vész a fél óra buszozás. Elég jó ott is a tömegközlekedés, szóval továbbra is a modernebbet választanám.
2021. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is érdemes megfontolni a távolságot. Alapvetően én is a modern lakásra szavaznék, mégiscsak kényelmesebb, ha az ember szép új környezetben lakik, de ha akad egy-két szabad órád az egyetemen, akkor ilyen távolságnál már elgondolkozol, hogy eltekersz-e, elbuszozol-e hazáig, vagy mire hazaérnél, indulhatsz vissza a suliba. Esetleg ücsörögsz a büfében, vagy csövezel valakinél heti rendszerességgel.

Én bejárós voltam, szívesen csöveztem másoknál, vagy éppen szintén bejárós társaim is akadtak a büfézéshez, így részemről ez nem lenne akadály, de időnként ez azért idegesítő.

2021. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a modernebbet választanám. Nekem fontos az is, hogy ahol lakom, ott jól is érezzem magam. Laktam lepukkant lakásban, és utáltam hazamenni. Én inkább bevállalnám a buszozást.
2021. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Napközben ha néhány szabad órád van, beülhetsz a könyvtárba is tanulni. Hiába van közel, ha olyan rossz értelemben retro, hogy nem szívesen töltesz időt benne. Az csak nyomasztó.
2021. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem lepukkant, és az is szimpi, akkor a retrót választanám. Áldás tud lenni, ha közel laksz az egyetemhez.

Egyébként azt írtad, annak is két szobája van. Egyedüli bérlőként az egyik simán funkcionálhat nappaliként, erről nem írtál, hogy miképp bérled.

2021. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ebben a helyzetben voltam pár napja, még gondolkoztam is rajta, hogy kérdést írjak ki róla :D

Szóval az én esetemben is volt két lakás, a nap végére mindegyik ugyanannyira jött volna ki a rezsivel, mindennel együtt és tulajdonképpen ugyanez volt a kettő közti különbség amit te is írsz. Az egyik az egyetemtől kb. 20-25 percre volt, de az egy ár-érték arányban nagyon jó lakás volt, zárt udvarban, új építésű házban, két szobával és külön nappalival, az egész szépen felújított, bútorozott, maximálisan felszerelt és gépesített (oda kb. semmit nem kell vinni, mert porszívótól kezdve, kenyérpirítón át volt bent minden és volt pl. sütő is, ami szerintem megint ritka albérleteknél). A másik pedig egy két szobás panel nagyon közel az egyetemhez (kb. 5 perc, de talán még annyi sem), amely egyébként szintén új (szóval új bútorok vannak, új a laminált padló, új az ablak stb.), egyedül a fürdő nem volt felújítva, de kisebb a lakás, így kisebbek maguk a helyiségek is, nem volt külön nappali és "csak" a szükséges dolgokkal volt felszerelve (pl. a konyhában volt főzőlap, hűtő, mikró, de sütő már nem és minden egyebet neked kellett volna vinned pl. ruhaszárítót stb., stb.).

Én három évig kollégista voltam és ezzel szerintem mindent el is mondtam, hogy kb. milyen igényeim voltak az albérletek terén :D Szóval nekem alapból egyáltalán nem volt szempont az, hogy pl. legyen sütő, legyen külön nappali, legyen felszerelve mindennel stb., mert előtte sem ilyen körülmények között laktam. Viszont miután láttam a felhozatalt albérletek terén akkor igazából nem nagyon láttam a válaszvonalakat az ár-érték arányt tekintve. Szóval kb. minden szobát 60 ezer + rezsiért akarnak kiadni (vagy a két szobás lakás ugye átlag 120), azt is ami egy lepukkant, retro lakásban és azt is, ami újabb, modernebb. Úgyhogy úgy voltam vele, hogy ha már kifizetek ennyi pénzt, akkor azt inkább fizetem egy jobb adottságokkal rendelkező lakásra, ahol már tényleg minden van, semmire nincsen gondom. Úgy éreztem, hogy ehhez képest a távolság nem olyan fontos. Bár hozzáteszem, hogy én a koliban lakva is kb. ugyanennyit buszoztam, tehát ahhoz képest sem nagy váltás és nekem ez nem volt probléma, ezt szoktam meg (pl. nekem az sosem volt fontos, hogy haza tudjak menni két óra között, sőt). Valamint még azt vettem volna figyelembe, hogy milyennek tűnik a tulaj, de az én esetemben mindkét tulajdonos nagyon rendesnek, korrektnek, rugalmasnak tűnt.

2021. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Egyébként amikor az első kollégiumomban laktam, 30 percre volt az egyetememtől, és így is vissza tudtam járni. Általában egymás után voltak óráim, 30 perces szünet volt közöttük, tehát egy lyukasóra és egy másik óra kezdete között 2,5 óra telt el, tehát 1,5 óra tényleges szabadidőm volt. Nyilván nem olyan, mintha a szomszédban laknál, de szerintem ez is jó, összeütni valami gyors kaját, szusszanni egyet, megírni egy rövidebb lélegzetvételű házi feladatot bőven elég volt.


Érdemes azt a lakást választanod, amelyik jobban tetszik, ha csak ennyi a különbség, ugyanis az, hogy mennyire érzed magad otthon a helyen, ahol élsz, nagyon erősen befolyásolja a közérzetedet, és ebből kifolyólag még ezer más dolgot is.

2021. júl. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Végül a modernebb lakásra esett a választás. Mindkettőt megnéztem és fényévekkel szebb, felszereltebb, és jobb hangulatú volt, mint amelyik közelebb van az egyetemhez. Mellesleg a tulajdonos is sokkal normálisabbnak tűnt.

Köszönöm a válaszokat! 😊

2021. júl. 30. 11:19
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Na, király, érezd ott jól magad! :)
2021. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is a modern mellett szavazok. 22 perc semmi, még akkor sem ha csak hazaugranál egy órára, mert épp van két-három lyukas órád.

Persze mindenkinek más az értékrendje, ha te jobban preferálod, hogy tovább alhass/gyorsabban hazaérj, akkor a retro, ami egyébként lehet jó is.

2021. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!